Menu Zavrieť

Burza a CESTA

Obchodník musí vedieť narábať so svojimi pocitmi

V čase, keď som absolvoval svoj prvý seminár Intenzívna Cesta som mal už dva roky diagnostikovanú ulceróznu kolitídu (chronický zápal hrubého čreva) a každý deň som bral lieky na potlačenie jej symptómov. Paradoxom je, že na seminár som šiel z dôvodu pracovného, pretože práve táto metóda mi bola odporučená ako najúčinnejšia na prácu s vlastnými emóciami. Život to ale zariadil inak a aj vďaka Brandon Bays som sa vyliečil.

 

“Na príbehu Brandon a mnohých ďalších som sa dozvedel a uvedomil si, že pojem nevyliečiteľná choroba je nesprávny, je to skôr o postoji súčasnej modernej medicíny. A tak som začal hľadať na internete ľudí, ktorí sa z tejto choroby vyliečili. Na moje prekvapenie som našiel viacerých a napísali o tom aj knihy. Začal som postupne meniť svoju životosprávu, životný štýl a hlavne som zapracoval do svojho života nástroje Cesty, ktoré mi pomáhali čistiť emocionálne bloky ukryté v bunkách. Postupne som navštevoval pokročilé semináre Cesty a učil sa aj ďalším nástrojom a procesom, ako ich Brandon a jej manžel Kevin nazývajú. Všetky tieto zmeny sa začali prejavovať aj na mojom zdravotnom stave a dnes môžem povedať, že som sa bez jediného lieku vyliečil. Vyliečil som si bloky, ktoré bránili bunkám v tom, aby sa regenerovali a liečili. Liečba, ktorá nastala na úrovni fyzickej je výsledným produktom všetkých zmien, ktoré sa udiali od začiatku práce s touto metódou. Na seminároch Cesty som odokryl a odhodil nánosy, ktoré mi bránili v živote,  pravde a úprimnosti k sebe a k okoliu. Táto metóda sa nazýva Cesta aj preto, že je skutočne cestou na celý život. Ako hovorí Brandon Bays Cesta vám nemôže nič pridať, iba vziať. Vziať všetko to, čo bráni vášmu potenciálu v tom, aby sa prejavil naplno, ”hovorí Vlastimil Feiner, terapeut metódy CESTA.

Čo mám rád na tejto metóde?
Je jednoduchá a ľahko vysvetliteľná, dokonca aj jazykom logiky.  Asi všetci vieme, že naše telo sa skladá z buniek. A každý jeden z nás pozná, čo sú to negatívne emócie. Keď hovorím pozná, myslím tým, že ich už zažil, takže má s nimi vlastnú skúsenosť. Samozrejme vždy sa im snažíme vyhnúť , ale nie vždy sa to podarí. V priebehu života si však nájdeme spôsoby, ako negatívne pocity potlačiť a aspoň na chvíľu sa im vyhnúť, oddialiť ich. (Niekto siahne po jedle, niekomu naopak jesť nechutí, nájdeme si človeka, ktorému sa vyrozprávame alebo si zašportujeme). Lenže tie pocity sa opäť vracajú, nikdy úplne neodišli, práve naopak usadili sa v bunkách a spôsobujú ich degeneráciu. Navonok sa to prejavuje zmenou nášho správania, vytvárajú sa nám rôzne nezdravé vzorce správania, reagujeme podráždene, ustráchane alebo prehnane emocionálne. Síce sa navonok snažíme navodiť dojem spokojnosti alebo úspechu, vo vnútri to tak necítime. Častokrát to nechávame zájsť príliš ďaleko a samy sa ocitneme vo fyzických, psychických alebo v iných zdravotných problémoch.

Ako z tohto kruhu von?
Ako už naďalej nehrať navonok svoje role? Ako sa začať liečiť na hlbšej úrovni? Na úrovni našich buniek, našej podstaty? Ako sa vyliečiť či už fyzicky alebo mentálne? Ako sa oslobodiť od hier, ktoré nám neprinášajú skutočný pocit šťastia? Odpoveď nie je až tak zložitá. Pocitom treba umožniť, aby našim telom prešli a nezanechali žiadnu nezdravú stopu. Tým sa prestanú naše bunky zanášať ďalšími negatívnymi pocitmi. A čo s pocitmi, ktoré sú už v tele usadené a pravidelne sa nám vracajú? K týmto pocitom sa treba vrátiť, ísť na miesta v našom tele, kde sú uložené a umožniť im sa prejaviť a odísť. A ako sa toto naučíme? Práve tu sa dostávame k metóde Cesta. Tá umožní dostať sa v našom tele na miesta, kde sú uložené potlačené spomienky a s tým súvisiace pocity a uvoľniť ich tak, že bunky, v ktorých boli uložené sa začnú prirodzene obnovovať, začnú sa prirodzene liečiť. A tým sa začne liečiť nielen naše telo, ale aj myseľ. Začnú fungovať tak, ako im je to prirodzené, zdravo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Navštívte náš voňavý e-shop

Pozrite si naše referencie