Chráňte sa pred slnkom aj časom

0

Koža na tvári je miesto, ktoré najčastejšie prichádza do kontaktu so slnečnými lúčmi. Aby si z nich pleť zobrala len to najlepšie, potrebuje účinnú ochranu. Ideálne takú, čo zohľadňuje jej unikátne vlastnosti a potreby.

Nestarnite skôr, než je nevyhnutné
Predčasné starnutie. Dve slová, ktoré azda každej žene naháňajú hrôzu. Hoci nikto nečaká, že budeme mladé večne, uchovanie mladistvého vzhľadu čo najdlhšie máme vo svojich rukách. Ako na to? Recept je jasný a jednoduchý – stačí si držať oxidačný stres ďaleko od tela. Ide o typ stresu, na ktorého vzniku sa okrem iného spolupodieľajú aj UVA a UVB lúče zo slnka.

Negatívny dosah oxidačného stresu spočíva vo zvýšenej tvorbe voľných radikálov – molekúl, útočiacich priamo na bunky kože. Tam oslabujú pevnosť bunkovej štruktúry a spúšťajú chemické procesy, ktorých výsledok sa navonok prejavuje ako predčasné starnutie.

Zoberte si zo slnka len to najlepšie
Najohrozenejšou časťou kože je pleť, keďže ju pri pobyte vonku nezahaľujeme a je teda exponovanejšou než zvyšok tela. Rozdiel je aj v jej vnútornej stavbe – je tenšia, pórovitejšia, má menšie bunky a väčšie množstvo mazových žliaz zodpovedných za produkciu lipidov. Pleť postihnutá oxidačným stresom rýchlejšie stráca vlahu a farebnú jednotnosť, ochabuje, pôsobí zanedbane a  unavene.  Skrátka, chýba jej iskra.

Vystresovaná pleť je náchylná na vrásky, tvoriace sa hlavne okolo oblasti očí, úst a čela, a to často už pred tridsiatkou, takže nestačí spoliehať sa na nízky vek ako na prirodzenú prevenciu. Lekári upozorňujú, že časová os fotostarnutia sa málokedy kryje s časovou osou biologického starnutia, o to kľúčovejšie je chrániť sa kvalitnou kozmetikou. 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.