Všetko čo sa deje, sa má diať

0
16

Určite poznáte ten pocit, že sa vám nič nechce a nič sa nedarí. Nechávate sa unášať melanchóliou, zaleziete do perín a nerobíte nič? Alebo nahodíte úsmev, odhodlanie a idete v ústrety novým zážitkom, ktoré prináša každý deň?

 

Verte, že všetko, čo sa nám v živote deje – dobré aj zlé –, sa nám má diať. A keď prežívame nie práve ideálne obdobie, možno je to následok našich predchádzajúcich rozhodnutí. V danom momente sa nám možno zdalo rozhodnutie správne, ale časom sa ukázalo, že to tak nebolo. Aj to sa stáva. Dôležité je poučiť sa a ísť ďalej.

V prípade, že sme pri tom niekomu ublížili, mali by sme sa zamyslieť, prečo sme tak konali a z akého dôvodu sa nám to vtedy zdalo správne. Väčšinou prídeme k záveru, že príčinou je nedostatočná komunikácia, z ktorej vzniklo nedorozumenie. Ak nebodaj padli aj nejaké slová, ktoré sa len ťažko dajú vrátiť späť, situácia môže byť neriešiteľná.

Blok totiž zostane.

A pritom by sa takéto veci vôbec nemuseli stávať. Podstatou všetkého je sebaláska a sebaúcta. Pokiaľ toto v sebe nemáme a valcuje nás ego alebo iný druh „umienenosti“ a nadradenosti, neposunieme sa nikam a transformácia pre nás navždy zostane cudzím slovom. Lenže na tento svet sme prišli aj preto, aby sme ho neprežívali, ale žili, ako najlepšie vieme. A prečo musí byť najlepšie osočovanie iných, neúcta a s tým súvisiace slová, ktoré sa nedajú vziať späť?

Slovo je najväčšia zbraň a tak, ako môže pohladiť, môže aj zabiť. Lásku, vzťah, partnerstvo…

Nerobme z našich úst kanály, neposudzujme, len pozorujme. Ak sa to netýka nás, nemusíme mať nutne na všetko názor a reagovať negatívne (závidieť, nedopriať…). Úlohu pozorovateľa môžeme mať aj vo vzťahu. Submisívne správanie je bližšie väčšinou ženám, a to ešte z čias, keď muži lovili a ženy strážili oheň.

Lenže!

Medzitým prišli vojny a tie obrali ženy o mužov. Tým sa narodili chlapci a tí dostali do života len ženský vzor. Problémom muža môže byť aj dominantná matka.

Svet už nie je ako kedysi, a aj keď stále platí určitý vzor, žena sa nesmie všetkému podriaďovať. Ak už správanie muža začne zasahovať do jej sebaúcty, je načase vyliezť z ulity a stanoviť si pravidlá. Začať konať! Aj keď to možno bude znamenať ukončenie vzťahu. Na porekadle radšej budem chudá, ale hrdá, je naozaj veľa pravdy.

Vaše sny sa plnia. Choďte za nimi, nevyhovárajte sa, nenechajte sa odradiť, verte v seba, v svoje sny, počúvajte svoju intuíciu a začnú sa diať zázraky.

 

 

Andrea Hinková-Tarová

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.