Menu Zavrieť

Dva svety v jednom priestore

Tiež už premýšľate nad tým, ako a kde v lete vypnete? Mobil aj seba, odložíte prácu nabok a budete čerpať novú energiu a čistiť si myšlienky. Kam pôjdete? Vyhrá tento rok more alebo hory, alebo dáte more aj dovolenku na Slovensku?

 


Nech pôjdete kamkoľvek, ľudský organizmus potrebuje oddych. Aktívny aj pasívny. Vyčistiť myšlienky a nechať im priestor na nové inšpirácie a nápady. A ostatne, leto je aj čas pre rodinu.

Na Slovensku dovolenkujeme v premere tri dni
Takže, ako my Slováci dovolenkujeme? Podľa štatistík Ministerstva dopravy strávi priemerný Slovák na dovolenke v domovine tri dni. Preto ich chce využiť naplno. Len tak oddychovať a užívať si slnko chodíme najčastejšie k moru. Ak dovolenkujeme na Slovensku, víťazia destinácie s vyššou pridanou hodnotou. Vyhľadávame totiž turistiku, golf, cyklistické trasy a niekedy aj adrenalín. Nájdu sa aj takí, ktorí si aj na dovolenke nájdu čas na pravidelnú hodinku vo fitku. Na Slovensku už našťastie vyrástlo veľa zariadení, kde toto všetko nájdeme. Jednou z obľúbených destinácií, ktorá ponúka možnosti na aktívny oddych je Liptov. Ponúka nádherné prírodné scenérie na letnú turistiku. Trasy sú pomerne jednoduché a zvládnu ich aj menej skúsení turisti. V blízkosti sú aj Nízke Tatry a kopce Veľkej Fatry, ktoré ponúkajú nielen turistiku, ale v zime aj množstvo lyžiarskych zjazdoviek a bežkárskych tratí.


Dva svety v multifunkčnom priestore
Záujem o športové aktivity potvrdzuje aj výkonný riaditeľ rezortu Gothal Liptovská Osada, Michal Galica : „S dopytom po možnostiach športových aktivít sa u našich hostí stretávame často. Najobľúbenejšie je workoutové ihrisko s lezeckou stenou. Počas nepriaznivého počasie zvyknú využívať plavecký bazén alebo golfový trenažér.“ Veľmi obľúbený je tiež relaxačný bazén, ale aj wellness, ktorý prichádza na rad po lyžovačke či turistike. Gothal má však ešte jeden poklad, ktorý ocenia nielen športovci. „V rezorte je dostupný floatingový bazén, ktorý dokonale napodobňuje Mŕtve more. V slanej vode so soľou z Izraela sa môžete vznášať a zabudnúť na všetko. Okrem toho sa potešia kĺby aj pokožka,“ dodáva Michal Galica.

Rezort Gothal pripomína dva svety. V tom jednom sa ubytujete a v pôvabnej drevenici v duchu ľudovej architektúry, dýchate vôňu dreva a tradície. V chalúpkach, ktoré akoby vypadli z obrazov starých malieb slovenských maliarov, prevládajú prírodné materiály, ako drevo či kameň. Všetky sú vybavené modernou kuchynkou. Alebo sa môžete ubytovať v apartmánovom dome Smrek, ktorý ponúka priestranné a moderné apartmány obklopené nádherným prostredím s výhľadom na pohorie Nízkych Tatier.

 

 

 

 

 

V  druhom svete multifunkčného centra Gothal Liptovská Osada, si užívate najmodernejšie vymoženosti súčasnej doby, vrátane supermoderného bazénového priestoru, kde myslia aj na najmenších. Hneď pri detskom bazéne je totiž nafukovací hrad so všetkými možnými vymoženosťami pre najmenšiu klientelu.

 

 

Krv vám rozprúdi aj prechádzka
Aktívny oddych je rovnako dôležitý, ako pasívne ničnerobenie. Najmä pri sedavom zamestnaní a psychickom vypätí v kancelárii človeku dobre padne nejaký pohyb. Či už je to turistika, alebo napríklad tenis, golf, či večerný bowling pri pivku. Nemusíte ísť hneď na ťažkú túru, alebo prejsť celú Malú Fatru na bicykli – krv vám rozprúdi aj ľahká prechádzka, či plávanie v bazéne. Aktívnu dovolenku by teda mali vyhľadávať najmä ľudia, ktorí sa počas dňa veľmi nehýbu. Pretože pohyb je pre zdravie rovnako dôležitý, ako vyvážená strava.


Andrea Hinková – Tarová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.