Tri najväčšie nástrahy Instagramu: Kedy vašim deťom hrozí nebezpečenstvo?

0

Mať Instagram nie je samo osebe nebezpečné. Treba sa však držať niekoľkých pravidiel. Dá sa to urobiť tak, že bude spokojné vaše dieťa, aj vy. Deti totiž často postujú obsah, ktorý by nemal nikto vidieť. Ešte si neuvedomujú, že vystavujú celému svetu na obdiv svoje a vaše súkromie.

Instagram. Na druhej strane môže mať pocit, že všetci jeho instagramoví obľúbenci majú zaujímavé životy plné strhujúcich zážitkov a preto sa môžu cítiť zle.
Čítajte tiež: Triky, ako urobiť skvelú fotku

Keď sa rozhodnete svoje dieťa obdariť smartfónom, treba s ním prebrať aj tie zlé stránky. Vysvetlite mu, čo sa môže stať, ak bude príliš dôverčivé.

Áno, na prvý pohľad sa môže zdať, že všetci sú cool, milí a v pohode. Vysvetlite však svojmu dieťaťu, aké jednoduché je vydávať sa vo virtuálnom svete za niekoho iného. Podrobne s ním preberte aj neželané dôsledky.
Čítajte tiež: Idete na cesty sama? Sedem tipov sólovým cestovateľkám

Úplne najdôležitejšie je to, aby ste si vyjasnili hranice toho, čo sa môže postovať a čo nie. Je na to jednoduchá pomôcka: Pred každou fotkou či príspevkom si predstavte, že visí na stĺpoch verejného osvetlenia na celom svete.

Instagram – súkromný a verejný profil


Verejný profil môže sledovať každý a každý tiež môže vidieť, čo na ňom je. Súkromný, teda zamknutý profil môžu sledovať len ľudia, ktorým to vy sami dovolíte. Ostatní uvidia len existujúci profil.

Pozor na to, čo zverejňujete


Najmä ak máte otvorený profil, dajte si dobrý pozor, aké príspevky zverejňujete. Nikdy neviete, kto sa pozerá. Z jednej fotky sa veľmi ľahko dá zistiť, kde sa práve nachádzate, ako dlho tam budete a aj to, čo máte v byte.

Na Instagrame sme spravidla menej opatrní, ako napríklad na Facebooku. Aj tak sa ale stáva, že sa s celým svetom podelíme o to, že sme na dovolenke dva týždne a že náš prázdny byt sa nachádza na tejto adrese.

Instagram – najväčšie riziko je závisť


Najväčšie riziko Instagramu je v jeho pôsobení na psychiku. Najmä fenomén, ktorému sa hovorí „Facebook Envy“ alebo facebooková závisť. Objavili ho pri experimente na univerzite v Kodani a pomenovali ho ešte predtým, než vznikol Instagram.

Fenomén spôsobuje, že veľká časť používateľov sociálnych sietí sa po ich návšteve cíti výrazne horšie, ako predtým. Môže za to chybný predpoklad, že fotografie zachytávajú realitu.

Človek prirodzene porovnáva svoj život s predstavou o živote iných ľudí, ktorá je založená práve na „dokonalých“ fotografiách.

Foto: http://www.pexels.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.