Menu Zavrieť

Dnes už viem, čo chcem. Aj vďaka mužom ?

Život je ako sínusoida. Raz ste hore, potom zase dole a niekedy sa stane, že na ďalší deň ste tam znovu a keď sa ráno zobudíte opäť ste dole. A presne v takýchto časoch je možno dobré vedieť, že v tom nie ste sami a že je to úplne normálny kolobeh života. Dôležité je zachovať si pozitívnu myseľ a nenechať sa odradiť od svojej cesty. Nepočúvať ľudí, ktorí vám hovoria, že to nedáte, že sa máte držať svojich zabehaných koľají a nevytŕčať z radu.

 

 

Aj ja som dlho len niečo robila. Platila za to účty, žila si v celku fajn, ale stále mi niečo chýbalo. A potom som padla na hubu. A skoro si ju rozbila. Vstala som a išla ďalej a síce som hneď nepoznala odpovede na to, ako všetky tie prúsery vyriešim, vedela som, že to dám. A áno – odpovede mi prišli cestou.

Nie je hanba padnúť, ale zostať ležať. Keď padnete, vstaňte a choďte v ústrety svojim cieľom. Keď som vstala myslela som len na to, ako prežiť a nezblázniť sa z toho a keď sa všetko vyriešilo a otočilo, prešla búrka a prišlo slnko, začala som hľadať, čo mi v živote chýba. A už to viem. Chcem blogovať o živote, hovoriť ľuďom, ako sa nezblázniť, ale hľadať aj v tých pre nich najhorších situáciách svetlo a slnko, ktoré osvieti ich dušu a opäť im vráti do tváre úsmev. Prinášať príbehy ľudí, ktorí sa rozhodli pre zmenu a dnes už žijú svoj sen. A chcem konečne dopísať svoj motivačný román, ktorý hovorí presne o tej fáze života, kedy to všetko spadlo. A samozrejme robiť naďalej časopis Harmonia tak, aby ľudí obohacoval a prinášal im radosť a inšpiráciu.

V čase, keď som spadla na zem mi do života vstúpilo niekoľko ľudí. Neviem, kde sa vzali, či kto ich poslal, zrazu sa ocitli v mojom živote. Jedným z nich bol Andy Winson, motivačný kouč a mentor, ktorý viem, že pomohol mnohým ľuďom. Ich život pred ním a s ním, či po ňom je diametrálne odlišný. V čase, kedy som ho stretla som bola presvedčená, že niečo také ako motivačný seminár je mi nanič. A zrazu som behala po žeravých uhlíkoch a pálila na nich svoje strachy. To bol v tom čase základ a začiatok novej cesty. Lebo ten nezdravý strach ma brzdil a spaľoval moju existenciu. Zrazu som sa vedela postaviť čelom všetkému, čo mi do života došlo.

Andy Winson

Môj život sa obrátil o 180 stupňov a dnes viem, že po búrke vychádza slnko, v lepšom prípade vykukne aj dúha a keď to na mňa padá, tak mi môj manžel začne čítať, čo píšem druhým. A to je musíte uznať situácia na popukanie. On ma chce rozosmiať a zároveň mi nastavuje zrkadlo. Lebo keď chcem byť k ľuďom blízko, musím byť úprimná. O mojom manželovi by som vedela písať celé ódy. Aj on prišiel do môjho života z nejakého dôvodu.

Zrazu som spoznala človeka, ktorý všetko to, čo som sa ja učila, žil. Bez motivačných seminárov, bez toho, aby sa to niekde učil. A tiež niekoľkokrát padol na zem a silnejší sa postavil a išiel ďalej. Našla som v ňom aj človeka, ktorý presne vie, v čom spočíva mužský a v čom ženský princíp. A pritom ani netuší o čom hovorím. Je to v ňom, že muž sa má starať o rodinu a žena má byť ženou a nie zabezpečovať aj tie základné veci pre existenciu rodiny. To som predtým nepoznala a som mu veľmi vďačná aj za to, že konečne viem, čo v profesionálnej kariére chcem. Lebo predtým som to vedela tiež, len ma finančné problémy stiesňovali a brzdili tak moju kreativitu. Láska, ďakujem, že si ?

