Si tým, čomu veríš 5. časť

Otestujte si svoju psychiku

Existujú veci, ktoré psychicky silní ľudia nerobia. Tak schválne, v koľkých sa nájdete.

 

1. Neutápajú sa v sebaľútosti Psychicky silní ľudia dobre vedia, že nič v živote nie je zadarmo a tiež to, že ľudia sú všelijakí. Ak im aj náhodou niekto ublíži, nepadnú do sebaľútosti. Majú svoju hlavu, svoj cieľ a nič ich nedokáže vyhodiť z ich cesty. Zdvihnú ju a idú vpred – za tým, čo je pre nich v živote dôležité.

2. Nezaoberajú sa vecami, ktoré nemôžu ovplyvniť Načo je to dobré? Komu to prospeje? Nikomu. A napriek tomu, to veľa ľudí robí. Navyše majú títo ľudia tendenciu stále riešiť druhých, namiesto toho, aby si upratali pred vlastným prahom. Tieto tendencie sú zreteľnejšie najmä v malých mestách, kde každý rieši každého okrem seba. Utekajte! Nie doslovne, ale nedajte sa zlákať do pasce ohovárania len, aby ste zapadli. Ak uvidia, že vy druhých neriešite tiež to prestanú robiť. Môže to byť síce dlhší proces, lebo týmto ľuďom „nezapína“, ale verte mi, z vlastnej skúsenosti viem, že to funguje. Vy ukážte svoju psychickú silu. Neriešte druhých, nechodíte v ich topánkach, neviete prečo tak konajú. Nemáte právo súdiť a ani ho nechcete mať. Viete totiž, že len psychicky nevyrovnaní ľudia potrebujú riešiť druhých, aby odvrátili pozornosť od svojich problémov a sami seba ubezpečovali v tom, že iní sú na tom ešte horšie a tak vlastne načo by sa posúvali vpred. Toto chcete? Som presvedčená o tom, že nie!

Predstavte si šoférov, ktorí sú večne nespokojní. Nadávajú na červenú, na zácpu, na sneh….Myslíte si, že keď vyčerpajú svoju energiu nadávaním, niečo sa zmení?

3. Neboja sa zmien Psychicky silní ľudia nerobia všetko preto, aby ich zmeny obišli a zotrvali tak vo svojom stereotype. Nechcú sa zapáčiť šéfovi, len aby ich nevyhodil. Nezostávajú v manželstve, ktoré je dávno nefunkčné a nedá sa s ním už nič robiť. Ich flexibilita sa odráža aj v tom, že si veria. Každá situácia (áno aj každomesačná splátka hypotéky) sa dá nejako vyriešiť. A aj keď to spočiatku môže byť zložitejšie, ak prekonajú svoj strach a začnú robiť, čo ich baví a nájdu svoj zmysel života, ich energia a Vesmír im pošlú do života niečo nové. Prácu, ktorá ich napĺňa a baví a partnera, ktorý ich miluje.

4. Riskujú premyslene Predtým však plánujú a premyslene riskujú. Predtým, ako opustia flek, ktorý ich dusí a vyšťavuje, ale platí im účty, pripravujú si pôdu na ďalšie smerovanie. Či už je to zmena pracovného pôsobiska, ale väčšinou vlastné podnikanie. To totiž prináša voľnosť. Psychicky silní ľudia neriskujú bezhlavo. Podrobne si zvážia plusy a mínusy a až keď nájdu správne spôsoby, ako dostať misku váh do polohy plus, zmeny uskutočnia. A preto, aby sa tak stalo, vykonávajú akciu (ktorá prináša reakciu).

Poznám aj ľudí, ktorí nemali všetko dopodrobna naplánované. V práci sa ocitli v slepej uličke a nevedeli z nej von. Nevideli, cestu a dokonca ani tunel. Namiesto toho, aby kráčali vpred, začali cúvať. A robiť chyby. Nedodržiavať termíny. Ich mozog bol proste presýtený a dával signál na to, že chce vypnúť. A viete, čo urobili? Odišli z práce, vybrali sa na dovolenku a keď sa ich mozog prečistil do cesty im prišli nové nápady a dokonca nové a lepšie ponuky! Netvrdím, že ak ste teraz nespokojní v práci, máte dať hneď výpoveď. Nie každý si totiž dokáže silou myšlienok (a ich uvoľnenia a usporiadania) privolať novú lepšiu budúcnosť. Chce to zvyk a návyk a najmä zbavenie sa Čítastrachu.

5. Žijú v prítomnosti, plánujú si budúcnosť V minulosti sme urobili chyby aj zažili krásne okamihy. Väčšina ľudí má tendenciu z chýb sa nepoučiť a stále ich opakovať a nosiť si zo sebou to zlé. Potom sa správajú ako väzni vo svojom tele a duši a život im preteká medzi prsty. Neuvedomujú si, že život máme len jeden a nič také ako repríza nebude. Žijeme tu a teraz a naša prítomnosť tvorí našu budúcnosť. A ak máte v minulosti niečo nedoriešené, tak je asi najväčší čas sa s tým rozlúčiť – vysporiadať a ísť ďalej – s úsmevom na tvári.

Ďalších päť vecí, ktoré psychicky silní ľudia nerobia, si prečítajte už tento piatok.

Čítajte tiež:

Si tým, čomu veríš 1 časť: http://andawell.sk/si-tym-comu-veris-1-cast/

Si tým, čomu veríš 2 časť: http://andawell.sk/si-tym-comu-veris-2-cast/

Si tým, čomu veríš 3 časť: http://andawell.sk/si-tym-comu-veris-3-cast/

Si tým, čomu veríš 4 časť: http://andawell.sk/si-tym-comu-veris-4-cast/

Dal vám niečo tento článok? Ak áno, kliknite prosím na reklamu. To je totiž to, čo živí tento web a vďaka čomu vám môžeme prinášať nielen rôzne články, ale aj súťaže a mnoho iného. Ďakujeme srdečne. Verte, Vesmír nás vidí a čo dávame, to aj dostávame.

Ďakujem vám

Andrea Hinková – Tarová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *