Menu Zavrieť

Veríte, že sa myšlienky zhmotňujú?

Pred 16 rokmi som si vysnívala Jaguár. Je to auto, ktoré je proste dokonalé. Jaguár pre mňa predstavoval určitý status, a najmä sen. Potom prišli deti a rôzne starosti a radosti a tento sen som potlačila.

A on čakal. Na správny čas.

Teraz má tento krásavec vo svojich papieroch moje meno a ja som sa stala hrdou členkou Jaguár klubu. Kúpil mi ho manžel, lebo povedal, že sny sa majú plniť. Veď žijeme len raz.

Viete, čo z toho vyplýva? Že snívať sa oplatí. A aj keď sa vám sen nesplní hneď alebo do určitého dátumu, možno čaká na tú správnu chvíľu. Tak nebuďte frustrovaní, keď všetko nejde hneď.

Ja mám plánov a snov ešte veľa :)

O pozitívnom myslení a tom, že si máme vyberať myšlienky, ktorými sa budeme zaoberať, ste už určite počuli aj čítali. Snažíte sa pozitívne myslieť a túžby sa vám neplnia? Možno robíte nejakú chybu. Alebo si myslíte že je to blbosť? Nebudem vás presviedčať, ale viem, že to FUNGUJE!

 

www.andawell.sk

Pri mojej vešteckej a numerologickej praxi sa často stretávam s ľuďmi, ktorí majú svoje sny. Namiesto toho, aby za nimi išli, márnia svoj život v zamestnaní, ktoré ich nebaví a vôbec nenapĺňa. Takto nespokojní ľudia potom často upadajú do depresií, ktorú “liečia ” alkoholom či liekmi. Skôr alebo neskôr. Motajú sa totiž v bludnom kruhu – účty, práca, ktorá ma nenapĺňa, rodina, domácnosť a dlho do výplaty – a život prestáva dávať zmysel. Sny sa vzďaľujú, staré programy naplno pracujú, lúzer sa vyhrieva na slniečku vášho bytia (vedomia aj podvedomia).

Áno aj toto s tým súvisí a ukazuje, ako nevieme pracovať so svojim podvedomím.

Viete, ktoré slovné spojenie patrilo v Google k najvyhľadávanejším? Ako schudnúť? A viete, že chudnutie nie je v tabletkách, diétach a dokonca ani vo fitku? Je to všetko v hlave. Áno, 80 % chudnutia tvorí psychológia. Ak zmeníte staré vzorce, zdravšie stravovanie a pohyb už prídu samé.

www.andawell.sk

Keď s klientmi rozoberám ich situáciu, zisťujem, že títo ľudia často len snívajú. A medzi snom v ponímaní snením a realitou teda akciou je ešte jeden medzičlánok.

Poďme sa na neho pozrieť.

SVOJ SEN MUSÍTE ZHMOTNIŤ!

Napíšte a uveďte dátum: A to tak, že si vytvoríte tabuľu prianí a tam si zapíšete svoj sen. Chcem ísť na dovolenku do Dominikánskej republiky. Kedy? V júli 2016. Dátum je mimoriadne dôležitý, pretože ak tam nebude, želanie sa síce splní, ale nie v potrebnej dobe (v 70 si ju už tak super asi nevychutnáte). Vesmír si sám určí, kedy prídeme na rad…Lenže váš život je vo vašich rukách a keď sa naučíte správne si želať, Vesmír vás uprednostní pred ďalšími nejasnými želaniami od tých, ktorí nevedia, ako na to.

A keď si už vyberiete destináciu, musíte k tomu aj napísať, ako tam pôjdete (luxusným lietadlom) a ako budete bývať (no predsa v nádhernom hoteli s výhľadom na pláž J ). Je to dôležité, lebo cestovať do Dominikánskej republiky autom, rozheganou loďou a spať pod palmami a jesť konzervy z domu, nie je zrovna výhra v lotérií. V tomto prípade je to nesprávne vyslovené želanie.

Nenegujte:  Vesmír nepozná nie. Celkovo si skúste spočiatku „lámať“ jazyk a postupne sa naučte hovoriť v pozitívnom móde. Takže „Nechcem byť chudobný“, zmeňte na „Chcem byť bohatý“. Ak totiž Vesmíru hovoríte (a je to takto zakotvené aj vo vašich myšlienkach, čiže to vysielate), že nechcete byť chudobný, Vesmír počuje, že chudobným byť chcete. Jeden motivačný kouč často používa formulku. Nechcem modrú Fábiu. Čo vidíš (si si predstavil)? Kurnik. Modrú Fábiu.

Vymeniť negácie za pozitívne ladené myšlienky a slová nie je zo začiatku vôbec jednoduché. Skúste to! Uvidíte, čo všetko sa začne diať.

