Menu Zavrieť

Cestu k snu jej dláždi anjel

Svet a život nie je a nikdy nebol pre človeka jednoduchý. Každý z nás má nejaký problém, ktorý sa snaží riešiť. A k tomu nám nestačí len logika a rozum, pomáhajú nám aj intuícia a fantázia. A do tohto neviditeľného sveta patria aj anjeli a archanjeli. A tých maľuje Martina Šedlbauer, ktorej príbeh o tom, ako odišla z korporátneho sveta a začala si plniť svoj sen, sa skutočne oplatí prečítať.

Martina Šedlbauer pracovala od strednej školy v obchode, prešla si rôzne pozície až napokon zakotvila vo funkcii regionálnej manažérky mobilného operátora. Riadila predajnú sieť, pracovala od rána do večera a potom to prišlo. Syndróm vyhorenia. Človek pracuje 20 rokov pre niekoho a začne zisťovať, že nevidí zmysel v činnosti, ktorú vykonáva.

„Odjakživa som bola kreatívne dieťa, vždy som niečo tvorila s rukami. Moja pracovná náplň však vo mne kreativitu zabíjala. Nemala som šancu niečo tvoriť a už vôbec nie rukami. Z času na čas ma niekto oslovil, aby som mu niečo namaľovala. A od istej doby som si našla svoj štýl anjelov,“ hovorí Martina Šedlbauer.

Odchod z korporátneho sveta a hľadanie zmyslu života
S korporátnou činnosťou sekla pred troma rokmi bez akejkoľvek predstavy o tom, ako sa jej profesionálny život bude uberať ďalej. Prišlo to samo. Vďaka jej skúsenostiam s riadením ľudských zdrojov ju oslovili podnikatelia a ponúkli jej spoluprácu na báze školenia ľudí.

„Takto som zúžitkovala skúsenosti, ktoré som za tie roky nadobudla. Ľudí školím stále, avšak už neaktivizujem nových klientov, nakoľko sa nechcem tejto činnosti venovať naplno.“

Smutný a zlomový okamih
Približne trištvrte roka potom, ako opustila korporátny svet Martine náhle zomrel otec. Boli si veľmi blízki, prepojení a jeho smrť ju úplne zložila. „Odleteli sme s manželom na trojtýždňovú dovolenku na Bali, kde som si liečila svoje srdce, dušu a celú psychiku. Každý deň som mala rituál meditácie pri pláži. Počas nej bol pri mne môj otec a rozprávali sme sa. Pri jednej meditácií, kedy som sa ho pýtala, ako ďalej, mi pošepkal, aby som začala maľovať anjelské obrazy pre ľudí. Mala som z toho obavy, nechápala som, kto by si ich kupoval. Upokojil ma, nech nemám strach, že všetko chce svoj čas, len mám začať. V tom čase som dokončovala online kurz o podnikaní z pláže a vďaka nemu som už vedela, ako si urobiť Fan Page na Facebooku, ako získavať nových zákazníkov a podobne. Ešte na Bali som si vytvorila Fun Page a dala som na ňu nejaké fotografie, ku ktorým som napísala, že maľujem anjelské obrazy na mieru. Nešlo o kvalitné fotografie, o to viac ma prekvapil zvyšujúci sa počet fanúšikov a prvé objednávky,“ hovorí Martina Šedlbauer.

Dostavil sa úspech
V začiatkoch jej prišli do mesiaca tak tri objednávky. Pred Vianocami sa to zintenzívnilo a namaľovala 20 obrazov. Neskôr si začala obrazy číslovať a od začiatku svojho nového profesionálneho života v roku 2015 bola za dva a pol roka na čísle 650.

„Vyvíjalo sa to postupne, nezáležalo od ročného obdobia. Vždy išlo skôr o to, akú aktivitu vyvíjam na Facebooku. Každý obraz, ktorý som vytvorila, som zavesila na stránku aj s nejakým popisom. Neskôr mi začali dávať ľudia spätnú väzbu, fotili mi obrazy doma a posielali ich. Alebo mi písali po roku, ako sa im zmenil život. Napríklad mi písala pani, že chce anjelský obraz, aby posilnil jej vzťah s partnerom, nakoľko nie je ideálny. Obraz som vytvorila a po približne roku a pol mi napísala, že sa chce so mnou podeliť o svoje novinky. Stala sa manželkou a už je aj mamina. Chcela ďalší obraz pre dcérku. Netvrdím, že moje obrazy liečia, avšak vďaka tomu, že dávajú ľuďom povedomie o anjelovi, majú väčšiu tendenciu sa na neho obracať so svojimi prosbami, túžbami a poďakovať mu za to, čo všetko v živote má. Už som získala veľa spätných väzieb o tom, ako sa ľuďom zmenil život alebo niečo v ňom k lepšiemu. Pre mňa je to úžasný pocit, že tomu môžem dopomôcť,“ hovorí Martina.

