Menu Zavrieť

Kúzelné vety pre šťastný život

Sama som si v živote prešla všeličím a po každom páde hľadala spôsoby, ako nájsť stratenú rovnováhu. Okrem toho, že píšem články sem na môj blog pre ženy 40 + (www.andawell.sk) som šéfredaktorkou časopisu Harmónia, teda toho stavu, ktorý nachádzam, strácam a už v tom momente opäť hľadám.

Taký je kolobeh života. A to je dôležité pochopiť.

www.andawell.sk

Tak ako sa strieda deň s nocou, premenlivé sú aj naše stavy, ktoré ovplyvňujú rôzne udalosti, ľudia a tiež naše predchádzajúce rozhodnutia. Naučila som sa niekoľko vecí: tešiť sa z každého nového dňa bez ohľadu nato, či prší alebo je krásne slnečno, zaujať postoj k negatívnej situácii a skôr v nej vidieť s odstupom, čo mi to prinesie pozitívne a ďakovať za každý deň.

Aj za ten, ktorý mi pred dvadsiatimi rokmi vzal novonarodenú dcéru, ktorej dva dni po narodení prestalo biť srdiečko. Bolí to stále, ale viem, že je anjel, ktorý stráži svojich dvoch bratov. A keďže som senzibil, jej prítomnosť stále cítim.

Viem aj to, že čo vyžarujeme, to priťahujeme. Keď sme nervózni, podráždení, mrzutí a zlí, prídu k nám podobne naladení ľudia. A nastavia nám zrkadlo. Mne sa to stalo a veru som si uvedomila, že takáto byť nechcem. A začala som na sebe pracovať. Pokoj v duši a jasné ciele mi potom pritiahli do života ľudí, ktorí sú presne v tej oblasti, v ktorej chcem aj ja zažiariť. Sú múdrejší, zrelší a majú viac skúseností o ktoré sa so mnou radi podelia. A to je skvelé!

Aj články, ktoré tu píšem. Ak si ich prečíta čo len jeden človek a pomôže mu, som šťastná. A viem aj to, že šťastie je nákazlivé, takže, keď zistia, že v tom nie sú sami a nájdu cestu z temnoty von, budú šťastie rozdávať ďalej. A zato som tiež vďačná.

Pri mojej ceste životom som narazila na starú havajskú techniku H óponono. Jej hlavným poslaním, je plná zodpovednosť za vlastný život a jeho vonkajšie prejavy. Všetko, čo sa deje okolo nás je odrazom mentálnych programov riadených ľudskou pamäťou. Všetci ľudia sú odrazom našich vnútorných blokov. Nie je nutné s nimi bojovať, je potrebné si uvedomiť, čo z nás sa v nich odráža.

A začať sústredene používať kúzelné vety.

Odpusť mi

Ďakujem

Mám ťa rada

Je mi to veľmi ľúto

To sú vety, ktoré by sme mali podľa techniky H óponono stále opakovať. Vďaka nim sa čistí pamäť, ktorá prechováva negatívne myšlienky. Keď ich budete vyslovovať, nie je dôležité, či si ich uvedomujete alebo nie. Dôležité je opakovanie.

Vetou „Je mi to veľmi ľúto“ sa prihovárate svojej mysli zato, že k vám prenikli negatívne myšlienky.

„Odpusť mi“ je veta, ktorou odpúšťate sami sebe.

„Ďakujem ti“ je vyjadrením vďaky za pomoc a podporu pri riešení problémov spôsobom, ktorý je najlepší pre vás a ľudí okolo vás.

„Mám ťa rada“ je veta, ktorá pomáha k dosiahnutiu nulového stavu prostredníctvom obnovenia spojenia s Vesmírnou silou.

Vo všeobecnosti je cieľom každého človeka dosiahnutie nuly. Znamená to zbaviť sa blokov, ktoré programujú náš život. V stave prázdnoty sa dejú kúzelné veci. Zázraky. Keď sme v tomto stave, prichádza k nám inšpirácia a tiež nápady.

Prázdnotu dosiahneme opakovaním kúzelných viet.

Zmyslom života je bezpodmienečná láska k sebe, ľuďom, svetu….

Keď som sa stretla s touto technikou, povedala som si „Ďalšia ezoterická kravina“. Nedalo mi to a v ťažkých časoch som ju začala praktizovať. A ono to fakt funguje! Riešim si svoj život, teším sa na každý deň, som vďačná za všetko, čo mi život prináša a zametám si výhradne pred vlastným prahom.

Paulo Coelho povedal: Všetko vždy dopadne dobre. Keď všetko dopadlo zle, znamená to, že to ešte nie je koniec.

Tak čo, skúsite?

Andrea Hinková – Tarová

Foto: Desana Dudášová

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.