Delegujte efektívne!

0
9

Ušetríte tak čas a zvýšite výkon tímu

Pýtajte sa podriadených, či to, čo robíte, má pridanú hodnotu

www.andawell.sk

 

Strední či vrcholoví manažéri sa nestávajú dobrými lídrami vtedy, keď delegujú viac, ale vtedy, keď delegujú efektívne. Efektívne delegovanie právomocí im totiž šetrí čas a zároveň zvyšuje výkon ich tímu. Slovenských manažérov na to upozorňuje popredný kouč svetových lídrov Marshall Goldsmith, ktorý začiatkom decembra so svojím seminárom navštívi Bratislavu.

„Neadekvátne delegovanie kompetencií dokáže narobiť viac škody než osohu,“ hovorí Marshall Goldsmith, a ako príklad uvádza prípad generálneho riaditeľa, ktorý precenil schopnosti svojich zamestnancov a povýšil ich do pozícií, na ktoré nemali prax. Myslel si totiž, že ľudia sa musia učiť a rásť na vlastných chybách. Podľa Marshalla Goldsmitha však takéto chyby nemôžu stáť firmu milióny dolárov.

Marshall Goldsmith každému manažérovi odporúča, aby si s podriadenými prešiel zoznam ich kompetencií, a pri každom bode sa ich opýtal, či im do neho príliš nezasahuje alebo naopak, či by sa v danej oblasti nemal pre nich angažovať viac. „Dobrý manažér sa pýta podriadených aj na to, či si myslia, že veci, ktoré robí majú pre nich pridanú hodnotu,“ dodáva Marshall Goldsmith.

Pre lepšiu pripravenosť slovenských manažérov byť lídrami pridáva Marshall Goldsmith päť charakteristík, ktoré by mal líder budúcnosti spĺňať. Ide o: 

  • globálny pohľad na biznis,
  • schopnosť oceniť kultúrnu rozmanitosť,
  • dôvtip v oblasti informačných technológií,
  • schopnosť vytvárať strategické partnerstvá,
  • pripravenosť delegovať moc a tak sa podeliť o vodcovstvo.

Seminár Marshalla Goldsmitha Líder budúcnosti sa uskutoční 3. a 4. decembra 2015 na pôde Ekonomickej univerzity v Bratislave. Marshall Goldsmith je po Brianovi TracymJackovi Canfieldovi ďalšou zo svetových autorít v oblasti rozvoja ľudského potenciálu, ktoré v minulosti so svojimi seminármi navštívili aj Bratislavu.

Inšpiratívny blog Marshalla Goldsmitha k danej téme nájdete na:

http://www.marshallgoldsmithlibrary.com/cim/articles_display.php?aid=294

 

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.