Menu Zavrieť

Krása ženy spočíva vo vlasoch

Jedno talianske príslovie hovorí, že krása oblohy spočíva vo hviezdach a krása ženy vo vlasoch. Nielen preto si zaslúžia starostlivosť, kvalitné produkty a ruky profesionálov.   

Vzťah k vlasom (podľa prieskumu spoločnosti Dyson):

 • 50 % ľudí pokláda svoje vlasy za mimoriadne dôležité vo svojom životnom štýle, vzhľade a dojme.
 • ženy vlastnia v priemere 3,3 spotrebičov pres styling vlasov.
 • 96 % Japoncov vlastnia sušiče vlasov v porovnaní s 91 % Američanov.
 • 37 % japonských mužov vlastnia a používajú sušiče vlasov.
 • Na fotografii skvelá hairstylisttka Lucia Medlen z medlen_beauty_studio.

 

Dlhé, po plecia, krátke, blond, farby medu alebo čokolády, ryšavé, hnedé, vlnité, farbené,… Toľko prívlastkov na opis ženskej koruny krásy! Už len preto nám na ich dokonalosti záleží!  Počas teplých dní na nich pôsobilo veľa slnka, morskej i chlórovej vody, počas zimy a chladných dní na ne doliehajú iné nástrahy.

 

 

 

Chlad, hmly, mráz, silný vietor…toto sú negatívne vplyvy, ktoré pôsobia na ich kvalitu vlasov. Aby vaša koruna zostala rovnako žiarivá a krásna, máme pre vás 5 rád ako na starostlivosť pred zimou. Prečítajte si ich v nasledujúcich riadkoch a pripravte svoje vlasy na treskúcu zimu!

1. Pestrá strava, dostatok vitamínov, pravidelný pitný režim

Vlas je útvarom pokožky. Z nej dostáva všetku výživu potrebnú na svoj rast. Dodané látky ovplyvňujú aj jeho kvalitu. Ak teda zanedbávate niektorý z predchádzajúcich bodov, odrazí sa to na oboch. Pokožka môže stratiť sviežosť a pružnosť, vlasy sa začnú štiepiť, lámať a v horšom prípade i nadmerne vypadávať.

Prispôsobte chladnejšiemu počasie nielen šatník, ale aj výber potravín. Začať môžete napríklad doplnením železa. Cestou z práce či pred obedňajšou prestávkou zjedzte hrsť obľúbených orieškov, ľanových alebo slnečnicových semienok. Sú plné vitamínov, ktoré ocenia vaše vlasy, nechty i pokožka. Nezabúdajte ani na dostatok zelene. Brokolica, stonkový zeler, petržlenová vňať, ale aj uhorka, kivi, avokádo. Čerstvá zelenina a ovocie dodajú vlasom lesk a vitalitu. Vyberte si, čo vám chutí, pridajte ovsené vločky a skúste napríklad populárne smoothie.

2. Skúste zábaly, masky a tinktúry vlastnej výroby
Ak ste ešte nijaké neskúšali, určite tak urobte. Nebojte sa experimentovať. Začať môžete napríklad olejmi – olivovým či kokosovým. Väčšie množstvo použite na končeky, postupne rozotrite na celú dĺžku a jemne rozmasírujte po pokožke hlavy. Zabaľte do mikroténového vrecka alebo fólie, teplého uteráka a nechajte pôsobiť aspoň 30 minút. Dôkladne umyte.

Masky vytvoríte rovnako jednoducho. V zásade platí, že to, čo vlasom prospieva zvnútra, účinkuje i zvonka. Rozmixujte kúsok avokáda, pridajte citrónovú šťavu, troška medu, prípadne vaječný žĺtok a naneste na vlasy. Ak chcete ošetriť vlasovú pokožku, vyživiť korienky alebo len zvýšiť lesk vlasov, pomôžu vám aj doma vyrobené vodičky na oplachovanie.

Žihľava dodá lesk, zlepší rast a hustotu, priaznivo pôsobí na rýchlo mastiace sa vlasy. Lopúch pokožku upokojí a posilní rast.
Harmanček pôsobí protizápalovo, vlasy mierne zosvetľuje a hydratuje, takže je vhodný pre blondínky.
Mäta osvieži, je účinná proti lupinám a upokojí svrbenie. Levanduľa čistí vlasovú pokožku, dezinfikuje a regeneruje.

