Darujte deťom dúšok zdravia: Nestojí to takmer nič!

0
1

Býva vaša ratolesť často chorá a neustále vymeškáva zo školy? Darujte jej darček, ktorý oceníte vy aj vaše dieta po celý rok. Tatranské klimatické kúpele Lučivná sú bránou do Tatier a prostredníctvom klimatoterapie priaznivo vplývajú na respiračné ochorenia u detí.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Najlepšie však je, že sú cenovo dostupné.

Kúpele sú určené „malým pacientom“ od 3 do 18 rokov s dýchacími ťažkosťami. Zdravotná starostlivosť je plne hradená a služby sú čiastočne hradené z verejného zdravotného poistenia. Stačí si nechať potvrdiť od lekára návrh na kúpeľnú liečbu. Lekárom vypísaný a potvrdený návrh treba doručiť na príslušnú pobočku zdravotnej poisťovne dieťaťa. 

V čom tkvie sila klimatických kúpeľov?
Kúpeľná liečba je založená najmä na klimatoterapii. Tá sa kombinuje s rehabilitáciou zameranou na dýchací systém a respiračnú fyzioterapiu. Rehabilitácia pri ochoreniach dýchacích ciest má liečebný i preventívny význam. Absolvovaním liečebného pobytu dochádza ku stabilizácii stavu, stimulácii imunitného systému dieťaťa, znižovaniu frekvencie respiračných infekcií a redukcii následnej antibiotickej liečby. Klimatoterapia v každom ročnom období predstavuje využítie prírodných benefitov vo forme lokálnej flóry a priaznivých klimatických podmienok.

V kúpeľoch Lučivná deti absolvujú procedúry ako klimatoterapia, skupinová a individuálna liečebná telesná výchova, inhalačná liečba, klasická masáž, reflexná masáž, teploliečba, elektroliečba (nízko a strednofrekvenčné prúdy, ultrazvuk), svetloliečba (solux, bioptron, laseroterapia), bazén (voľné plávanie, hydrokinezioterapia), sauna- fínska, parná, bylinková, infra, hydromasážna vaňa, škótske streky či floating.

Miesto relaxácie a odpočinku
Malí návštevníci sa počas pobytu rozhodne nudiť nebudú. Tatranské klimatické kúpeleLučivná sú miestom navrátenia zdravia, dočasným obnovením síl po chorobách či úrazoch, ale tiež oázou odpočinku a relaxácie. Areál je vybavený rôznymi možnosťami trávenia voľného času v každom ročnom období. Deti trávia maximum času na čerstvom vzduchu pri aktivitách od výmyslu sveta – divadle, futbale, paintablle, dikusii s lekárom, diskotéke či turistike. Mamičky ich môžu samozrejme sprevádzať. Zlých známok po návrate z kúpeľov sa báť nemusíte. Deti sa v Lučivnej totiž učia. Nevymeškajú školu, odnesú si zážitky  na celý život a ich zdravotný stav bude podstatne lepší!

Izby či apartmány s najmodernejším vybavením ponúkajú príjemnú rodinnú atmosféru. Vo vybraných typoch liečebných domov je možnosť ubytovania ďalších dvoch rodinných príslušníkov počas pobytu. K priaznivému zdravotnému stavu patrí aj plnohodnotný a vyvážený stravovací režim. Racionálnu a širokospektrálnu stravu dopĺňa aj bezlepková, bezalergénová, šetriaca, bezmäsitá, redukčná a diabetická diéta v súlade so zdravotným stavom dieťaťa.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.