Dôležitá je komunikácia
Martina vie dobre, že komunikácia so zákazníkom je dôležitou súčasťou úspechu. Pri práci s anjelmi je navyše potrebné dotknúť sa ich srdca. Dnes už viac ako 90 percent svojho času venuje svojej tvorbe a komunikácií so zákazníkom. Komunikačné zručnosti pozbierala počas rokov v korporátnej oblasti a v práci na sebe pokračuje ďalej.

„Vzdelávanie je celoživotný proces. Milujem chodiť na rôzne kurzy, vzdelávať sa od iných ľudí. Na každom seminári sa stretnem s rôznymi ľuďmi a tí sa buď stanú mojimi zákazníkmi alebo sú to ľudia, ktorí mi otvoria nové obzory. Každý spíker prinesie nejaký aha moment, ktorý ma opäť niekde posunie. Či už z oblasti pozitívneho myslenia alebo sebarozvoja.“

Štartovací kurz
Človek môže mať sen, pracovať na ňom, avšak keď nemá obchodné a marketingové zručnosti, ľudia sa o ňom nedozvedia….Martine sa to podarilo vďaka komunikácii na sociálnych sietiach.

„Veľmi mi pomohol kurz Podnikanie z pláže. Vďaka tomuto kurzu môže človek napísať ebook, ktorý samovoľne predáva alebo začať podnikať. Po jeho dokončení som napísala ebook o riadení ľudí a stiahlo si ho viac ako 600 ľudí. Samozrejme mi pomohli aj zručnosti, ktoré som získala počas mojej praxe v korporátnej činnosti a to najmä empatia, avšak najviac ma naštartoval kurz.“

Čo ľudia riešia?
Aj pri anjeloch ľudia hľadajú odpovede na nenaplnené vzťahy či nedocenenosť vo financiách. „Tiež som sa musela dopracovať k sebaláske a sebahodnote a aj k hodnote mojej práce. Následne som to začala aj vyžarovať. Často sa mi teraz stáva, že stretnem niekoho po rokoch a povie mi, že žiarim. Predtým to nebolo bežné. Keď však človek začne venovať 90 percent svojho pracovného času, tomu, čo miluje, už to nepovažuje za prácu. Ja môžem povedať, že nepracujem, to, čo milujem, ma pomerne slušne živí. Nedá sa to porovnať s rokmi v korporácií, kedy bol plat vždy nejako obmedzený.“

Blok z reakcií okolia
Aké boli reakcie okolia, keď sa Martina rozhodla pre túto cestu? Reakcia okolia totiž býva často aj zabijakom snov.

Mala som dva roky problém pustiť medzi komunitu mojich priateľov informáciu o tom, čo robím. Hovorila som im, že školím. A pritom to už prestávala byť pravda, pretože som viac maľovala ako školila. Na Fun Page na Facebooku mám okolo 3500 fanúšikov a možno 1 percento tvoria moji priatelia. Asi dva roky som riešila, či sa takto prezentovať pred ľuďmi a potom to za mňa vyriešil Instagram, kde mám menej sledovateľov, ako na FB. Tam som začala postupne dávať nejaký svoj obraz. Niektorí priatelia mi prekvapene písali, či maľujem takéto obrazy. A takto sa to začalo viac a viac šíriť a už mnoho z mojich priateľov z reálneho života sa stalo mojimi klientmi. Dlho mi trvalo zbaviť sa bloku, čo si budú myslieť a či sa im to bude páčiť a čo na to povedia.“

Tento blok možno vznikol aj na základe jej skúsenosti počas týždňovej terapie v tme. Vtedy každý deň napísala jeden blog o tom, čo vnútorne počas tejto terapie prežívala. Reakcie okolia boli no povedzme zvláštne.

„Tým, že človek chodí na semináre, prestala som riešiť, čo si myslia ľudia a vnímam to tak, že to je ich problém, toto som ja, môj pravdivý príbeh a takto to cítim. Dlho som hľadala odpoveď na otázku, prečo sa moja duša zrodila, prečo som prišla a čo je mojim cieľom. Vždy som chcela byť prospešná pre ľudí a robiť niečo dobré. A teraz vnímam, že som tu preto, aby som ľuďom robila vizuálnu radosť a sprostredkovávala im vedomie o tom, že každý máme pri sebe svojho anjela a nemáme na to zabúdať. Mne sa to tiež niekedy stáva a mám pritom anjelov plný dom.“ dodáva Martina Šedlbauer.

Andrea Hinková – Tarová

Martina a jej anjeli

 

 

 

 

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.