Menu Zavrieť

Útulný luxus uprostred hôr

Máte už niečo precestované, ste náročnejší klient a uprednostňujete menšie hotely s príjemným personálom, individuálnym prístupom a vynikajúcou gastronómiou? Ak ste odpovedali áno, a k tomu v zime aj radi a vášnivo lyžujete, určite navštívte nový útulný štvorhviezdičkový Hotel Pošta. Nachádza sa priamo v centre lyžiarskeho strediska Jasná v nadmorskej výške 1 117 m.n.m.

Ak potrebujete utiecť z mesta a skutočne si vydýchnuť, tento butikový hotel obkolesený panorámou hôr je naozaj skvelou voľbou.

Domov robia ľudia. A hotel tiež
Hovorí sa, že hotel robia ľudia, ktorí v ňom pracujú. Ešte stále je to vo väčšine hotelov na Slovensku len fráza, aj keď už aj v tomto smere sú citeľné pokroky. V hoteli Pošta na progres čakať nemusíte. Personál sa vám venuje od vstupu do priestorov, počas celého pobytu, až do podania ruky pri odchode. Vždy je vám „po ruke“, zaujíma sa o vás a skutočne vám vytvára domov. Pracovne som prechodila veľa hotelov, zažila som zlé aj dobré, avšak odtiaľto som si odniesla pocit, že sa sem určite vrátim. Kvôli ľuďom, ktorí robia svoju prácu s láskou, a možno aj preto, že mi tieto menšie hotely od určitého času (a asi aj veku) sedia viac, ako veľké anonymné, aj keď bezpochyby krásne zariadenia. Navyše milujem dizajnové vychytávky, avantgardu a všetko, čo je iné a zároveň milé a komorné.

Z poštového úradu hotel
Hotel Pošta v Jasnej je dizajnový hotel klasifikovaný, ako boutique hotel. Je to prvý boutique hotel v portfóliu spoločnosti Tatry mountains resort a jediný tohto druhu v  srdci Jasnej. Má 24 izieb a 13 apartmánov. Je to nový hotel, aj keď budova bola postavená už v roku 1984. „V tom čase slúžila, ako poštový úrad a neskôr ,ako domov administratívnych inštitúcií. Transformáciou na hotel prešla stavba kontinuálne v rokoch 2016 a 2017. Rekonštrukcia trvala 14 mesiacov. Celá realizácia mala dve časti. Exteriérovú a interiérovú, takže boli vypísané dve separátne súťaže. Napokon realizoval exteriérovú časť Jiří Zámečník, a interiér Architektonické štúdio Klikali z Bratislavy,“ hovorí Tomáš Šlosár, riaditeľ hotela.

Boutique hotel na bielom plátne
Keď sa v spoločnosti Tatry mountains resort rozhodovali, aký typ hotela by v tom čase ešte projekt Pošta mal byť, voľba padla na boutique hotel. „Jeden boutique hotel v Demänosvkej doline máme – Tri Studničky, ktorý je horským hotelom s dôrazom na feng shui. Túto filozofiu nájdete aj v novom Hoteli Pošta, avšak my sme prvý hotel klasifikovaný, ako boutique. Všetky ostatné hotely v našom portfóliu sme prevzali v nejakej fáze rozpracovanosti alebo odkúpili, ale tento avantgardný hotel je prvým projektom, ktorý sme maľovali na biele plátno,“ vysvetľuje Tomáš Šlosár.

Interiéru dominujú teplé farby
Svojim exteriérom hotel kopíruje siluetu okolitých kopcov, čo je dominantne viditeľné najmä z južnej fasády. Pohľad na okolitú prírodu a zasnežené hory, vyvolávajú akýsi pocit pokoja. Zrazu máte chuť vypnúť telefón a len sa pozerať a nasávať atmosféru. Ostatne tá vás ovládne už pri vstupe. Hotel má dva vchody a recepcia je z dispozičných dôvodov situovaná na treťom podlaží.

Ak idete zo severnej strany, vyveziete sa na ňu výťahom. Hlavný, primárny vchod je z južnej strany a jeho súčasťou je aj celoročne užívateľná terasa. Hneď pri vstupe na vás vdýchne horská emócia a dobrý pocit. Každý detail je totiž zladený s citom a dôrazom na to, že sa nachádzate v horách. Interiéru vládnu teplé farby a z materiálov tu uvidíte veľa dreva, kov, a tiež pôvodné materiály, ktoré sa podarilo zrecyklovať z budovy pred rekonštrukciou.

Za zmienku určite stoja drevené dizajnové lustre, či stolíky z drevených guľatín v lobby bare, ktorý sa nachádza v okolí recepcie. V hlavnej reštaurácií je krb, ktorý je dominantou tohto nápaditého interiéru. Spolu s dreveným masívnym nábytkom a štýlovými dizajnovými prvkami, dotvárajú skvelú atmosféru pri vychutnávaní si gurmánskych lahôdok z kuchyne, ktorá je inšpirovaná americkou gastronómiou. Vôbec mi neprekáža, že hotel neponúka typické slovenské špeciality, na to sú v okolí špecializované reštaurácie, skôr by ma potešili väčšie porcie.

Pre chvíle oddychu
V izbe na vás vdýchne vôňa dreva, príjemný interiér a inakosť. Moja prvá cesta v hoteli, vždy vedie do kúpeľne. A tu ma potešila bio kozmetika a prevaha dreva, podobne, ako v celom interiéri izby. Zemité farby a rôzne dizajnové prvky dobrý pocit ešte podčiarkujú. K dispozícií máte papuče a župan, nakoľko súčasťou pobytu je aj vstup do wellness centra, ktoré je otvorené od popoludňajších do večerných hodín. Chvíle pokoja vo wellness, či už v bazéne, saunách alebo oddychovej zóne spríjemňuje čerstvé ovocie, a tiež, ako inak, dizajnérske vychytávky. Napríklad strop bazénu je z dreva, ktoré je popretkávané malými svetielkami a spolu tvoria dokonalý súlad a vyvolávajú pocit luxusu.

Áno, útulný luxus je slovné spojenie a pocit, ktorý si z tohto hotela odnášam. Či už v podaní personálu, exteriéru, interiéru, služieb, okolitej prírody, Pošta reprezentuje v každom lyžiarskom a Alpskom stredisku to najlepšie, čo dokáže ponúknuť. Pošta je puncom skutočne dobrého hotela. V tomto prípade to naozaj platí.

Cieľová skupina a sezónnosť
Z pohľadu demografie je podľa slov Tomáša Šlosára, riaditeľa hotela, na prvom mieste slovenský zákazník. Hotel navštevujú aj českí a poľskí turisti. „Sú to ľudia, ktorí už majú niečo odcestované, často trávia dovolenku bez detí alebo s odrastenými deťmi. Radi si vychutnávajú pôžitky života a pred veľkokapacitnými hotelmi uprednostňujú menšie s individuálnou starostlivosťou,“.  Pokiaľ ide o sezónnosť, tá už prakticky neexistuje, respektíve nedelí sa len na letnú a zimnú. Jar a leto je totiž hotel orientovaný najmä na korporátnu klientelu a kongresovú turistiku.
Andrea Hinková – Tarová

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.