Menu Zavrieť

Jarný reštart

Práve teraz, po dlhom a únavnom zimnom období je ten najsprávnejší čas urobiť niečo nielen s našim telom, ale i dušou. Začneme hneď zrána!

 

Dobré ránko plné vitamínov nám dodajú nápoje SMOOTHIE. Aké ovocie máte radi? Tak si ho s chuťou doprajte! Na internete sa dá nájsť nespočetne veľa receptov. Mojim favoritom je napríklad: banán, špenátové listy, polovica citróna, pohánkové mlieko v prášku, voda, med, chi semienka, trošku ovsených vločiek.

Alebo si dáte radšej čučoriedky, jahody, avokádo, mrkvu? Aké kombinácie ovocia a zeleniny ulahodia na raňajky vám? Pochválite sa nám vašimi jarnými raňajkami? Aké ingredencie preberú k životu vás? Skúšali ste už vodu s citrónom? Vyskúšajte!

Rýchle a zdravé uvítanie rána máme úspešne za sebou a môžeme vykročiť do pekného dňa nabité nielen oslňujúcim úsmevom, ale i megadávkou vitamínov. Nezabudnite na celodenný pitný režim, vraví sa, že:

Hlad je prezlečený smäd

tak sa napime radšej častejšie a skôr ako ho skutočne pocítime. Voda, bylinkové čaje, ovocné limonády sú tou správnou voľbou. Mňam!

 

Jesť by sme mali pravidelne každé tri hodiny. Nie, nemyslite si, že som nezamestnaná alebo že mám nové luxusné hodinky, s ktorými chcem machrovať. Pracujem, hodinky nenosím, ale mám ich v mobile a v aute, ďalšie nepotrebujem, nechcem, ďakujem, neprosím ! A v práci, samozrejme, nemám čas častokrát ani sledovať čas, nieto ešte každé tri hodiny jesť. Pretože sme moderne zmýšľajúce ženy, vymysleli sme si unikátny spôsob stravovania. Sme štyri, každý jeden deň má jedna z nás službu. Úlohou služby je navariť aj pre tie ostatné zdravé, chutné, čerstvé a najmä ľahké jedlo.

Čo u nás fičí na obed? Husté zeleninové polievky. Šaláty, zeleninové, ale občas aj ovocné. Cestoviny, Niekedy aj dezert J Tak dá sa zdravo stravovať aj v práci a to aj vtedy keď nemáte čas vybiehať a odbiehať z pracoviska.

Snažme sa počas dňa jesť menej, ale častejšie čo sa počtu porcií týka Ak máte mať náročnejší deň, do kabelky sa vždy zmestí banán, musli tyčinka či niečo podobné. Základom je nebyť hladná, byť vždy príjemne najedená, aby človek po príchode z práce nezjedol aj chladničku.

Farbami ožíva nielen príroda navôkol, ale i náš šatník. Tmavé farby odložme na spodok skrine a nevyberme ich skôr ako o rok kým znova prídu studené ponuré zimné dni. Farby nás omladia, oživia, nabijú energiou. Niet nad jednoduché úzke džínsy, blúzky, tričká, farebné saká. Doplnky – šatky, kabelky, šperky dodajú ten správny šmrnc.

Menej je vždy viac je rada, ktorou sa vždy riaďte, nehľadiac na vek!

A:

Voľte kvalitu pred kvantitou!

Nadčasové kúsky, ktoré sa dajú navzájom kombinovať a denne obmieňať tak, aby ste vedela len vy že tento kúsok vyťahujete päťkrát do týždňa J

Pokožka je po zime zväčša dehydrovaná, v zime sme jej nakladali ťažšie krémy hutnejšej konzistencie. Odľahčime ju. Výživný krém vymeňme za iný, ľahší. Napríklad s vitamínom C, ktorý jej dodá chýbajúci jas a energiu. Morské riasy, koenzým Q10, hydratácia. Dodajme jej tak ako telu dajakú inú, novú a účinnú zložku, látku, niečo dobré na ochutnanie. Poraďte sa s kozmetičkou, ktorá vašu pleť dobre pozná. Ak máte napríklad pigmentové škvrny, je už teraz ten správny čas vytiahnuť krém s UV filtrom.

Vitamín D sa dá kúpiť aj v lekárni, ale príjemnejšie je ho čerpať v prírodnej forme, zo svietiaceho slnka. Zdržujme sa na čerstvom vzduchu čo najviac. Ľudia žijúci v krajinách, kde je slnečno sú vždy pozitívni, usmiati, veselí, sála z nich slnko.

Buďme aj my slneční!

Poupratujte si kozmetický kufrík a nemilosrdne vyhoďte všetko čo ste dlhšie nepoužívali, prípadne čo tam opatrujete už dlhšie. V upratovaní smelo a odvážne pokračujte ďalej. Vytrieďte šatník, všetky zbytočné a nepotrebné veci naokolo. Ak si myslíte, že schudnete či priberiete do dajakého kúska, ktorý ste už viac ako rok nemali na sebe, neváhajte, preč s ním! Pripravte si priestor na ďalšie nové a pekné veci.

V úvode článku som spomínala dušu. Aj takéto veľké jarné upratovanie má význam pre dušu. Neveríte?! Čítali ste knihy o feng shuei?

Po čom vaša duša prahne?

Čo jej prospieva? Po čom piští? Ak neviete, spýtajte sa jej, rada vám odpovie. Chce tráviť viac času s deťmi? Potrebuje viac kultúry, viac prechádzok v prírode? Viac posedení s rodinou, priateľmi? Vypočujte si ju a nebojte sa ňou riadiť. Intuícia je naša úprimná poradkyňa, priateľka, ktorá nám nechce poradiť zle.

Ak potrebujete viac prírody, zabezpečte si psa, spravte si z balkóna minizáhradku. Zlákajte svojich priateľov na výlet. Prihláste sa do fitnescentra. Jednoducho, urobte to, na čo máte chuť. Nevyhovárajte sa, že sa to nedá. Všetko sa dá, keď sa chce!

Hor sa do toho!

Konečne je JAR!

 

Silvia Antalíková

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Navštívte náš voňavý e-shop

Pozrite si naše referencie