Menu Zavrieť

Začnite ráno s úsmevom

Sú rána, keď ide všetko samo a v dobrej nálade sa tešíte, čo deň prinesie. Niekedy je to naopak, z postele sa vám nechce a hneď po prebudení máte pocit, že všetko je „naruby“. Ale nezúfajte, i s tým sa dá niečo robiť…

Skvelé ráno vám síce každý deň do náručia len tak nespadne, ale i to nepodarené ráno môžete zmeniť k lepšiemu. Hlavne si ráno dožičte dostatok času, vstaňte radšej o polhodinu skôr, nech v pokoji zvládnete všetko, čo musíte a chcete. „Hoci sa to nezdá, prvé minúty po prebudení sú veľmi dôležité,“

„Ak totiž svoj deň začnete v dobrej nálade a plná energie, oveľa lepšie sa naštartujete a budete sa cítiť pohodovo až do večera. Ráno je zhon váš najväčší nepriateľ, vstávajte preto o 20 či 30 minút skôr, než je nevyhnutné. Čoskoro si na to zvyknete, budete mať ráno viac času venovať sa len sama sebe a užijete si pohodový začiatok dňa.“ Neveríte? Tak to skúste a využite tiež naše tipy. Uvidíte, že ráno bude hneď veselšie!

5 tipov na skvelé ráno

  • Začnite úsmevom. Úsmev robí divy, nielen pri stretnutí s ostatnými – pri úsmeve sa znižuje hladina stresu, svaly povolia napätie, naše dýchanie a srdcový tep sa spomaľujú. A v tele sa spúšťajú rovnaké procesy, ako keď sa cítime šťastní.
  • Stimulujte zmysly! Pusťte kohútiky naplno, prúd teplej vody vám pomôže zvládnuť včasné vstávanie a prekonať ospalosť.
  • Striedajte pri sprchovaní teplú a studenú vodu. Rozprúdite tak krvný obeh, posilníte imunitu a zlepšíte stav pokožky.
  • Neponáhľajte sa! Stačí si privstať a získate dostatočnú časovú rezervu na všetky ranné rituály. Chvíľku v sprche si užívajte, relaxujte a v celodennom programe nájdite niečo, čo vám robí radosť a na čo sa tešíte. Myslite na to, že aké ráno, taký deň – vďaka uponáhľanému ránu plnému zmätkov vás bude stres sprevádzať až do večera.
  • Využívajte modernú kozmetiku! Vyberajte produkty, ktoré uľahčia a urýchlia starostlivosť a pritom dodajú pokožke všetko, čo potrebuje. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Navštívte náš voňavý e-shop

Pozrite si naše referencie