Využite čarovnú moc byliniek

Bylinky využívame už od nepamäti a každá z nás ich má doma. Ich využitie je rôznorodé, neexistuje vari kuchyňa, kde by neboli. Bylinky sa v poslednom desaťročí začali vo veľkom objavovať aj v kozmetickom priemysle, ktorý rýchlo prišiel na to, že cez botaniku a bylinky si nájde cestu k spotrebiteľovmu srdcu.

Ja mám taký rituál s bielou šalviou, ktorá má okrem využitia v ľudovom liečiteľstve aj magickú moc. Dokáže rozplynúť negatívnu energiu – či už z priestoru alebo ľudí. A keďže je také zvláštne chrípkovo – podráždené obdobie, prinášam vám návod na to, ako si urobiť očistný rituál.

A potom doprajte pôžitok aj svojim vlasom, lebo nový rad Garnier Botanic Therapy má skutočne terapeutické účinky a keď si vyberiete ten svoj, podľa svojho typu vlasov, vaša koruna krásy sa vám poďakuje zdravo vyzerajúcimi vlasmi, ktoré budú všetci obdivovať,

Ale poďme po poriadku

Bielu šalviu by ste našli na juhozápadnom pobreží Severnej Ameriky (Kalifornia, Mexiko). Je príbuzná so Šalviou lekárskou – rastie však až vo výškach od 1000 metrov nad morom a potrebuje veľa tepla a slnka.

V ľudovom liečiteľstve sa šalvia používala pri liečbe odrenín, zápalu odrenín, zápale kože, bolestiach v krku a vysokých teplotách.

Použitie očistného rituálu s lístkami sušenej bielej šalvie je stará prax domorodých amerických indiánov.

Akýkoľvek konflikt, zlosť, choroba alebo zlo sa dymom zo šalvie rozpustí, alebo očistí od energetického poľa človeka. Biela šalvia má schopnosť očistiť, povzniesť a priniesť do priestoru pozitívnu energiu. Je najsilnejšia na očistu od iných entít a chráni energetické pole od negatívnych energií.

Chcete si očistiť si svoje telo, myseľ, auru, alebo fyzický priestor? Tu je zopár rád.

Ujasnite si, čo chcete dosiahnuť: Predtým ako s očistným rituálom začnete, ujasnite si, čo chcete dosiahnuť. Môžete si pripraviť nejakú slovnú formulku, ktorú budete pri vydymovaní nahlas, alebo potichu hovoriť. Čo chcete z priestoru dostať von a čo do neho priniesť.

Negatívnu energiu vyvetrajte: Vyvetrajte priestor, otvorte nakrátko okná, alebo dvere, aby ste dali možnosť negatívnym vibráciám odísť von. Stačí len pár minút, avšak určite na to nezabudnite.

Privolajte si pomocníkov: Pokúste sa dostať do pokojného až meditatívneho stavu, privolajte svojich duchovných pomocníkov, vesmír či duchovné bytosti, ktoré sú vám blízke, ako svojich sprievodcov a zapáľte šalviu (zväzok alebo tyčinku). Fúkajte pomaly a slabo nad plameňom alebo dymom až kým nezhasne. Sivý dym jemne rozdúchavajte, pohybujte rukami akoby ste maľovali kruhy vo vzduchu.

Očista Priestorov:
Ak chcete očistiť priestor alebo niečo, čo často používate, pomaly mávajte rukami s dymiacou šalviou v celom priestore, alebo okolo príslušnej veci. Robte pohyb rukou, v ktorej máte šalviu akoby ste maľovali kruhy v priestore vo vzduchu a pri tom hovorte vašu formulku buď nahlas, alebo potichu, ako vám to lepšie vyhovuje. Nezabudnite na rohy, kúty, kde sa najviac negatívna energia zdržiava.

Zamerajte sa na tú oblasť v byte, priestore, kde sa vám nedarí, kde cítite akoby uviaznutú energiu. Negatívnu energiu väčšina z nás nemôže vidieť. Počúvajte svoj vnútorný hlas, ktorý vám povie, kam ísť a kedy prestať. Čím dlhšie budete tento rituál robiť, tým vám to pôjde jednoduchšie.

Môže sa stať, že vám počas čistenia šalvia zhasne. Je to kvôli ťažkej energii. Nič sa nedeje, šalviu opäť zapáľte a pokračujte. Môže sa stať, že na nejakom konkrétnom mieste budete cítiť, že šalvia slabšie dymí alebo zhasne. Tam musíte častejšie dymiť, lebo práve tam je akumulovaná negatívna energia.

Očista osoby:

Energetické pole človeka a jeho auru tiež môžete očistiť od negatívnej energie. Biela šalvia výborne funguje pri depresívnych náladách, rôznych chorobách, a tiež zaberá pri nespavosti.

Človeka očistíte tak, že sa pred vás postaví s rozpaženými rukami. Šalviou mu prejdite okolo každého chodidla, prejdite k nohám, a pomaly prechádzajte hore. Následne choďte poza chrbát až ku hlave (nie na hlavu). Takto ho odymíte od negatívnej energie celého. V prípade, že to nebudete robiť mechanicky, ale necháte sa viesť intuíciou, budete cítiť, v ktorej časti tela je negatívna energia buď naakumulovaná alebo zaseknutá. Tam potom odporúčam očistný test vajíčkom alebo v každom prípade očistu šalviou pravidelne opakovať.

Bylinky majú čarovnú moc. O tom niet pochýb. Sú všade okolo nás, len je potrebné vedieť ich vnímať a správne využívať. Kozmetické firmy dobre vedia, že návrat k prírode je tou najlepšou a najsprávnejšou cestou k srdcu spotrebiteľa. Vyskúšajte nový rad vlasovej kozmetiky od Garnier Botanic Therapy.

Rad je inšpirovaný  botanikou, jednou z najstarších prírodných vied, zaoberajúcou sa rôznymi druhmi rastlín.

Všetky produkty z tohto radu obsahujú špeciálne vybrané účinné prírodné zložky, vyživujúce oleje a výťažky z rastlín, kvetov a plodov, ktoré sú spracované tak, aby si zachovali svoje blahodarné vlastnosti. Ich vzájomným prepojením bolo vytvorených šesť jedinečných receptúr radu Botanic Therapy.

Sú to:

Olivový olej  na suché a poškodené vlasy
Brusnice a argánový olej na farbené a zosvetlené vlasy
Argánový olej a extrakt z kamélie na normálne až suché vlasy
Zelený čaj a eukalyptus a citrus na rýchlo sa mastiace vlasy
Ricínový olej a mandľa na slabé vlasy s tendenciou vypadávať
Med a propolis na veľmi poškodené vlasy

Andrea Hinková – Tarová

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *