Dnes je Svetový deň hypertenzie

0

Svetový deň hypertenzie pripomína riziko vysokého krvného tlaku.

 

www.andawell.sk

Do roku 2030 príde Európska únia vinou kardiovaskulárnych chorôb až o 72 miliónov obyvateľov. Medzi najčastejšie kardiovaskulárne ochorenia patrí i hypertenzia. Túto tému pripomína Svetový deň hypertenzie každoročne 17. mája. Heslo tohto ročníka znie – Poznaj svoj krvný tlak.

Napriek faktu, že hypertenzia je masovo rozšírená, sa jej závažnosť často prehliada. Ako sa dá tejto chorobe v dnešnej uponáhľanej dobe vyhnúť?

Podľa niektorých odborníkov je možné predísť až 80 percentám predčasných úmrtí zapríčinených touto kardiovaskulárnou chorobu správnou prevenciou. Okrem zdravého životného štýlu a pravidelného merania tlaku, možno za prevenciu považovať i dostatočnú informovanosť širokej verejnosti.

Vysoký krvný tlak je ochorenie, ktoré často prebieha úplne bez príznakov, a preto o ňom dlhú dobu pacient vôbec nemusí vedieť. Na spomínanom webe preto nájdete celý rad užitočných informácií, ktoré vám pomôžu sa v problematike zorientovať. Okrem jasného a zrozumiteľného vysvetlenia základných pojmov sa tu môžete aj otestovať.

Počas dvoch minút zistíte, či patríte do rizikovej skupiny ľudí ohrozených hypertenziou. Súčasne získate cenné rady, vďaka ktorým budete mať krvný tlak pod kontrolou aj v budúcnosti.

Ani kvôli presnému meraniu tlaku dnes už nemusíte k lekárovi. S ramennými tlakomerom Tensoval duo control zmeriate krvný tlak rovnako dobre ako v ordinácii praktického lekára.

Technológia Duo Sensor kombinuje 2 metódy merania: posluchovú – ako u ortuťového tlakomera a oscilometrickú – ako ostatné digitálne tlakomery. Vďaka tomu tlakomer spoľahlivo nameria krvný tlak aj osobám s nepravidelným srdcovým rytmom.

Svetový deň hypertenzie
Svetový deň hypertenzie, stanovený Svetovou ligou proti hypertenzii, každý rok upozorňuje na vážne zdravotné komplikácie sprevádzajúce hypertenziu. Verejnosti pripomína význam životného štýlu pre krvný tlak a potrebu kontroly krvného tlaku nielen v ordináciách lekárov, ale aj doma. Počas tohto dňa prebieha po celom svete rad aktivít, zameraných na prevenciu, diagnostiku a tiež následnú liečbu vysokého krvného tlaku.

www.andawell.sk

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.