História ikonickej značky Jordan

0

Dá sa povedať, že topánky Nike Air Jordan sú už legendou. Niet sa čomu čudovať, koniec koncov, vznikli v spolupráci s basketbalovými hviezdami a gigantom medzi športovými značkami. Spočiatku to boli topánky určené na hranie basketbalu, ale rýchlo si získali priazeň fanúšikov streetwearu a z ihriska vyšli priamo na ulicu.

Ťažké začiatky
Všetko sa to začalo v roku 1984, keď Michael Jordan podpísal dohodu s Nike a stal sa tvárou spoločnosti. Tak sa zrodila jedna z najikonickejších značiek – Air Jordan. Avšak nechýbalo veľa a populárna línia obuvi by vôbec nevznikla. Hráč Chicaga Bulls sa spočiatku zdráhal s Nike. V rovnakom čase sa tiež objavili ďalšie ponuky uzatvorenia zmlúv s výrobcom tenisiek Converse a tiež inej značky silne spojenej so športom – adidas.

Nakoniec však vidina vysokých výnosov a línia obuvi podpísaná vlastným menom presvedčila Jordana, aby si vybral spoločnosť Nike. S odstupom času sa dá povedať, že toto rozhodnutie neľutuje. Keď Michael Jordan prvýkrát hral v topánkach Air Jordan 1, orgány NBA mu uložili pokutu vo výške 5 000 dolárov. Všetko preto, že v tých časoch boli farby oblečenia hráčov striktne definované predpismi a čierno-červené topánky neboli v súlade s pravidlami. Aj keď niektorí tvrdia, že Jordan v tom čase hral v modeli Air Ship, nie Air Jordan. 

Nielen na basketbal
Napriek obmedzeniam, ktoré stanovila NBA, obuv urobila senzáciu od samého začiatku. Popularita tenisiek ešte vzrástla po premiére filmu „Space Jam“, v ktorom Jordan hral hlavnú rolu a samozrejme, v ktorom mal obuté tenisky Jordan, a tiež po sérii reklám slávneho režiséra Spikea Lee. Spoločnosť Air Jordan každú sezónu uvádza na trh nové modely, ktoré potešia originálnym dizajnom i technológiami zaisťujúcimi pohodlie. Na trhu ich je zatiaľ vyše 30. Vďaka tomu si ich obľúbia nielen športovci, ale aj vyznávači ležérneho mestského štýlu. Rôzne modely nájdete, okrem iného, v obchode Sizeer – od tých najklasickejších, teda Air Jordan 1, až po tie, ktoré vznikli v spolupráci s režisérom Spikom Lee a boli pomenované na jeho česť Spizike. Aj tí najmenší si vyberú niečo pre seba. Obuv Jordan Access alebo Jordan DNA zaistí pohodlie pri každodennom používaní a čo je najdôležitejšie, počas športových aktivít správne stabilizuje nohy hlavne tých najmenších.

Sponzorovaný článok

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.