Hudba otvára nové hranice

0

Hudba má ľudí spájať a prinášať im radosť. A keď sa spojí niečo, čo by možno predtým bolo nepredstaviteľné, posúva to hranice a otvára nové možnosti. Toto dokáže hudba, ľudia zatiaľ nie. Svedčia o tom aj komenty niektorých ľudí, ktorí na koncerte vôbec neboli, avšak aj tak majú názor. Hocijaký, hlavne, že majú dôvod kritizovať a ventilovať si svoje vlastné frustrácie.

Patrik Rytmus Vrbovský a Symfonický orchester. Skvelé spojenie, úžasné emócie, standing ovation a to nielen od skalných fanúšikov, ale aj od ľudí v oblekoch. Patrik dal si to na pána!

Patrik Rytmus Vrbovský je na slovenskej hudobnej scéne už takmer 20 rokov. A teraz prišiel s projektom, ktorý ho posunul opäť niekde ďalej a ukázal nám, že je právom považovaný za kráľa rapu a hip hopu. Nie som jeho skalná fanúšička, avšak koncert Rytmusa so Symfonickým orchestrom som si nemohla nechať ujsť. Navyše Patrik je pre mňa prototypom človeka, ktorý sa cez ťažké detstvo prebojoval až do prvej ligy slovenskej hudby. A ja som typ človeka, ktorý iného človeka vníma ako osobnosť – celok a ten mi nemôže zahmlieť ani jazyk ulice, ktorý leží niektorým ľuďom v žalúdku.  

Po koncerte som sa Patrika pýtala, čo ženie chlapca s ťažkým detstvom k úspechu? “Je tam väčší hlad odísť z prostredia, kde ten človek vyrastal. Nechce sa už do toho prostredia vrátiť. Keď sa chytí prvej šance, už sa jej nepustí. Ešte aj teraz ma niekedy prenasledujú pocity, keď som kedysi žil ten život a mám hlad ísť vpred, ešte ma to aj baví a veľmi si vážim, že som dostal takúto šancu a robím všetko preto, aby som stúpal a nie klesal.”

A robí to dobre

Na otázku “Čo je šťastie?” nemá jednoznačnú odpoveď, pretože vlastne neexistuje. Pre každého predstavuje šťastie niečo iné a Patrik spomenie okrem iného aj finančnú nezávislosť.

Nechce sa cítiť zodpovedný za dnešnú mládež, zodpovednosť majú rodičia, necíti sa byť ani “modlou”, spieva pre radosť.

Aký bol koncert?

 

Úžasná energia, fantastická šou a nezabudnuteľný koncert! Rytmus sa fanúšikom postaral o dokonalý hudobný zážitok. Jeho koncert so symfonickým orchestrom bol doslova triumfom. Diváci jasali, ocenili výkon hudobníkov frenetickým potleskom a vyžiadali si prídavok. Patrik „Rytmus“ Vrbovský ukázal, že je nielen výborným muzikantom, ale aj skvelým šoumenom.

Unikátny koncert si užívali aj členovia symfonického orchestra, ktorí standing ovation týchto rozmerov ešte nikdy nezažili. Niektorí návštevníci hovorili aj o kultúrnom šoku, pretože spojenie hudby ulice s „vysokým“ umením vyznelo skutočne famózne!

Štefanský koncert Patrika „Rytmusa“ Vrbovského viac ako naplnil očakávania fanúšikov. Na jeho koncerte so symfonickým orchestrom boli v publiku všetky vekové kategórie od malých detí po seniorov a tiež rôzne typy ľudí. Raperi si takmer od prvej piesne v stoji spievali spolu s Rytmusom a po čase sa k nim pridali aj dámy v kostýmoch a páni v oblekoch, ktorí zjavne dávajú pred hip-hopom prednosť sláčikom.

Koncert mal ohromný úspech a Incheba zažila taký výbuch pozitívnej energie, aký v týchto priestoroch nie je úplne bežný. Užívali si to aj členovia symfonického orchestra, ktorí s podobným typom podujatí dosiaľ nemali skúsenosti.

„Som spokojný, príprava bola veľmi náročná, no dopadlo to výborne. Taký aplauz, aký sme si vyslúžili, to sa naozaj zažíva len málokedy. Bolo to fantastické,“ vraví klavirista a aranžér Ľuboš Šrámek, ktorý Rytmusove skladby upravil pre symfonický orchester.

Koncert roka bol dokonalou audio-vizuálnou šou, počas ktorej Rytmus predviedol, že sa dokáže vynikajúco vyhrať s publikom. Nezostal len na pódiu, niekoľkokrát zišiel medzi divákov a počas poslednej piesne sa s nimi nakrúcal aj fotil. Na pódiu mu s vokálmi pomáhala skvelá Anita Soul, ktorá svojim zamatovým hlasom dodala koncertu prirodzenú eleganciu. Návštevníkov tiež mimoriadne potešilo, že s niektorými piesňami Rytmusovi „vypomáhal“ raper Ego.

„Bolo to úžasné, až toto som ani nečakal. Myslím, že nakoniec sa hip-hoperi na Štefana chovali najkultúrnejšie a môže za to Paťo, ktorého paradoxne označujú za kontroverzného. Pritom on je ten, čo nepije, nefajčí, a ktorý mladých motivuje iba k pozitívnym veciam,“ vyznal sa Ego. 

Obrovskú Incheba Expo Arénu vypredal Rytmus so symfonickým orchestrom hneď dvakrát. Oba koncerty, ktoré zorganizovala agentúra Evency, boli dych vyrážajúcimi predstaveniami. Ukázali, že rôzne druhy hudby môžu spolu skvelo vyznieť, ak sa predstavenie dokonalo pripraví. Rytmusove hity „Ďakujem“, „Odviati vetrom“, „Deti stratenej generácie“, „List otcovi“, „Stokujeme vonku“ a ďalšie zneli celkom inak, ako ich doposiaľ fanúšikovia najväčšieho česko-slovenského rapera poznali.

„Ľudia nevedeli do čoho idú a verím tomu, že mnohí prišli aj s predsudkami, ale myslím, že sa mi to poradilo dobre uchopiť a uvoľnil som ich veľmi rýchlo. Lepší koncert som ešte počas svojej kariéry nezažil. Vypálilo to výborne, som veľmi spokojný. Išla z toho úžasná energie, ľudia vstávali zo stoličiek, tlieska a ja som si to užíval. Myslím, že si niečo podobné ešte zopakujem,“ sľúbil Patrik „Rytmus“ Vrbovský.

 

 

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.