Menu Zavrieť

Všetci túžime po zmysluplnom živote

Najúspešnejšia slovenská autorka románov pre ženy Táňa Keleová – Vasilková vydáva svoj v poradí 30-ty román vo vydavateľskom dome IKAR a 31. román vo svojej spisovateľskej kariére. Jej knihy patria medzi najčítanejšie na Slovensku, o čom svedčí aj fakt, že ako prvá autorka dosiahla milión predaných výtlačkov.

Táňa Keleová-Vasilková sa venuje písaniu románov od roku 1994. Záujem o jej príbehy neutícha ani po rokoch. Jej prvotina vyšla v náklade päťsto kusov, dnes sa z každej jej knihy predajú desaťtisíce výtlačkov. Okrem iných ocenení sa pravidelne umiestňuje medzi TOP autormi v sieti kníhkupectiev Panta Rhei Awards. Každoročne patrí aj medzi najoceňovanejších autorov Ikariády a pravidelne si odnáša ocenenie Platinová kniha.

Tri priateľky, tri životy
O svojom novom románe Priateľky autorka hovorí: „Dúfam, že budete túto knihu čítať s láskou, pretože som ju s láskou písala. Obľúbila som si všetky tri ženy a ťažko sa mi s nimi lúčilo. Podľa mňa sú skvelé aj so svojimi chybami. Napokon, kto z nás ich nemá? Dúfam, že moji čitatelia budú vnímať postavy v románe ako ja, že im budú rovnako blízke. Dôležité, aspoň pre mňa, je aj uvedomenie si, že každý z nás má nejaký problém. V tomto je život spravodlivý. Nadeľuje všetko… a len s naším pričinením sa niektoré veci dajú zvládnuť. A niektoré aj nie…“

Tri osudy, ktoré spája túžba po sebanaplnení
Tri ženy – Hana, Marta, Táňa. Tri priateľky – tri osudy, ktoré spája túžba po sebanaplnení a zmysluplnom živote. Hľadajú samy seba a popritom čosi strácajú a iné zasa nachádzajú, trápia sa aj tešia, jednoducho si so sebou vláčia balíček života naplnený rôznorodou zmesou. A, samozrejme, aj plný zvratov a prekvapení. Obľúbenou postavou autorky v knihe Priateľky je okrem troch hlavných predstaviteliek aj Tánina svokra Olívia.

Skvelý román + kuchársky zápisník
Dobrá kniha a lahodné jedlo idú vždy k sebe. A 30-tu knihu treba poriadne osláviť! Preto pri príležitosti vydania knihy Priateľky vychádza aj kuchársky zápisník Moje recepty s 30-timi receptami od Táne Keleovej-Vasilkovej. Obe knihy sa dajú kúpiť aj samostatne. Spoločne sú však dokonalým darčekom pre všetky priateľky, ktoré tiež spája silné puto. Novinku Priateľky si teraz môžete vychutnať spoločne s knižkou Moje recepty za priaznivejšiu cenu, ako keby ste si kúpili knihy samostatne. Do kuchárskeho zápisníka Moje recepty si môžete vpisovať vlastné recepty a zároveň vyskúšať niektorý z 30-tich overených rodinných receptov z kuchyne Táne Keleovej-Vasilkovej. A samozrejme, nechýbajú citáty z jej 30-tich románov.

Ukážka z románu Priateľky:
Hana zatvorí knihu a zahľadí sa do diaľky. Pred očami sa jej rozvíja fascinujúci farebný svet, svet plný dúh, košatých starých stromov, ktorých mohutné kmene skrývajú tajomstvá, svet motýlích krídiel a víl… svet, o ktorom tak rada číta, pretože je lákavý a zároveň neuveriteľne vzdialený od skutočného života. Jej života… Cez riadky vníma všetky opisované farby, vône… a možnosti. V jej obľúbených príbehoch je možné všetko, nič neohraničuje čas, dobro víťazí nad zlom a láska je tou najmocnejšou čarodejníčkou. Jej skutočný život je oproti nim fádny a sivý. Stenčil sa na minimum. Kedysi bola svojou rolou nádherne naplnená… šťastná. Bola mamou a manželkou na plný úväzok, vychutnávala si každý deň, každý okamih, aj tie horšie, lebo mali svoj koniec a zasa sa vyčasilo, a dnes… dnes akoby neplatilo nič z toho. Iste, stále je mama aj manželka, ale… ALE. To večné ale, čo šepká o trvalom smútku a trpkej nenaplnenosti. Stálej tichej bolesti, ktorá zaplnila všetky kúty jej samej. Prevalcovala ju a občas jej nedovoľuje ani dýchať. Nevie, kedy sa jej život zmenil na bezfarebný, nespomína si presne na ten moment, tuší však, že to prichádzalo postupne a nenápadne, preto nezachytila varovné signály… a nič nezmenila. Ešte nie je neskoro, šepká hlas v jej hlave, tíško a nesmelo, no ozýva sa… aspoň sa ozýva. Naozaj nie je neskoro? spýta sa neveriacky. Naozaj, odvetí hlas pevne, bez zaváhania, hoci Hana o tom nie je presvedčená.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.