Bylinky môžete rôzne kombinovať, záleží len na vás. Ak chcete pripraviť tinktúru vhodnú na masáž hlavy, zalejte ich bezfarebným alkoholom aspoň na 3 týždne. Následne preceďte. Po umytí vlasov aplikujte ku korienkom a neoplachujte.

3. Navštívte kaderníčku
Radikálne skrátenie vlasov naozaj nie je potrebné. Stačí odstrániť zničené rozštiepené končeky. Tie sa po lete určite objavia. Zbavením sa pár centimetrov vrátite vlasom hebkosť a jemnosť na dotyk. Celý účes bude navyše pôsobiť upravenejšie a štýlovejšie.

4. Doprajte im čas na vysušenie
Aspoň na krátko odložte fén a žehličku. Opakované vystavovanie teplu vlasy vysúša a odoberá im lesk. Aby ste ušetrili čas i energiu ráno, umyte si vlasy po príchode z práce a nechajte voľne vyschnúť. Alebo tak spravte aspoň hodinku predtým, ako sa chystáte do postele. Spánok s mokrými vlasmi neprospieva ani ich zdraviu, ani vzhľadu.

5. Chráňte pred chladom
S príchodom silných studených vetrov, dažďov a mrazivých rán by ste mali myslieť aj na ochranu svojich vlasov. Rovnako ako celé telo, aj tie je potrebné na chlad primerane zabezpečiť. Pred odchodom z domu jemne votrite na končeky vlasov hydratačný olej. Vrch hlavy účinne ochráni čiapka. Ak však s jej nosením nie ste úplne stotožnená, omotajte si okolo krku šál alebo šatku tak, aby boli vlasy skryté pred nepriaznivým počasím.

 

jabrown

 

 

Ak si potrebujete vlasy vysušiť, voľte produkty, ktoré sú priateľské k vašim vlasom. Dobrou voľbou je Fén  Dyson Supersonic™.

Väčšina fénov je objemná, ťažko sa s nimi manipuluje a fúkajú vzduch s veľmi vysokou teplotou, ktorá môže spôsobiť nevratné poškodenie vlasov. To všetko s rizikom, že sa vlasy bolestivo zachytia do filtra fénu. Preto sa inžinieri spoločnosti Dyson rozhodli vymyslieť lepší sušič vlasov.

Fén Dyson Supersonic™ využívarýchly, ale presne smerovaný prúd vzduchu, a je navrhovaný pre optimálnu rovnováhu pri držaní. Inteligentne reguluje teplotu a pomáha tak chrániť vlasy pred poškodením extrémnym teplom.

 

James Dyson o tomto vynáleze povedal: Fény sú obvykle ťažké, neefektívne a robia príliš veľký rámus. Pri bližšom skúmaní sme zistili, že môžu taktiež spôsobiť poškodenie vlasov vďaka extrémnym teplotám. A tak som vyzval inžinierov z Dysonu, aby sa pokúsili skutočnepochopiť podstatu vlasov a vyvinuli našu verziu fénu, ktorá tieto problémy vyrieši.”

Výskum vlasov
Dyson investoval 50 miliónov libier do vývoja sušičov vlasov Dyson Supersonic™, zároveň aj k vytvoreniu najmodernejšieho laboratória venované len výskumu vlasov. Skúmali vlasy od korienkov až ku končekom, aby plne pochopili ako ľudský vlas reaguje na napätie, ako vlasy udržať zdravé a ako ich správne upravovať.

V priebehu 4 rokov testovali inžinieri svoj produkt na rôznych typoch vlasov v testovacích súpravách, mechaniky stimulujúce techniky sušenia vlasov, ktoré sa môžu líšiť po celom svete. K dnešnému dňu bolo použité pri testovaní viac než 1630 km skutočných ľudských vlasov.

