Cesta sa začína v nás

0
1

 

Brandon Bays v Bratislave v roku 2013
Brandon Bays v Bratislave v roku 2013

Až moje životné dno, kedy sa mi rozpadla rodina, vzťahy, kedy som prišla o prácu a domov zároveň, bolo tým rozhodujúcim momentom, ktorý mi ukázal smer.“

Súčasný rýchly život, nároky na jednotlivca, sociálna i spoločenská situácia, názory a konvencie – to všetko si nesie svoju daň. Človek sa stále viac zmieta, trápi, nenachádza pokoj, podlieha napätiu, stresu, pocitu nedostatku a čo je najhoršie, predčasne chorľavie.

„Ocitla som sa v tomto začarovanom kruhu, z ktorého som si myslela, že niet úniku. Až do chvíle, kým sa mi do rúk nedostala kniha od Brandon Bays– Cesta. Vtedy som pochopila, že ak chcem zmenu, musím začať od seba,“ hovorí PhDr. Jana Koczkášová, akreditovaná terapeutka metódy Cesta.

Ako sa to všetko začalo?
Patrím ku generácii, ktorej bola veľmi jasne vytýčená cesta životom, dané presné pravidlá. Navyše, napriek mnohých danostiam a schopnostiam, som vďaka prísnej výchove, ktorá ma obrala o sebavedomie, zapadla do šedivého priemeru a snažila som sa nevytŕčať, aby som náhodou nemusela prevziať zodpovednosť za svoje rozhodnutia resp. za svoj život a život mojich blízkych. Táto cesta bola spočiatku veľmi pohodlná, pretože zodpovednosť za všetko, čo sa v mojom živote dialo, preberal neustále niekto iný. Spočiatku rodičia a neskôr dlhé roky môj manžel. Život mi dlhodobo naznačoval, že niečo nie je v poriadku, lenže vtedy som to nevidela. Opakujúce sa zdravotné problémy, komplikovaná operácia, to všetko nestačilo na to, aby som pochopila, že je potrebné niečo zmeniť. Nie v okolí, ale vo svojom vnútri.  Hoci som už niekoľko rokov hľadala odpoveď na svoju nespokojnosť, odpovede som nenachádzala. Až moje životné dno, kedy sa mi rozpadla rodina, vzťahy, kedy som prišla o prácu a domov zároveň, bolo tým rozhodujúcim momentom, ktorý mi ukázal smer. Bol to zlom, kedy som netušila, ako môj život, predtým plný istoty, bude pokračovať. Netušila som, kde začať a čo riešiť ako prvé. Naskočilo množstvo otáznikov, ale zároveň vákuum, a teda priestor na zmenu.

Môj dotyk s terapiou „CESTA“
Vtedy sa mi do rúk dostala kniha od Brandon Bays – Cesta. Krátko po prečítaní sa konal seminár vo Viedni, a to rozhodlo.
Našla som svoju cestu, svoju prítomnosť i budúcnosť. Rozhodla som sa absolvovať celé akreditované štúdium priamo u Brandon Bays. Život, ale hlavne tvrdá práca na sebe ma postavila do úplne novej pozície. Z človeka bez potrebného sebavedomia, ktorý sa bál všetkého nového a bol závislý na názore iného, som sa zaradila medzi celosvetovú hŕstku inovátorov, ktorí začali uvádzať do života niečo nové, iné a na Slovensku dovtedy nepoznané.

