Prečo som sa dala na diétu? Hovorme tomu radšej detox :)

0

Po pravde, viac sa mi páči slovo detox. Najrpv sa predstavím a poodhalím niečo o mne, aby všetko dokonale zapadlo. Som Andrea, mám 48 rokov a dve deti. Z toho ten menší má len 4 roky.
Milujem jógu, a aj keď si niekto myslím, že pritom kilá nejdú dole, budem oponovať. Okrem toho, že jóga zo mňa urobila lepšieho a pokojnejšieho človeka a naučila som sa byť tu a teraz, po každej hodine som bola spotená tak, že všetko oblečenie išlo rovno do práčky a ja do sprchy. V lete minulého roku som musela skončiť nielen s jógou, ale aj akýmkoľvek iným športom (okrem chôdze). Dostala som totiž zápal ramenného kĺbu a kto to mal, vie, že je to veľmi nepríjemné a bolestivé a na liečbu dlhodobé. Navyše som ľaváčka a to rameno je ľavé, takže si viete predstaviť, ako som obmedzená aj v iných činnostiach.

No a potom jedného dňa prišiel môj manžel (49 rokov) s tým, že musí so sebou začať niečo robiť. Jeho bruško narástlo do naozaj už nepekných kriviek a navyše bol podobne ako ja, unavený. Jedli sme totiž hlava, nehlava, kombinovali všetko a hocikedy. Aj pred spaním, či v noci.

To naozaj neviedlo nikam a aj preto, že sme rodičia malého chlapca, sme sa rozhodli niečo robiť. Pre svoje zdravie, vitalitu, energiu. A preto, aby sme tu ešte dlho boli a pokiaľ možno zdraví, vitálni a plní energie.


Začal hľadať až narazil na tzv. rozlišovaciu diétu.

Jej základným princípom nie je hladovanie, ale delenie potravín v presne určených dňoch. A “tony” zeleniny.

Jej cieľom je nielen strata kilogramov, ale aj zmena metabolizmu v organizme. Preto aj po jej skončení sa jojo efekt nedostaví. Stačí len dodržať ovocie na raňajky, nemiešať bielkoviny s uhľohydrátmi a dodržiavať presný termín stravovania. To bol hlavný kameň úrazu u mňa. Ja som koľkokrát nejedla celý deň nič a večer som do seba “napchala” všetko, čo dom dal.

Áno, chce to disciplínu a aj určitú zmenu režimu. Keď viem, že na druhý deň idem skoro z domu, pripravím jedlo sebe aj manželovi na celý deň. Celkovo sa mi za ten týždeň osvedčilo pripravovať si jedlo deň vopred a ráno ho už len dať do nádob na jedlo.

Okrem toho sa pri nás najedia aj chlapci. Napríklad pri ovocnom dni som upiekla jablká, hrušky, ringloty, jahody a zaliala to pomarančovou šťavou. Tu sme my s mužom. Chlapcom sme k tomu dali ryžu a pochutili si na falošnom ryžovom nákype. Pri bielkovinovom dni si my dvaja dáme mäso a zeleninu, oni si k tomu môžu pridať napríklad zemiaky. Uhľohydrátový deň som vyriešila vegetariánskou pizzou a chlapcom som pridala šunku, no a fazuľa v škrobový deň chutila všetkým.

Ale vráťme sa k mytológii 90 dňovej diéty. Počas 90 dní sa striedajú štyri rôzne dni (bielkoviny, škroby, uhľohydráty a vitamíny). Poradie dní sa nesmie meniť.
Jesť sa má trikát denne, ak ste veľmi hladní, dajte si na desiatu jeden kus ovocia.

Diéta je zostavená tak, že sa dá jesť aj v reštauráciach. Na bielkovinový deň si môžete objednať na obed napríklad morčací prírodný rezeň so zeleninou alebo kuracie prsia a zeleninový šalát a na večeru si dáte to isté, len v polovičnej porcii. Každé ráno sa začína ovocím, my si robíme čerstvé smothie.

Pohyb: Ten je dôležitý nielen pri diéte, ale aj v bežnom živote. Môj muž každé ráno buď behá alebo pláva, ja som kvôli ramenu zatiaľ obmedzená na chôdzu.

Takže, tu na webe aj na Instagramovom profile https://www.instagram.com/adka_arya/  sa s vami budem deliť o pocity, kilogramy, a tiež rôzne recepty, okukané aj novo vymyslené.

Je 4.2. 2019, mám 73,5 kilogramov (cieľ je 65) a začínam Bielkovinový deň.
Držte mi palce!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.