Môj drahý manžel v deň svadby. Pred dvoma dňami sme oslávili 3 výročie.

Mám toho veľa na srdci, o čom by som vám chcela písať (a možno časom aj hovoriť). Čo ma okrem písania ešte baví je vykladanie tarotových kariet a numerológia. Pri kartách mi chodia stále tie isté príbehy, len v rôznych farbách. Vidím smútok, sebaklam, beznádej – a to všetko často len preto, že si ľudia a najmä ženy nedokážu vážiť samé seba. Pojmy ako sebaláska, sebahodnota či sebaúcta im veľa nehovoria. Namiesto toho je tu veľa predsudkov a hodnôt, ktoré sú u mňa v kategórií negatívne.

Súdime ľudí bez toho, aby sme mali čo len na pár sekúnd obuté ich topánky. Nepoznáme ich bolesti, máme tie svoje a zrejme na ich základe vieme všetko lepšie a poznáme tie najdokonalejšie riešenia. Mária Čírová spieva, že každý z nás je unikát. Viete, čo to znamená? Každý jeden z nás je jedinečný, nezáleží na tom, či sme introvert alebo extrovert, ani aké bolesti sme v živote prežili, ale ako sme sa s nimi vysporiadali a ako sa dokážeme pozerať na iných ľudí. Súdite iných? Tak asi máte v sebe veľa problémov a bolestí, ktoré by ste mali čo najskôr vyriešiť. Pretože to, ako nazeráte na iných, vypovedá o vás. Každý z nás je unikát. Je to aj o tom, že keď už budeme starí rekapitulovať svoj život, nájdeme tam lásku a pocit, že sme žili svoj život. Lásku k práci, ktorú sme vykonávali a nie zlosť na to, že sme museli chodiť do roboty. Lásku k ľuďom, s ktorými sme prešli kus alebo len kúsok svojho života. Lebo každý človek nám príde do života z nejakého dôvodu a pre niečo. A môže to byť aj učiteľ. Pretože, kým si nevyriešime veci a budeme ich stále v sebe len dusiť, budú sa nám cyklicky vracať späť.

V numerológií poznáme 9 ročné cykly. Keď sa človek narodí, dostane dátum narodenia, meno a priezvisko. Okrem iných vecí, ako sú napríklad vlastnosti, vieme vypočítať aj to, v akej fáze 9 ročného cyklu sa nachádza. Každý rok 9 ročného cyklu je vhodný na niečo iné.

Napríklad 7 ako silne karmické číslo je učiteľ. Viac sme teda dole ako hore, pretože sa v tomto roku musíme niečo naučiť a uvedomiť si.

9 je ukončovací rok. Je to veľmi dôležitý rok najmä z toho pohľadu, že vedome by sme mali ukončiť veci, ktoré sa nám za deväť rokov nazbierali, aby sme si ich neniesli so sebou do roku 1. Ja som v roku 9 a vedome riešim všetko, čo sa mi nakopilo. V skratke by sa dalo povedať, že v rámci tejto deväťročnice som sa rozviedla, vydala a narodil sa mi druhý syn. Lenže z bývalého manželstva mi zostali spoločné dlhy, ktoré spadli na moju hlavu. A keď som doteraz úspešne i menej úspešne ignorovala žlté lístky (doručenky na súd) dva už mám za sebou a tretí riešim. Lebo už nechcem zo sebou nosiť toto bremeno.

Nastavila som sa tak a viem, že to funguje. Už po prvom vyriešení sa mi uľavilo a tešila som sa nato, ako príde druhý. Je predo mnou ten posledný a s pokorou sa lúčim s časťou svojich úspor, aby som mala pokoj na duši. Dnes už totiž viem, že nič nie je dôležitejšie, ako práve ten pokoj v duši.

Na začiatku môjho prerodu stál Andy Winson, teraz pri mne stojí a po mojom boku kráča môj drahý manžel.

Bola som to však ja, kto urobil rozhodnutie.

Andrea Hinková – Tarová

Foto: Desana Dudášová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.