Menu Zavrieť

Smejte sa! Vaša duša sa pridá

Podľa výskumov sa deti smejú až 300 krát denne a to často bez zjavnej príčiny, zatiaľ čo priemerný dospelý iba 15 až 20 krát. Smiech deťom jednoducho robí dobre a nepotrebujú k nemu humor ako vonkajšiu príčinu.

www.andawell.sk

 

Joga smiechu – je základom zážitkového workshopu počas ktorého sa budete smiať nezávisle na vonkajších okolnostiach. Workshop zahŕňa rôzne smiechocviky a hry a na jeho konci sa tancuje tanec smiechu:  HO HO – HA HA grounding dance.

 Pri cvičení jogy smiechu sa vyvoláva smiech kombináciou smiechocvikov, očného kontaktu, skupinovej dynamiky a ďalších aktivít spolu s jogovým dýchaním a inými relaxačnými technikami. Tieto aktivity postupne prerastajú do spontánneho a nákazlivého smiechu. Joga smiechu umožňuje prekonať získané zábrany, ktoré nám bránia smiať sa, čím sa posilní naša kreativita, empatia, vnímanie seba samého a sebavedomie. V tele prirodzene klesajú stresové hormóny.

Nepotrebujete byť šťastný pred tým, než sa začnete smiať. Vaša duša vás bude nasledovať, keď sa jej rozhodnete ukázať smer.

Keď sa smejeme:

  • mozog vyplavuje endorfíny – hormóny šťastia a stresové hormóny klesajú
  • zrýchľuje sa látková výmena a odbúravajú sa tuky
  • zrýchľuje sa krvný obeh
  • zvyšuje sa kapacita pľúc
  • posilňuje sa brušné svalstvo a imunita
  • rozvíjame pravú mozgovú hemisféru – kreativitu a intuíciu

Mgr. Ľubor Foltán, certifikovaný inštruktor Jogy smiechu
Ľubor Foltán ukončil v roku 1998 štúdium psychológie a etiky na Univerzite Konštantína filozofa v Nitre. Od roku 2001 pracoval v bankovom sektore, naposledy na pozícii špecialistu vzdelávania. Vo svete kde prevláda logika a pragmatizmus hľadal metódu, ktorá by bola príjemná, nenásilná a dovolila ľuďom odreagovať sa, uvoľniť a zažiť niečo výnimočné. Certifikovaný výcvik pre inštruktorov jogy smiechu absolvoval začiatkom roku 2012. Odvtedy vedie workshopy na rôznych vzdelávacích festivaloch, tiež pre firmy a ako aj pre verejnosť. Transformačnú silu smiechu, nonsens komunikácie a reštartovania pravej mozgovej hemisféry si na sebe vyskúšal už mnohokrát.

 

1 Comment

  1. Upozornenie V energetickej realite je možné všetko | andawell.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.