Na začiatku a dnes
Vďaka alternatívnej metóde Cesta som za veľmi krátky čas pochopila genézu svojho života- osudové chyby, míľniky, ale hlavne samu seba. Došlo ku kompletnej transformácii môjho myslenia, ale hlavne konania. Začala som chápať, kto som a kto nie som. Začala som byť po mnohých rokoch sama sebou. Zažila som svoj návrat domov. A bolo to prekvapivé a milé stretnutie. Moje ustráchané ego sa začalo postupne meniť, život naberať krajšie obrysy, až nakoniec v mojom živote, napriek mnohým chmáram a zatiaľ nedoriešeným bolestiam a strachom, svieti slnko a vo vnútri zavládol nekonečný pokoj. Zmenili sa vzťahy, kariéra, životný postoj, prostredie, v ktorom sa pohybujem. Moja práca sa stala poslaním a pomoc ľuďom mojou každodennou súčasťou. Práca s ľuďmi, ktorí sa rozhodli prevziať za svoj život zodpovednosť, ma nesmierne napĺňa, posúva dopredu a učí každým dňom žiť vedomejšie a v prítomnom okamihu. Pochopila som, že život je presne taký, aký si ho v myšlienkach sami vytvoríme. Je presne taký, do akej miery si ho dovolíme žiť podľa nášho skutočného ja a nie podľa programov, ktoré sme si vytvorili my sami v snahe zapáčiť sa iným. 

Človek je strojcom svojho šťastia, má právo i schopnosť žiť podľa svojich vlastných predstáv. To však chce pevné rozhodnutie a následné rozhodné nastúpenie na novú cestu. Je to neľahké, ale možné. Existuje určite veľa spôsobov, ako to urobiť, ale môjmu životu napomohla práve Cesta, ktorá stála na začiatku tejto radikálnej zmeny a ktorá ma dnes sprevádza každý deň. Jej odkaz, zámer a výsledky stále úspešnejšie aplikujem vo svojom živote.

Liečebno – transformačná metóda The Journay – Cesta sa v súčasnosti považuje za jednu z najúčinnejších alternatívnych metód liečenia tela, mysle a duše. Využíva sa v 43 krajinách.

Je uznávanou metódou, ktorú v Holandsku preplácajú zdravotné poisťovne, používajú ju lekári a psychológovia na celom svete, v centrách liečby rakoviny, závislostí, v centrách alternatívnej medicíny, vo väzniciach, vo firmách sa školí top – manažment a používa sa aj v couchingu. Aj toto svedčí o jej mnohostrannom využití.

Za touto metódou stojí žena menom Brandon Bays, ktorá v dňoch 14. – 16. marca 2014 zavíta už druhýkrát na Slovensko.

Čo je Cesta? Je to pomerne jednoduchý návod, pomocou ktorého sa môže každý vydať na vlastnú cestu k uzdraveniu. Je návodom ako odkryť a vyliečiť bunkové spomienky, ktoré spôsobujú emocionálny a fyzický problém, a tým sa človek môže začať prirodzene uzdravovať.

Túto metódu vyvinula Brandon Bays po tom, ako jej bol v roku 1992 diagnostikovaný nádor na maternici o veľnosti basketbalovej lopty. Vyliečila sa sama za 7 týždňov!!! Využila pritom všetky svoje znalosti a silnú vieru v prírodnú medicínu a holistickú liečbu. A išla ďalej. Oveľa hlbšie. Intuitívne načúvala múdrosti svojho tela a k prekvapeniu lekárov sa kompletne vyliečila.

 

Odvtedy metódu stále vylepšuje a v súčasnosti je to silná zmes jedinečných nástrojov a zistenia, že ľudský potenciál nemá hranice. Bežní ľudia, bez ohľadu na vzdelanie, pôvod, národnosť, kultúru alebo vek používajú Cestu, aby úplne zmenili svoj život.

Nič nie je silnejšie ako príbehy ľudí, ktorí dlho bojovali s nejakou chorobou či traumou a potom im do „cesty prišla Cesta“.   

Čítajte tiež:

http://andawell.sk/rozhovor-s-brandon-bays/

http://andawell.sk/mami-a-vies-ze-ja-uz-mam-zdrave-srdiecko/

http://andawell.sk/po-deviatich-rokoch-pokojne-spim/

Chcete zažiť životnú zmenu? Kúpte si vstupenky na marcový seminár s Brandon Bays, ktorý sa uskutoční 14. – 16. 3. v Bratislave

http://eshop.brandonbays.sk/?aff_hash=b53b3a3d55a1tr8yr2a38a4a956

 

 

 

 

 

 

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.