Najvýkonnejší motor
Fén Dyson Supersonic™ je poháňaný patentovaným digitálnym motorom Dyson V9, ktorý vytvoril viac než 15členný team inžinierov so zameraním na motory. Je to najdokonalejší, najmenší a najľahší digitálny motor, ktorý zatiaľ Dyson predstavil – vyvinutý špeciálne pre tento prístroj.

Je až 8x rýchlejší než iné motory bežných sušičov vlasov a váži polovicu ich obvyklej hmotnosti. Digitálny motor Dyson V9 je navrhnutý tak, aby bol výkonný a kompaktní. Motor je tak malý, že môže byť umiestnený v rukovätifénu, aby bola zaistená správna rovnováha. Väčšina bežných sušičov vlasov má motor umiestnený v hlave stroja.

Pomáha chrániť prirodzený lesk vlasov
Fén Dyson Supersonic™ disponuje inteligentným riadením tepla, ktoré stráži, aby vlasy neboli vystavené príliš vysokým teplotám. Sklenený koráľ v termistore meria teplotu 20krát za sekundu a prenáša dáta do mikroprocesoru, ktorý inteligentne riadi patentované dvojité skladanévýhrevné teleso.

Rýchly a presný
Fén Dyson Supersonic™ využíva patentovanú technológiu Dyson Air Multiplier™. Táto technológie zaisťuje, že objem vzduchu nasávaného do motora je 3x silnejšia, produkuje vysoký tlak i vysokú rýchlosť prúdu vzduchu. Tradičné sušiče  vlasov majú niekedy slabé prúdenie vzduchu, čo znamená, že sú pomalé. Iné majú silný prúd vzduchu, ale nedajú sa korigovať. Fén Dyson Supersonic™ vytvára sústredený prúd vzduchu pod uhlom 20 stupňov pre presné vysušenie a styling zároveň.

Akustické inžinierstvo
Aero-akustickí technici v Dysonu sa snažili pochopiť, ako by mohla byť optimalizovaná akustika tohto stroja. Umiestnením axiálneho obežného kolesa vo vnútri  motora zjednodušili cestu, ktorou vzduch prechádza, a tým zredukovali turbulencie a vírenie. Na obežné koleso umiestnili 13 lopatiek namiesto bežných 11, dostali jeden tón zvuku produkovaného motorom na frekvenciu mimo rozmedzia posluchu ľudským uchom.

Fén Dyson Supersonic™ je navrhnutý s maximálnym znížením hluku, pričom nebude jeho rýchlosť obmedzená.

 

Nastavenie a príslušenstvo
Dyson Supersonic™ má 4 možnosti nastavenia teploty vzduchu, 3 nastavenia sily prúdenia vzduchu a 1 režim pre úplne studený prúd vzduchu. InžinieriDysonu vytvorili 3  precízne prepracované magnetické nástavce s 16 vlastnými patentami, ktoré ešte viac rozširujú možnosti ovládať prúd vzduchu z fénu a tým umožňujú širokú škálu štýlu úpravy vlasov.

tsillence

 

 • Vyhladzovacia trieska vysušuje vlasy šetrne s použitím jemného prúdu vzduchu, pričom umožňuje vlasy sušiť a upravovať zároveň.
 • Difuzér je navrhnutý tak, aby rozptýlil vzduch rovnomerne vôkol každej kučery. Simuluje prirodzené sušenie a pomáha znížiť strapatenie.
 • Nástavce zostávajú na dotyk chladné. Vďaka vlastnej technológií tepelného štítu je prúd horúceho vzduchu ohraničený vrstvami studeného vzduchu, preto zostáva povrch nástavcov chladný.
 • Príslušenstvo je magnetické a dá sa ľahko pripojiť a nastaviť na jeho polohu.
 • Dyson Supersonic™ má 4 nastavenia teploty, 3 nastavenia prúdenia vzduchu a taktiež studený prúd vzduchu.

Dostupnost: dyson.cz, cena: 399 € s DPH

 

Vlasový priemysl v číslach:

Hodnota vlasového priemyslu:

 • 1 miliarda dolarov v USA
 • 1 miliarda dolarov v EU
 • 483 miliónov dolarov v Číně
 • 452 miliónov dolarov v Japonsku

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.