Dnes je slnovrat. Odčarujte si negatívnych ľudí

0

Letný slnovrat sa oslavuje takmer od nepamäti. Vzniklo okolo neho množstvo zvykov a rituálov, ktoré znovu ožívajú. Ako ho môžeme využiť vo svoj prospech?

Letný slnovrat alebo tiež Svätojánska noc je úzko spojená s ohnivou energiou – so živlom ohňa. Ľudia narodení pod týmto živlom bývajú často pod čiernou mágiou, ale ako iste viete, nie je biela ani čierna mágia, ale úmysel s ktorým sa rituál vykonáva.

Pokiaľ ide o mágiu, toto je jediný deň v roku, kedy si môžu mágovia či čarodejovia priať niečo pre seba.

Slnko a s ním spojená ohnivá energia so sebou prinášajú ochranu pre seba, deti, domáce zvieratá aj celý dom. Je to tiež čas na zber byliniek a čarovanie s kvetmi a bylinkami. Tento sviatok je spojený aj so živlom voda. Preto je vhodné navštíviť pramene alebo si urobiť magický očistný kúpeľ.

Počas sviatku slnka, najdlhšieho dňa v roku stavajú aj v súčasnosti veľké ohne, často na kopcoch, niekde medzi nebom a zemou. Hľadá sa tak rovnováha medzi ohňom a vodou. Jedným z rituálov je tiež zapaľovanie starých kolies, ktoré sa následne kutáľajú z kopca do vody. Symbolicky sa tak zažehnáva ničivá sila Slnka a ohňa.

Tipy na rituál
Vyzdobte si svoj oltár alebo miesto, kde máte svoje posvätné miesto (sošky, kamene) bielymi a žltými kvetmi. Zapáľte žltú sviečku, ktorú predtým očistite liehom (ak nemáte, použite alkohol – najlepšie vodka).

Dajte si na seba niečo žlté.

Nazbierajte svätojánske bylinky – šalviu, rozmarín, levanduľa, tymián, bazalka, verbena…Vysušte ich, dajte si ich pod vankúš a niečo si želajte. Môžete ich tiež požiadať, aby odniesli z vášho života trápenie, a po rituály ich zahrabať do zeme alebo hodiť do ohňa.

Zoberte si papier a pero a starostlivo si napíšte, pred čím chcete, aby vás oheň ochránil. Ohnivá energia je vhodná na ochranu pred závisťou, chorobami či veriteľmi. Ak chcete k niečomu získať odvahu, je SPRÁVNY ČAS. Oheň vám dá silu a odvahu. Predtým to však dostaňte z podvedomia na vedomú úroveň a to tak, že si to napíšete a precítíte.

Nezostávajte doma

Choďte do prírody – zbierajte bylinky a buďte spolu ako rodina.

Zbierajte kvety – urobte si z nich veniec. Ten môžete vyvesiť alebo spáliť.

Urobte si oheň – Svätojánsky oheň reprezentuje poriadna vatra. Buď si ju urobte na záhrade alebo sa poobzerajte po okolí, či v niektorom blízkom meste alebo v obci nechystajú slávnosť spojenú s príchodom leta. Vo Vysokej pri Morave na Záhorí určite áno.

Tipy na očistné kúpele

Očistný kúpeľ
• Vetvička rozmarínu
• Lístky ruty
• Vrecúško zeleného čaju
• Lyžica medu
• Minerálna voda

Zohrejeme minerálnu vodu, pridáme do nej bylinky a med. Necháme mierne vychladnúť a pridáme vrecúško čaju. Získanú tekutinu pridáme do kúpeľa. Tento kúpeľ je dobré prevádzať aspoň raz za týždeň, prípadne mesiac, aby sme udržali svoju energetickú rovnováhu.

Kúpeľ na odstránenie negatívnych energií
• 0,5 l vody
• 10 lyžíc kávy
• Vetvičky mäty
• Vetvičky rozmarínu
Kávu prevaríme v 0,5 litra vody a vlejeme do vane s horúcou vodou. Zotrváme v tomto kúpeli cca 5 minút. Ihneď ako vyjdeme z vody, vymasírujeme si telo vetvičkami mäty a rozmarínu.

Ochranný kúpeľ
• Hrubozrnná morská soľ
• Mletý klinček

Prevaríme vodu s klinčekom a necháme mierne vychladnúť. Pridáme hrsť soli a miešame , kým sa úplne nerozpustí. Získanú tekutinu vlejeme do kúpeľa, v ktorom treba zotrvať 7 minút. Po kúpeli sa nesmieme utrieť, musíme počkať , kým uschneme, inak by sme si porušili vytvorenú ochrannú vibráciu. Táto ochrana vydrží približne 24 hodín, takže je vhodné ju urobiť vopred, keď vieme, že ideme na miesta, kde sa stretneme s negatívnou energiou, alebo negatívnymi ľuďmi.

Na očistenie negatívnej energie skvele slúži šamanská sviečka Čistá duša. Kúpite tu: 
Ak si chcete do života privolať lásku, je tu sviečka Duša plná lásky. Kúpite tu: 
V prípade, že chcete v príležitosti viac príležitostí a peňazí, je tu sviečka Privolaj hojnosť. Kúpite tu:

Svätojánskou bylinkou je Ľubovník. Hovorí sa, že kto nazbiera túto bylinku na Svätojánsku noc, pocíti jeho čarovné účinky. Čo všetko z neho môžete pripraviť? Recept na skvelý macerát nájdete tu: Čítajte tu: Aké bylinky sa zbierajú v júni?
Ľubovník proti depresiám a stresu

Andrea Hinková – Tarová

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.