Menu Zavrieť

Grandhotel Praha

restauracianalomnickomstiteŽijúca legenda uprostred slovenských hôr

Na prelome 19. a 20. Storočia nastalo pre Európu obdobie, nazývané vo Francúzsku La belle époque, teda krásna doba. Dávno neboli vojny, priemyslu a obchodu sa darilo, železničná sieť, tlač, telegraf a telefón, skrátili vzdialenosti.

Všade spokojne žila aristokracia, ktorá mala dosť peňazí a snažila sa časť svojho života prežiť čo najpríjemnejšie. Architekti vymysleli luxusný sloh primeraný dobe – secesiu.

Prilákal solventnú klientelu

Vysoké Tatry dovtedy slúžili zdravotno – rekreačným účelom. Mali sa však stať miestom stretávania sa európskej aristokracie. Tak vznikli pred 100 rokmi v Tatrách prepychové hotely. Jedinečný hotel v Tatranskej Lomnici postavila Medzinárodná spoločnosť spacích vozňov (Wagons Lits Cook) z Bruselu. S jeho realizáciou na úpätí Lomnického štítu vo výške 908 m sa začalo v roku 1904 a bol dokončený v roku 1905 podľa plánov budapeštianskych architektov Quido Hoepfnera a Gejzu Gyorgiho. Hotel bol otvorený 1. Júla 1905. Jeho pôvodný názov Palota szálló (Hotel Palace) sa zmenil v roku 1919 na Grandhotel Praha. Hotel pritiahol do Tatier nielen solventnú klientelu, ale podstatne sa zaslúžil aj o rozvoj športu v Tatrách. Vybudoval sánkarské a bobové dráhy, zariadenia pre letné športy a bol prvým hotelom s celoročnou prevádzkou. Dodnes si zachoval svoj majestátny šarm. Je to žijúca legenda uprostred slovenských veľhôr.

pohladzlomnickehostituAko z rozprávky

Zažite Tatry ako z rozprávky v tomto nádhernom secesnom Grandhoteli Praha. Ubytovanie v priestranných izbách, z ktorých nenájdete dve rovnaké, gurmánske zážitky aj pre náročných a najmä perla Granhotela – nové Grand Mountain Spa s jediným exteriérovým bazénom v Tatrách.

Či už chcete zažiť Tatry ako z rozprávky ako rodina, pár alebo si želáte zorganizovať firemný teambuilding či konferenciu, obráťte sa na agentúru CREATIVE PRESS, s.r.o., ktorá všetko pripraví za vás. Vy si budete už len užívať.

www.prcreative.sk

hinkova@prcreative.sk

Foto: Grand Mountain Spa – jediný exteriérový bazén v Tatrách

Foto: Pohľad z Lomnického štítu

Foto: Reštaurácia na Lomnickom štíte

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Navštívte náš voňavý e-shop

Pozrite si naše referencie