Začnite si hovoriť, že sa máte rada. A presvedčte sa o tom.

1
14

Milujte sami seba!

 

Nebudem veľmi filozofovať, poviem len veci, ktoré by sme si mali vryť do nášho podvedomia presne tak, ako keď učíme nášho psa povely. Keď ho učíme sadni, neskôr si pri tomto povele sadne. Neľahne ani neprosí. Má kotvu (v tomto prípade príkaz), a vie teda, že keď mu poviete alebo ukážete povel sadni, tak si sadne.

Veľa ľudí hľadá lásku. Sú nešťastní, majú nevyrovnaný vzťah a stále hľadajú niečo…. Vlastne ani nehľadajú. Sami seba utvrdia v tom, že tak ako sú (nešťastní) je to dobre, lebo veď majetok, deti, rodina a najmä, nevedia byť sami. Ani na chvíľu. Dokonca ani na tú potrebnú chvíľu, ktorá je priam až nutná na regeneráciu, potom ako sa vzťah rozpadne. Lenže, kto už chce v novom vzťahu dookola počúvať o bývalom. Aký to bol blb, ako všetko robil zle a že na to miesto (napríklad do reštaurácie) nechcete ísť, lebo ste tam chodili s ním a podobne. Toto málokto vydrží. Na to, aby to odišlo, a prišlo niečo nové, krajšie, je potrebný čas.

Psychológovia tvrdia, že človek je pripravený na nový vzťah približne rok potom ako skončil predchádzajúci. Lenže ľudia sú tvory nepoučiteľné…

Ďalším veľmi častým príkladom sú úteky alebo nazvime to prelínací čas. Ľudia sú nespokojní vo svojom vzťahu a tak hľadajú možnosti ako v ňom zostať a predsa ujsť. Tieto prípady veľmi často končia tým, že si jeden z partnerov nájde prácu ďaleko od domova a spoločnú domácnosť pár zdieľa len počas víkendov, aj to často nie spolu. A keď, tak na verejnosti pôsobia ako pár z titulky časopisu (vysmiaty s falošnou ilúziou, ako je všetko super) a doma si nemajú čo povedať.

Z druhej strany je potrebné povedať, že sú páry, ktorým odlúčenie pomohlo. Až keď zostali sami a opadlo z nich prvotné nadšenie z toho, že si poprehadzovali byt podľa seba, žena si urobila romantický kúpeľ pri sviečkach, konečne sa objednala ku kaderníčke, kozmetičke a išla s kamoškou na kávu a muž zase s kamarátmi na pivo, prišlo prázdno.

Na rad tak prišla duša a upratovanie v nej. Možno to prázdno vyplnil aj niekto iný, ale o čom to bolo? O vyplnení prázdnoty? Dokázaní si svojho ega? Nebudem sa púšťať do témy nevera vo vzťahu, poviem len toľko, že vzniká z rôznych príčin. Ak muž nie je ultra samec a žena nymfomanka, dôvody sú väčšinou plus mínus rovnaké. Nuda, málo spoločných záujmov, absencia totožných hodnôt, netorelancia.

A potom prídu ku mne na konzultáciu a tarot okamžite odhalí ich dušu a aj to, čo chcú sami pred sebou ukryť. Tak hľadáme riešenia, ako z toho von.

Vzťahy. Nejde len o partnerské vzťahy, vzťahy ako také riešime už od svojho narodenia. Budujeme si ich ku svojim rodičom, preberáme od nich vzorce, ktoré buď okopírujeme alebo razantne zmeníme. Nedávno ku mne prišla na konzultáciu jedna veľmi milá pani. Mala problém so svojim priateľom. Ani som nemusela vykladať tarot, aby som vedela, že je to energetický upír, ktorý žije na jej úkor a snaží sa zrušiť všetky jej vzorce a zmanipulovať si ju podľa seba. Tomu sa samozrejme chcela brániť, avšak aj po rozchode mu venovala veľa myšlienok a tak mu vlastne dávala ďalej šancu, aby žil z jej energie. Všetko je energia, na to nezabúdajte a tú svoju si chráňte.

Z ničoho nič (mne sa to tak stáva) mi došla informácia, ktorú som jej pretlmočila. „Choď za svojou mamou, objím  ju povedz jej, že jej odpúšťaš, že ťa nikdy nemilovala tak, ako by si to chcela.“ Prekvapená zostala na chvíľu ticho a potom mi vyrozprávala príbeh o jej a protežovanom bratovi. Cítila sa pri ňom zatlačovaná k múru. Odpustiť a teda uvoľniť energiu mi prišlo teda celkom logické, a navyše pri takýchto zmiereniach sa dejú zázraky. Áno, dejú sa. Zmení sa komunikácia a celý vzťah.

„Čo ak tým trpí aj vaša mama? Čo ak si vyčíta, že sa vám málo venovala?“ Čo ak nevie, že to cítite ako krivdu? Choďte za ňou a objímte ju. A urobte to hneď. Najlepšie zajtra. S najväčšou pravdepodobnosťou sa zmení aj váš vzťah k mužom a prestanete k sebe priťahovať energetických upírov, na ktorých ste svojim spôsobom závislá. Hľadáte totiž u nich lásku, ktorá u vás chýbala v detstve.“

Táto pani neprevzala vzorce svojich rodičov, skôr ich zmenila. Vydala sa, neskôr rozviedla a svoju dcéru vychovala sama. A nezabúda jej neustále hovoriť, že je jej slnko a všetko na tomto svete. Majú nádherný vzťah postavený na vzájomnej láske a rešpekte.