Podobne je to so slovom problém. Vymeňte ho za niečo pozitívne. Napríklad:

Mám problém so zaplatením hypotéky vymeňte za Je predo mnou výzva zo zaplatením hypotéky. Váš mozog aj Vesmír zareagujú úplne inak v prvom a úplne inak v druhom prípade. V tom druhom vám do cesty pošlú riešenie. Len musíte dobre sledovať odkazy.

www.andawell.sk

 

Mám klientku, ktorá rieši veci zložito. A pritom dobre vníma energie a je inteligentná. Stále má však pocit, že ju niekto rieši, čím si robí sama zle. Venuje energiu ľuďom, ktorí zato vôbec nestoja, namiesto toho, aby ju nasmerovala na plnenie svojich snov. No ale k tej zložitosti. Minule bola v drogérií a chcela si kúpiť peeling s aloe vera. Inštinkt alebo intuícia, ako chcete, jej nahováral, že je úplne vzadu. Ona však prešla všetky. Jeden za druhým. A viete, kde bol? Úplne vzadu.

Pochopili ste pointu? Nie je jediná, kto veci zbytočne komplikuje, a pritom je riešenie často na dohľad. Keď sa pýtali jednej z najúspešnejších speváčok na svete Adele, čo je najdôležitejšie pre tak obrovský úspech, aký má, povedala: Dajte na svoj inštinkt.

Dobre, tak už sme si sen definovali, zhmotnili, určili dátum, vieme, že s Vesmírom nesmieme komunikovať v negatíve – a čo teraz?

Vyšlime svoj správne naformulovaný sen do Vesmíru a zostaňme v pohybe. Pohyb je energia. Dávaš, dostaneš, urobíš akciu, dostaví sa reakcia.

Môj sen

Viete, ako sa sen vyplnil mne? Prežívala som ťažké obdobie, lepila som jeden účet, druhým, prosila o strpenie jedného i druhého exekútora, banku….Trápila som sa. Postupne som sa cítila stále viac unavene. Opúšťali ma sily aj energia. A samozrejme, keď to bolo najmenej treba, ešte som aj ochorela. Oslabená imunita urobila svoje. Keď som tak ležala v tej studenej posteli (lebo mi vypli elektrinu, takže nešlo ani kúrenie) a pila chladnúci čaj z termosky, povedala som si dosť. „Dôležité predsa nie je, čo sa mi stalo, ale môj postoj k tejto situácií. Celá táto sračka nie je problém, ale výzva to celé zdolať. A ako odmenu si dám skvelé wellness“

Môj mozog spracoval moju zmenu postoja a nebolo to zo dňa na deň, ale postupne mi dohadzoval príležitosti. Aj ľudí, ktorí mi pomohli. Nezištne. Jedna rada. Toto nečakajte od kamarátov, ani od tých, ktorým ste pomohli. Väčšinou vám pomôže niekto úplne cudzí alebo človek, od ktorého to vôbec nečakáte. Vďaka presne takémuto človeku som vyriešila na pohľad nevyriešiteľné dlhy a môj život sa dostal do lepšieho štandardu. To som ešte netušila, že sa úplne otočí. K lepšiemu.

A ako čerešnička na torte celej tejto tortúry bol telefonát z Hotela Kempinski vo Vysokých Tatrách. Pripravovali propagačné materiály a potrebovali niekoho, kto má skúsenosti so žurnalistikou, a chce zažiť trojdňový pobyt u nich v hoteli a to všetko na ich účet. Za reportáž. Lepší wellness som nezažila a luxus milujem, takže časť môjho bohémskeho ja sa cítila ako vo vatičke. A Vesmír mi v tomto prípade poslal nadštandard. Áno, to je ďalšia vec, ktorú robí. Želala som si wellness a dal mi niečo väčšie. Absolútny luxus. Fakt! Luxusnejší hotel na Slovensku neexistuje. A vám dá možno namiesto Dominikánskej Seyschely. Takže, keď vyšlete želanie povedzte čarovnú formulku. Želám si  ísť na dovolenku do Dominikánskej republiky, v júli 2016, luxusným lietadlom. Chcem bývať v prepychovom hoteli s výhľadom na pláž a jesť tie najvyberanejšie jedlá. Chcem toto, alebo niečo väčšie!

Keďže viem na vlastnej koži, že to ide a postupne vidím aj na svojich klientoch, ako sa postupne mení ich život, nikto ma už nepresvedčí o tom, že to nejde. A na to, aby ste začali meniť svoj život a teda svoje presvedčenia, musíte vystúpiť zo svojej komfortnej zóny a urobiť si ako prvý krok audit svojich priateľov, alebo ľudí, ktorými sa obklopujete. Ste totiž priemerom piatich ľudí, z ktorými sa stretávate.

Čítaj tu:http://andawell.sk/si-tym-comu-veris-1-cast/

Andrea Hinková – Tarová

Foto: Desana Dudášová

andrea

 

1 Comment

  1. Upozornenie Rok 2016: Po Diablovi prichádza Veža | andawell.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.