5 príčin vypadávania vlasov

0

Sú všade a vy sa čudujete, že ešte nie ste plešatá. Aspoň v nejakom období svojho života to zažila každá z nás. Vypadávanie vlasov sa môže zdať banalitou, ale keď naša hriva riedne, sebavedomie klesá strmo nadol.

Rast vlasov je kontinuálny proces, kedy vlas, ktorý vypadne, nahradí nový. Počas dňa nám vypadne 30 až 100 vlasov, čo je veľmi individuálny počet. Pokiaľ spozorujete zásadnú zmenu, je potrebné zistiť, čo za ňou stojí a ako svoje vlasy môžete zachrániť.

Choroba
Nadmerné vypadávanie vlasov môže byť signálom poruchy štítnej žľazy, nedostatku železa alebo zlého krvného obehu, kedy sa pokožka hlavy nedostatočne prekrvuje a vlasy nemajú dostatočne dobré podmienky pre rast. Svoj podiel môže mať aj prekonaná infekcia a vysoké teploty, kedy vlasy začnú vypadávať niekedy aj dva mesiace po vyliečení.

 

Hormonálne zmeny
Okrem iných prejavov, býva aj vypadávanie vlasov dôsledkom veľkých hormonálnych zmien. Prvých šesť mesiacov po pôrode zaznamená väčšina žien zásadný úbytok vlasov, ktorý je dôsledkom znižovania hladiny estrogénu, kedy sa vlasy dostávajú z fázy rýchleho rastu do pokojovej fázy. Počas menopauzy dochádza taktiež k výraznému zníženiu hladiny estrogénu, ktoré má za následok rednutie vlasov a ich pomalší rast. Zmena stravy a doplnky stravy sú vhodnými pomocníkmi pri prekonávaní hormonálnych zmien, avšak nezabránia im úplne.

Ročné obdobie
Rovnako ako stromy zhadzujú staré listy, aby mohli narásť nové a zdravé, tak aj naša hriva dvakrát ročne prejde veľkou obmenou. Našťastie našim vlasom stačí mnohonásobne kratší čas a my tak nemusíme chodiť celú zimu bez vlasov. Vypadávanie vlasov na jeseň a na jar je úplne normálny a prirodzený proces, ktorého urýchleniu môžete pomôcť prísunom vitamínov a minerálov.

Rast vlasov a nechtov podporia tabletky s obsahom biotínu, zinku alebo selénu ako je Premium Selenium od ATP Nutrition, ktoré pomôžu aj s ochranou buniek proti oxidačnému stresu.

Nevhodná starostlivosť
Podľahla ste reklamám, kde majú modelky krásne, lesklé a hebké vlasy? Možno práve to je dôvod, prečo tie vaše vypadávajú. Silikóny obsiahnuté v prípravkoch starostlivosti o vlasy obalia vlas vrstvou, vďaka ktorej sú vlasy na pohľad lesklé a vyzerajú zdravo. Pravda je však taká, že silikóny vlasy zaťažujú a často stoja za ich vypadávaním. Pozrite sa po prírodnej alternatíve, ako je napríklad prírodná talianska kozmetika InSight, ktorá má priamo radu určenú proti strate vlasov.

Vlasom neprospieva ani príliš častá tepelná úprava alebo ich sťahovanie gumičkou.

Životný štýl
Životný štýl je alfou a omegou toho, ako sa cítime po psychickej a fyzickej stránke. Pokiaľ ste neustále v strese, nevyspatosť vyháňate z tela kávou po litroch a k obedu hltáte fastfood v aute, nemôžete sa čudovať, že vaša pleť a vlasy vyzerajú hrozne. Vašemu telu pravdepodobne chýbajú dôležité vitamíny a minerály. Náprava bude vyžadovať novú rutinu, ktorú vaše telo určite ocení. Jóga pomôže psychickej aj fyzickej pohode rovnako ako vyvážená strava.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.