Menu Zavrieť

7 tipov ako vyzerať v práci najlepšie

V práci trávime naozaj veľa času. Myslím si, že stojí zato, aby sme vyzerali čo najlepšie. Ak vyzeráme a cítime sa dobre, dokáže nám to zdvihnúť sebavedomie a možno aj produktivitu.

 

Dnes je podľa oblečenia pomerne jednoduché zistiť, kto je právnik, bankár, barista či digitálny umelec. Možno to vidíte aj u seba v práci, niektorí kolegovia sa zameriavajú na najnovšie trendy, kým tí druhí pomenej. Nezáleží na tom, v ktorej z týchto skupín ste, skôr je dôležité sa aspoň zamyslieť nad tým, ako by ste v práci chceli prezentovať svoju osobitosť – vašu osobnú značku.

Tu je 7 možností, ktoré vám môžu pomôcť vyzerať v práci čo najlepšie.

Pravidelná starostlivosť o pleť
Osvetlenie kancelárií môže meniť tón vašej pleti a  zdôrazňovať tmavé kruhy pod očami. Ak je to aj váš prípad, tak to jednoducho akceptujte. Koniec koncov, všetci ste v kancelárií na jednej lodi.

Čo vám však skutočne môže pomôcť, je vytvoriť si správny režim starostlivosti o pleť. Pomôže vám mať bezchybnú a zdravo vyzerajúcu pleť. Nezabúdajte si tvár čistiť ráno a večer a tiež zainvestujte do kvalitnej masky na tvár, ktorú aplikujte v strede týždňa, aby ste si zachovali svoju pleť sviežu.

Urobte si pauzu
S veľkou pravdepodobnosťou nebudete vyzerať úplne najlepšie, ak strávite celý deň zavretá vnútri. Riaďte sa preto zlatým pravidlom starostlivosti o pleť – používajte ochranný krém a doprajte si krátku prestávku na vzduchu. A nie, vybehnutie na cigaretu sa neráta. Prechádzka okolo budovy môže byť pre vašu pleť veľký životobudič.

Zdvihnite sa a hýbte sa
Ak nemáte čas na prestávku, expertka na fitness Samantha Claytonová vám odporúča vstať od vášho rozpísaného emailu a prejsť priamo k stolu vášho kolegu. Ona vsádza na pohyb a ja pridávam osobnú komunikáciu.

Rozhovor, smiech a gestikulácia  vás urobí pre kolegov nielen prístupnejšou, ale aj vystúpite z davu.

Pozerajte sa mimo počítač
Hodiny uprený pohľad do monitoru počítača vám nepomôže vyzerať v kancelárii lepšie. Urobte pre seba láskavosť a pozrite sa pravidelne mimo váš monitor, bude to prospešné nielen pre vaše oči, ale aj pre vašu prácu.

Starajte sa o svoje ruky
Nemôžem dostatočne zdôrazniť dôležitosť hydratovania. Majte vždy na stole poruke krém a nezabúdajte ho používať.

Ak nemáte radi pocit mastných rúk, skúste túto techniku: vytlačte malé množstvo krému na chrbát vašej ruky a chrbtom druhej ruky ho rozotrite. Vyhnete sa mastnej klávesnici, myši či telefónu.

Zostaňte hydratovaná
 Ak to pravidlá vo vašej práci povoľujú, zadovážte si malý zvlhčovač vzduchu, ktorý vám pomôže bojovať so suchým vzduchom. Suchý vzduch je bežným javom v priestoroch, kde stále beží klimatizácia. Ak v práci nemôžete zapájať malé elektrospotrebiče, skúste „netechnické“ riešenie – pite veľa vody počas celého dňa, aby ste zostali hydratovaná.

Správne obliekanie
Či máte v práci špecifický dress code alebo, skôr neformálny, buďte si istí, že sa cítite pohodlne. Zarytý opasok alebo topánky, ktoré vás tlačia, vám pocit pohodlia určite nevytvoria, preto radšej zvoľte iný outfit. A ešte: váš vzhľad nevylepší, síce na prvý pohľad krásne, ale na cely deň nepohodlné oblečenie.

Zbavte sa obnoseného šatstva. Môže to byť ťažké, najmä ak máte určité kúsky rada, ale nosiť niečo, čo je ošúchané alebo má najlepšie časy dávno za sebou, vám nepomôže urobiť dobrý dojem. Nepotrebujete vylúpiť banku preto, aby ste vyzerali dobre, stačí, ak bude vaše oblečenie čisté, vyžehlené a upravené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.