Fakt, že jej manžel bol závislý od alkoholu, ďalší priateľ od náboženstva a tento posledný nešťastník učiteľ v škole pre mentálne a zdravotne postihnuté deti (diagnóza čo vám poviem) a závislý od poriadku a svojich pravidiel, hovorí za všetko. Niekde sa stala chyba, vytvoril sa u nej blok. V detstve.

Či svoju mamu stihla objať neviem, pretože o dva týždne jej mama zomrela. Zrazu.

Zdravá, čiperná….Odkaz som odovzdala a naše stretnutie určite nebolo náhodné.

Tento príbeh nie je len o tom, že sme našli zdroj problematických vzťahov v jej živote, ale aj o tom, ako nás problémy, ktoré zo sebou nosíme dlhé roky, môžu pohltiť. A tiež o tom, že čo vyžarujeme, to priťahujeme. Odveká pravda o zrkadle, ktorá hovorí o tom, že si priťahujeme podobných ľudí ako sme sami (a na čo najčastejšie myslíme a čo cítime ako krivdu a venujeme teda tomu svoju pozornosť a energiu).

Takže, máte niekde nevyriešené vzťahy a máte pocit, že ich potrebujete vyriešiť? Urobte to hneď. Zajtra alebo o dva týždne už môže byť neskoro.

Nechcem vás nútiť do sileného odpúšťania. Ja som dokonca odporcom toho, že mám odpustiť niekomu, kto mi ublížil. Krivdu hodím „za hlavu“, idem ďalej a na odpustenie príde správny čas. Čas je najlepší lekár. Preto to urobte len vtedy, ak to už skutočne cítite. Keď už prešiel ten potrebný čas a vaše rany sa zahojili, získali ste určitý odstup, alebo ste pochopili, prečo ten človek konal, tak ako konal. Nešťastní ľudia  robia nešťastné skutky – a to nie je fráza. Načo by vám ubližoval šťastný človek? Ten si užíva svoj šťastný život a je rád, keď sú okolo neho ľudia šťastní a takých aj podvedome a vedome vyhľadáva.

Vo všeobecnosti a vždy platí, že nemôžete byť milovaní, ak nemilujete najprv seba. Toto nie je o egoizme či sebectve, ale o vás a o tom, čo chcete vyžarovať a akých ľudí k sebe priťahovať. A aj keď vám v detstve niekto ublížil, môžete to prekonať. Nenoste si tento kríž so sebou počas celého života. Začnite sa milovať. Teraz hneď.

Hovorili vám v detstve, že ste nanič?  Nie je to pravda. Ten, kto vám to povedal alebo hovoril, mal nejaký problém sám v sebe a vám zrkadlil svoj vnútorný svet. Nie váš.

Môj syn sa mi smeje (teda už nie, hovorí si to aj sám) že mám všade po byte žlté lístočky s nápisom Andrejka, ty si výnimočná, Andrejka si úžasná! Si skvelá a jedinečná.

A keď sa takto budeš sama vidieť, ľudia ti radi uveria, že taká skutočne si.

A funguje to! Spočiatku je to trochu bolestivé a je to o tom, prekonať svoju komfortnú zónu a namiesto sebaľútosti sa začať vyzdvihovať (pamätáte na povel sadni?) a MILOVAŤ! A samozrejme vážiť si sám seba a neustále na sebe pracovať.

 Ukážte ľuďom, že ste úžasní a oni vám to radi uveria.

Máte doma žlté lístočky? Ak nie, hneď zajtra si ich choďte kúpiť a napíšte si na ne, aká/aký chcete byť a ako chcete, aby vás ľudia vnímali. A nalepte si ich na najfrekventovanejšie miesta.

Presne na takomto princípe pracuje aj zákon o peniazoch a zdraví. Peniaze sú energia, ktorá nám buď prúdi alebo je niekde pribrzdená a choroby vznikajú z našich blokov a trápení – a to je tiež energia.

Afirmácie menia naše staré presvedčenia.

Sú to pozitívne formulované vety, ktoré si stále opakujeme ako mantru.

Pri afirmácií sa musíte cítiť čo najpríjemnejšie a nesmie to vo vás vyvolávať odpor. Nikdy nehovorte afirmáciu, s ktorou nie ste stotožnení. Alebo začnite ako prvák v škole, ktorý sa učí čítať a písať. Tiež mu to hneď nejde. Začnite si hovoriť, že sa máte radi.

Presvedčte o tom krok za krokom najprv seba. Až potom vám uveria ostatní. A neberte to na ľahkú váhu. Každou vyslovenou pozitívnou afirmáciou posielate mozgu informáciu, a neustálym opakovaním vytvárate nové presvedčenia.

„Musíme ju cítiť celou svojou bytosťou. Pretože do svojho života priťahujeme to, čo skutočne cítime a v čo veríme. Podľa zákona rezonancie je všetko, čo vyhovuje vášmu novému presvedčeniu, priťahované do vášho života“ – Pierre Franchk, Zákon rezonancie.

Afirmácia má na vás pôsobiť ľahko a dať vám silu.

Mám sa stále viac rád/rada.

Vaše sny sa plnia. Choďte za nimi, nevyhovárajte sa, nenechajte sa odradiť, verte v seba, v svoje sny, počúvajte svoju intuíciu a začnú sa diať zázraky.

Andrea Hinková – Tarová

hinkova@andawell.sk

 

 

 

 

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.