Ako si udržať dovolenkový bronz?

0

Vyzerať každý deň sviežo a odpočinuto, akoby ste sa len včera vrátili z tropického raja… Komu by sa nepáčila táto predstava, však? Zlatistý nádych kože, najatraktívnejší dovolenkový suvenír, síce časom vybledne, ale s pár šikovnými tipmi sa naučíte, ako predĺžiť trvanlivosť bronzu na maximum.

 

Zlaté pravidlo leta – pite, aj keď nie ste smädná
Pocit smädu je jedným z príznakov dehydratácie organizmu. Nečakajte až do chvíle, kedy sa ohlási, a už tobôž nie v lete, kedy sa kvôli zvýšenej činnosti potných žliaz zbavujeme tekutín rýchlejšie. Počas najteplejších mesiacov v roku by mal byť posilnený pitný režim samozrejmosťou. Práve voda je to, po čom najviac prahne čerstvo opálená koža, pretože pobozkaná slnečnými lúčmi stráca elasticitu a rýchlejšie sa vysušuje.

Približne mesiac trvá, kým dôjde ku kompletnej obnove kože a opálenie sa vytratí. Ak chcete tento čas predĺžiť, dbajte na to, aby ste denne vypili minimálne dva až tri litre vody. Na kávičky a alkoholické drinky si nechajte zájsť chuť – vysušujú, preto ich v lete nahraďte domácimi limonádami či riedenými ovocnými šťavami.

Radšej v jazere, ako v bazéne
Ak si v rámci odvykania od mora užívate posledné dni leta v bazéne, nepreháňajte to. Chlórovaná voda vás zbaví opálenia rýchlejšie, ako by ste si priali, keďže chlór vysušuje. Pred termálnymi kúpaliskami preto preferujte prírodné jazerá. Keď si po celodennom kúpaní vychutnáte sprchu, znížte jej obvyklú teplotu, aby bola len vlažná, nie horúca – ideálne je striedanie vlažnej vody so studenou, ktorá sťahuje póry, revitalizuje telo a nevedie k zbytočnému vysychaniu kože.

Spravte doma kozmetickú inventúru
Odličovacie prípravky či pleťové vody s obsahom alkoholu tiež nerobia dobre opálenej pokožke, načas ich preto nahraďte šetrnejšími krémami bez obsahu alkoholu.

Tak ako na dovolenke, aj týždne po nej by mali byť vašim verným spojencom v kúpeľni špecializované telové mlieka z radu produktov po opaľovaní, obohatené presne o tie o látky, ktoré opálenej koži chýbajú. Koža je po opaľovaní vyčerpaná a dehydratovaná. Kvalitné produkty po opaľovaní spoznáte najmä podľa ich schopnosti hydratovať. Obsahujú viac tukových zložiek a starajú sa o to, aby koža opätovne mala schopnosť zadržať vodu, ktorá vo väčšom množstve uniká práve vtedy, keď je vystavená dopadajúcim lúčom slnečného žiarenia.

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.