Menu Zavrieť

Rozhodnime sa pre šťastie!

Najskôr odpusť sám sebe.

Zbav sa potreby stále dokola si prehrávať negatívne situácie.

Prestaň byť rukojemníkom svojej minulosti tým, že sa stále viníš za svoje chyby.

Prestaň si stále pripomínať, čo malo byť, mohlo byť a čo by bolo keby.

Pusti to a nechaj to odísť.

Pohni sa ďalej.

Len Brown 

Celý život sa niečo učíme. Teda, ak chceme rásť, posúvať sa ďalej a neopakovať stále tie isté chyby. Život máme len jeden, reparát nepríde, takže veriť v to, že ak budeme znovu robiť veci tým istým spôsobom a očakávať iný výsledok, je minimálne naivné.

Aj z tohto dôvodu veľmi obdivujem ľudí, ktorí odišli od finančne lukratívnej práce a začali sa venovať tomu, čo ich baví. Vo väčšine prípadov je vo finále ich snaha obdarená víťazstvom a najmä pocitom, že robia niečo, čo je ich srdcu blízke a každé ráno vstávajú s radosťou, čo im prinesie ďalší deň.

Presne takto môžeme žiť všetci.

Stačí sa prestať báť. Zobrať svoj život do vlastných rúk.

Áno, aj ja som mala malé dieťa a hypotéku a napriek tomu som po všetkých zváženiach pre a proti opustila lukratívnu prácu, ktorá ma dusila.

Jasné, že som mala obavy či to všetko zvládnem, avšak tieto som v sebe potlačila a verila, že Vesmír mi pošle do cesty také príležitosti, aby som sa mohla posunúť ďalej k práci a životu, ktorý ma bude napĺňať.

Cesta z bodu A do bodu B nebola jednoduchá, stretla som na nej prekážky, intrigy i nezdary. Neodradilo ma to. Poplakala som si, čím som spracovala negatívne emócie, a išla ďalej. Bola to škola, ktorá mi ukázala, že to už nemám riešiť a utápať sa v tom. Minulosť nezmením a budúcnosť si tvorím dnes. Aj tým, že si vyberám poloplný pohár namiesto poloprázdneho, namiesto toho, ako niečo nejde, hľadám spôsoby, ako to ide, vyberám si priateľov, nikoho nesúdim a verím v šťastné konce. Život nie je prechádzka ružovou záhradou, pokiaľ si ho taký neurobíme. Nie je totiž dôležité, čo sa nám v živote stane, ale náš postoj k danej situácií.

Život je prikrátky na to, aby sme sa zapodievali vecami, z ktorých nemáme radosť. Tak prečo to stále robí tak veľa ľudí? Prečo venujú energiu tomu, čo ich ničí, namiesto toho, aby ju venovali tomu, čo ich urobí šťastnými?

Verím, že ste si užili krásne leto, oddýchli si, možno ste sa aj pozreli späť na niektoré situácie a rozhodli sa správne. Vykročiť v ústrety jesene tou správnou nohou, s pozitívnym myslením a vierou, že všetko dobre dopadne. Nemusíte si písať, kde chcete byť o 5 rokov, ako to odporúčajú motivační kouči, rozhodnite sa, že chcete byť šťastní hneď. Teraz. A nie až o 5 rokov. Napíšte si zoznam vecí, ktoré by vás potešili a začnite ich robiť. Hneď. Najlepšie ešte dnes.

Andrea Hinková – Tarová

A keďže som veľký knihomol a aj v knihách hľadám múdra života, mám pre vás odporúčanie na skvelú knihu. A možno inšpiráciu na to, aby ste si diár na rok 2018 urobili sami, podľa svojich predstáv.

 

Charlotte Lucasová:  Najlepší rok tvojho života

Čo je zmyslom vášho života? Ak aj Jonathan Grief niekedy poznal odpoveď na túto otázku, už ju dávno zabudol. Jonathan je majiteľom vydavateľstva, ktoré prevzal po svojom otcovi. Nesie si ho so sebou ako bremeno. Vydáva iba elitnú literatúru, no finančne sa mu prestáva dariť. Nechce si to pripustiť ani zmeniť svoje nastavenie. Rozpadol sa mu vzťah, no zo všetkého obviňuje svoju bývalú manželku.

Čo je zmyslom vášho života? Pre Hannah Marxovú je to jasné. Chce okolo seba vidieť iba dobro. Chce naplno prežívať život. Vychutnávať ho tu a teraz. A občas možno robiť celkom spontánne veci, napríklad behať naboso po lúke plnej kvetov. Lenže osud niekedy všetko, v čo veríte, spochybní…

Spojí Hannah a Jonathana tajomný diár, v ktorom je naplánovaný najlepší rok života? Komu diár patril? A kto podľa neho bude žiť? Odpovede na tieto otázky nájdete v krásnom románe o dvoch mužoch, jednej žene a tých najdôležitejších otázkach života.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.