Menu Zavrieť

Zatočte s celulitídou!

Predstavovať celulitídu asi netreba, v 90 % postihuje ženy a väčšinou sa ako hrbolčeky a jamky objavuje na vonkajšej strane stehien, bokoch, často i na bruchu.

www.andawell.sk

Rovnako ako pri liečbe obezity je dôležité nielen aktivovať tuk v tukových bunkách, ale tiež ho uvoľniť a natrvalo sa ho zbaviť. Úspech v prípade celulitídy zažijete, len ak začnete komplexný program, keď sa okrem zmeny jedálneho lístka a životného štýlu zameriate na pohyb a cielenú a čo najúčinnejšiu starostlivosť o pokožku. Čo teda funguje?

Menu proti celulitíde
Základom boja proti celulitíde je zdravá životospráva. Ak chcete mať v tele zdravé bunky, musíte ich dobre živiť. Zamerajte sa na potraviny s vysokým obsahom bielkovín, esenciálnych mastných kyselín, vitamínov, minerálov a antioxidantov (tvaroh, vajcia, ovocie a zelenina, ryby, orechy), ktoré podporujú tvorbu kolagénu, pomáhajú spevniť bunky a pozitívne ovplyvňujú rast a obnovu tkanív. Obmedzte soľ, ktorá v tele zadržuje vodu a jednoduché cukry, ktoré poškodzujú elastínové a kolagenové vlákna a bunky oslabujú.

Zásobujte telo tekutinami
Voda je prirodzenou súčasťou tela a každej telesnej bunky. Bez nej nič poriadne nefunguje. A pre odplavenie všetkých tukových a odpadových látok, ktoré telo vylúči, je voda nevyhnutná. Dávajte prednosť neperlivej vode, nesladeným nápojom a čaju. Ak vám čistá voda nechutí, pridajte do nej citrónovú šťavu, denne tak bez problémov vypijete i dva litre.

Pravidelne športujte
Boj s celulitídou úspešne zvládnete jedine s pohybom. Do svojho životného štýlu zaraďte aeróbne aktivity, dbajte na správnu tepovú frekvenciu, len tak lepšie spálite tuky a úspešne zredukujete tukové faldíky.

Dožičte si profesionálne ošetrenie
Svoj anticelulitídny program môžete doplniť i ošetrením v špecializovaných salónoch alebo na klinikách estetickej medicíny. Dožičte si lymfatické drenáže, vákuové masáže, bankovanie, hĺbkové ultrazvukové ošetrenie, ale i špeciálne metódy, ktoré masírujú spodnú časť tela a aktivujú enzýmy štiepiace nahromadený tuk a pod. Všetky tieto metódy pomáhajú odbúravaniu tukových zásob, posilňujú väzivo a zlepšujú vzhľad kože.

Ošetrujte pokožku
Zaobstarajte si špeciálne krémy a séra a pokožku dennodenne ošetrujte. Krémy samotné nie sú samospasiteľné, avšak spoločne s ďalšími krokmi sa postarajú o to, aby pokožku spevnili a vyhladili. Kožu pravidelne masírujte kefou alebo žinkou priamo v sprche. Jemné masírovanie podporí v pokožke mikrocirkuláciu a pripraví ju na aplikáciu ošetrujúcej kozmetiky tak, aby účinok bol čo najväčší.

Celulitída, strie, ochabnutá pokožka? AVON má pre vás jednoduché riešenie v podobe noviniek telovej starostlivosti Avon Works. Všetky produkty obsahujú vysokoúčinné zložky, ktoré sa zameriavajú na problémové partie a zaručia želaný efekt. Značka Avon Works je inšpirovaná profesionálnymi ošetrujúcimi terapiami, takže už nemusíte navštevovať salóny, ale stačí pravidelne používať jednotlivé výrobky.

Výrobky Avon Works si obľúbila aj ambasádorka AVONu a zároveň kampane #fandimezenam – Dara Rolins. Avon Works sú tak prvé výrobky, ktoré patria pod líniu Beauty by Dara. „Milujem značku Avon Works! Funguje skvele,“ hovorí Dara.

Cviky proti celulitíde

Cvičte ich niekoľkokrát počas dňa. Nemáte čas? Skúste si zacvičiť kedykoľvek máte chvíľočku ‐ než sa vám uvarí voda na kávu či ohreje jedlo v mikrovlnke alebo ráno, kým si dáte sprchu. Určite to stihnete!

1, Podrepy so zdvíhaním nohy: Postavte sa priamo s nohami rozkročenými na šírku bokov. Špičky chodidiel natočte smerom dopredu. Zatiahnite brušné svaly, nepovoľujte napätie a pomaly sa znižujte, ako keby ste si chceli sadnúť na stoličku. Pri návrate do stoja zdvihnite pravú nohu do boku. Jej špička smeruje k zemi. Potom sa vráťte do drepu a nohu opäť pokrčte. Súčasne sa snažte preniesť váhu na päty a zadok tlačiť k sebe. Týmto spôsobom zapojíte tiež zadoček. Zopakujte 8 x na každú nohu, striedajte strany a zdvíhajte súčasne ruky. Tým spálite viac kalórií.

2. Výpady vzad: Postavte sa priamo s nohami rozkročenými na šírku bokov, kolená jemne pokrčené, ruky v bok alebo voľne pozdĺž tela. Začnite zdvihnutím pravého kolena pred seba a potom nohu presuňte za seba, ako by ste sa chystali urobiť krok vzad. Snažte sa zanožiť čo najďalej, jedine tak sa Vám nohy správne pretiahnu. Chrbát a panvu držte kolmo k zemi a brucho zatiahnuté. Vráťte sa do východiskovej pozície a vystriedajte nohy.

Začnite s 5-timi výpadmi na každú nohu a postupne počet zvyšujte až na 20 výpadov.

Súťaž:

Súťažíme o dva balíčky Avon Works

Súťažná otázka:
Kto je ambasádorkou značky Avon? Odpovede vkladajte do komentu na Fun page https://www.facebook.com/www.andawell.sk/?ref=aymt_homepage_panel

 

 

Anticelulitídny chladivý telový gél s komplexom Cold Therapy
Objem: 150 ml
Bežná cena: 13,30 €
Chladivý anticelulitídny telový gél redukuje vzhľad celulitídy a vyhladzuje pokožku na dotyk v oblasti pásu, zadočka a stehien. Krásne vypína, efektívne spevňuje pokožku a poskytuje zoštíhľujúci efekt. Obsahuje komplex Cooling Burn inšpirovaný kryoterapiou, ktorý napomáha stimulovať spaľovanie tukov a redukuje vzhľad celulitídy. Až 98 % žien potvrdilo účinnosť v boji proti celulitíde.

Anticelulitídne telové mlieko s komplexom Multi Tone
Objem: 150 ml
Bežná cena: 13,30 €
Pokrokové anticelulitídne telové mlieko inšpirované mezoterapiou spevňuje a posilňuje štruktúru pokožky, napína ju a vyhladzuje.

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.