Menu Zavrieť

Pripravte sa na oslavu jesene!

S jeseňou prichádza často aj nostalgia a spomienky na teplé letné dni, no pritom sa už nevieme dočkať vianočných sviatkov.


 

Pre tohtoročnú jeseň sú typické ručne spracované materiály, svetlé drevo a čierno-biele tóny so štipkou modrej. Súčasťou sú tiež charakteristické severské prvky. Svetlé brezové drevo vyniká aj v novej sérii do kúpeľne – police, držiaky či stoličky pomôžu usporiadať veci a získať viac miesta.

Môžete si vybrať z väčších kusov nábytku, ako sú rozkladacie pohovky, stoličky či najnovšia stohovateľná posteľ z borovice, ktorá nájde uplatnenie v mnohých domácnostiach a pri rôznych príležitostiach.

Pri zariaďovaní a dekoráciách zohrávajú významnú úlohu aj menšie doplnky, ako sú napríklad nové vonné sviečky, papierové doplnky a mnoho ďalších maličkostí. A to všetko vo farbách tejto jesene!

Osvetlenie je ideálnou dekoráciou, bez ohľadu na to, či oslavujete Vianoce, narodeniny alebo iný sviatok.

 

Keď prichádzajú chladné dni
S prvými mrazivými dňami zvyčajne začneme pomýšľať aj na sviatočnú výzdobu svojich domácností. Tohtoročné zimné novinky sú zmesou tradičného a moderného škandinávskeho štýlu.

 

Jedlo ľudí zbližuje. Jedálenský servis v škandinávskom štýle zmení aj obyčajnú večeru na sviatočnú hostinu. Vďaka jemnému dizajnu ho možno použiť na ľubovoľné príležitosti – od večere pre priateľov až po rodinnú vianočnú oslavu, a pripravené pochúťky na ňom ešte viac vyniknú. Stačí už len pridať na ozdobu niekoľko vetvičiek.

Tipy dizajnéra na (ne)plánované oslavy
Nemôžem povedať, že by som nemala rada letné večery v meste, keď sedím niekde vonku a popíjam limonádu. Keď však príde jeseň, teším sa už na večery, ktoré strávim doma.  Či už si zapálim pár sviečok a schúlim sa pod mäkučkú deku pri dobrom filme, alebo pozvem priateľov na večierok, vždy sa snažím maximálne využiť aj chladné zimné dni. Pripravila som pre vás niekoľko tipov z nášho najnovšieho sortimentu, s ktorými si budete môcť jesenné večery vychutnať rovnako ako ja! 

Kristína Klika Rástocká, interiérová dizajnérka v IKEA Bratislava

 

Príprava domácej oslavy alebo večierka môže byť dosť náročná a stresujúca. Všetci to poznáme… Radi by sme sa svojim hosťom predviedli v tom najlepšom svetle.  Nezabudnite však na to, že dobrú oslavu robí najmä dobrá atmosféra, nielen dokonale pripravené posedenie.

Ak vám táto dekorácia nestačí a ešte máte 10 minút času na prípravu výzdoby, siahnite po darčekovom papieri, zoberte nožnice a vyrobte si vlastné dekorácie!  Papier poskladajte do tvaru harmoniky, v strede ho zopnite a obidve strany roztiahnite a zlepte dohromady.

 

 

 

 

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.