Menu Zavrieť

Kvások je poklad, ktorý uzdravuje

Kvások je poklad v každej kuchyni. Poznali ho už naše babičky, aj ich maminy. Nie je to žiadny novodobý výmysel, ale poklad, ktorý znovu uzrel svetlo sveta poctivej domácej kuchyne.

Rýchla doba priniesla do našich kuchýň kvasnice, no často to bolo na úkor nášho zdravia. Preto vrátenie tradičného kvásku na naše stoly prináša viac zdravia a iné benefity. Zrazu je preč pálenie záhy, nadúvanie či kožné ekzémy.

Prečo je to tak?
Kvások obsahuje na rozdiel od kvasníc (droždia) veľa mikrobioty, ktorá nášmu organizmu pomáha. Táto mikrobiota rozloží všetko zložité v múke tak, aby to bolo pre náš organizmus stráviteľnejšie a prospešnejšie. Droždie toto nedokáže. Len cesto nakyprí a nič viac. Avšak kvások vyťaží z múky čo najviac. Aj preto hovoríme kvásku, že je pokladom kuchyne. Prináša nielen zdravie nášmu telu, ale aj lásku a chuť do našej kuchyne.

Vďaka receptovým pokladom ukrytým v knihe „Kváskovanie 2 – Poklady z vašich kuchýň“ je piecť a variť s ním odteraz radosťou. Kváskové chlebíky, pečivo, sladké či slané jedlá – na tom všetkom si teraz pochutí celá rodina.

90 receptov plných zdravia a chuti dokáže vďaka praktickým fotopostupom v knihe napiecť a navariť aj začiatočník. Táto kniha je však viac ako knihou. Je to doslova encyklopédia alebo kvásková abeceda. Okrem kváskových lepkových i bezplepkových receptov nám ponúka aj množstvo praktických rád, skúseností a tipov. Aby práca s kváskovým cestom bola pre nás radosťou, a často aj relaxom.

Vďaka knihám „Kváskovanie 1 – Recepty z kvásku“ a „Kváskovanie 2 – Poklady z vašich kuchýň“ sa autorkám Daniele Rau a Naty Žúrekovej Štefkovej plní sen o tom, že sa kvások stáva pokladom v každej rodine.

Knihu si objednaj tu! Klikni pre viac in formácii
kvaskovanie-knihy-350x350px.png

Súčasťou každej knihy sú aj dva bonusy. Tým prvým je Kváskovanie bez lepku. Ide o ďalších 14 receptov pripravených pomocou bezlepkového kvásku a bezlekových múk.

Druhým bonusom je 9 receptov o tom, „Ako použiť tvrdší chlieb“.

 

Kváskovanie je encyklopédia, vďaka ktorej sa kváskovanie stane pre vás radosťou.

A idú Vianoce a ak neviete, čo kúpiť ako darček, Kváskovanie je rozhodne dobrá voľba.

Fotografie z krstu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.