Menu Zavrieť

Odkiaľ pochádzame? Kam smerujeme?

Odkiaľ pochádzame a kam smerujeme? Tieto dve záhady si ľudstvo kladie od nepamäti. Na to odkiaľ pochádzame majú náboženstvá celkom jasnú predstavu, avšak Edmond Kirch, sebavedomý vedec, futurista a magnát, prichádza s novým prevratným vedeckým objavom.

 

Ten sa samozrejme najvyšším predstaviteľom cirkvi, ktorým ho prezentoval už skôr, nepáči. Spolu s otázkou odkiaľ pochádzame, chce Edmond Kirsch ľudstvu oznámiť aj to, kam smerujeme.

Na svoju veľkolepú šou pozýva aj svojho učiteľa, Roberta Langdona, harvadského profesora symboliky a náboženskej ikonografie. V celom príbehu samozrejme zohrá veľmi dôležitú úlohu.

Edmonda Kircha počas jeho veľkolepej prednášky zastrelia. Robert Langdon spolu s kurátorkou miestneho múzea a snúbenicou nastupujúceho španielskeho kráľa Ambrou Vidalovou, idú po stopách vynálezu, aby ho mohli namiesto Kircha prezentovať celému ľudstvu jeho prevratný vedecký objav, ktorý má navždy zmeniť tvár vedy. Predtým však musia podstúpiť niekoľko skúšok, aby odšifrovali heslo, ktorým sa prezentácia spúšťa.

Protivník je vždy o krok vpred a Dan Brown je skutočne skvelý rozprávač, ktorý dokáže tak vtiahnuť čitateľa do deja, že mu prakticky nedá šancu odpútať sa od deja. Všetci predsa chceme vedieť, kam smerujeme. Je Homo Sapiens posledná forma života na Zemi?  Nie , nie je. A odpoveď, kam smerujeme, vidíme všade okolo seba. Neuvedomujeme si to, avšak po prečítaní tejto knihy budeme vidieť to, čo pohltí ľudstvo celkom jasne.

Neprezradím viac, knihu každému odporúčam všetkými desiatimi. Skvelý príbeh, famózne napísaný, úžasná zápletka a priam neuveriteľné rozuzlenie – v štýle knihy O myšiach a ľuďoch.

PS: Doposiaľ som uverejňovala novinky, ktoré som prakticky ani nečítala a aj tie, o ktorých som presvedčená, že sú priemerné alebo podpriemerné. Som vášnivá knihomoľka, avšak rada by som vám prezentovala len tie knihy, ktoré podľa mňa stoja za to, aj keď na kvalitu máme každý iný meter. Mám rada aj oddychovú literatúru a veľmi podporujem slovenské autorky. Takže, ak máte radi knihy, u mňa na blogu budú vždy neoddeliteľnou súčasťou.

Andrea Hinková – Tarová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.