10 krokov k pozitívnemu prístupu k životu!  

1

Niet pochýb, že kladný pohľad na život je základom zdravia, úspechu, šťastia a spokojnosti. Je však náš postoj to jediné, čo odzrkadľuje to, ako sa cítime? Aké faktory ovplyvňujú naše myslenie a teda i kvalitu nášho života?

Prinášame vám 10 zaujímavých informácií, ktoré vás privedú na tú správnu, pozitívnu životnú cestu. Skúste sa inšpirovať aspoň niektorými!

 

1. Doprajte svojmu telu rovnováhu
Mimoriadne dôležité je počúvať signály vlastného tela. Telo potrebuje rovnováhu a samo si vypýta presne to, čo mu chýba. Naučte sa preto citlivo vnímať, čo vám hovorí. Zamýšľajte sa nad tým, na čo máte chuť, ale i nad tým, čo by ste už robiť nemali.

2. Choroba poukazuje na problém
Každé ochorenie má základ v nás, v našej psychike. Miesto kde vzniká, prejavy aké má, liečba a rekonvalescencia, to všetko poukazuje na určité momenty v našich životoch, pri ktorých je potrebné sa zastaviť a zamyslieť.

3. Buďte šťastní aj vďaka minerálom
Práve minerály pôsobia na náš organizmus blahodarným – upokojujúcim účinkom. Magnézium a vápnik sú mimoriadne dôležité pre tvorbu serotonínu, známeho aj pod názvom „hormón šťastia“. Magnézium navyše pomáha vyrovnať sa s každodennou únavou.

4. Milujte svoj vzhľad
Neprestávajte sa o seba starať! Obliekajte sa tak, aby vám to neustále robilo radosť. Upravený vzhľad ocení nielen vaše okolie, ale odzrkadlí sa aj na vašom dobrom pocite a sebavedomí.

5. Obklopujte sa pozitívnymi ľuďmi
Harmónia organizmu je veľmi krehká. Optimálny pomer minerálov v tele nám navodí pocit energie, jej udržiavanie a vynakladanie však závisí aj od nás. a  Povedzte stop odčerpávaniu vašej životnej energie! Vyvarujte sa ľudí, plných ľútosti, ktorí vás kontaktujú len v najťažších časoch. Zamyslite sa nad ľuďmi, ktorými sa obklopujete. Je váš vzťah vyrovnaný?

6. Teória pozitívneho myslenia
Teóriu pozitívneho myslenia ovládame všetci. Ak ju však máme aplikovať v živote, je to trochu zložitejšie. Ako na to? Ako by ste porciovali medveďa. Pekne po častiach. Skúste hľadať pozitíva v maličkostiach, všetko sa deje pre niečo a z každej veci sa môžete niečo naučiť.

7. Chváľte sa
Každú minútu urobíte niečo pozitívne, čo vás poháňa dopredu. Množstvo takýchto okamihov však zažijete bez prítomnosti vášho okolia. Toto by vás nemalo odradiť od toho, aby ste sa pochválili sami. Uvedomíte si vlastné klady a zároveň sa tým povzbudíte v ďalších krokoch.

8. Venujte sa tomu, čo vás baví
Jednoduchá teória, o to však ťažšia prax. Len takto však dokážete dlhodobo udržať pozitívne myslenie. Ako trávite čas v práci, aké činnosti vás bavia, aké máte koníčky, s kým sa stretávate, toto všetko je len a len vo vašich rukách. Každý deň je nový začiatok a nová príležitosť byť šťastný.

9. Stavajte si vzdušné zámky
Dôležité je pravidelne sa zamyslieť nad tým, čo chcete, aké sú vaše ciele, aké sú vaše sny a túžby. Či už ide o cestovanie do vysnívanej destinácie, realizovanie dávno zabudnutej záľuby, stretnutie s rodinou alebo priateľmi, je len na vás, aby ste tieto ciele odhalili.

10. Plánujte

Keď už vieme, čo chceme dosiahnuť, je nevyhnutné stanoviť si čas realizácie. Už len skutočnosť, že vytúženú vec ideme uskutočniť nás nabíja pozitívnym myslením.

Na záver

Pozitívne myšlienky sa spájajú so zdravým životným štýlom. Ten je kombináciou duševnej i telesnej rovnováhy. Zatiaľ čo v duševnej oblasti je najdôležitejší pozitívny prístup a radosť, v telesnej oblasti je to najmä počúvanie vlastného tela a starostlivosť o zdravie.

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.