Jemná a ochranná koralová

0

Farbou roka 2019 je koralová. Aká je to farba a čo vyžaruje?

Koralová farba je jemná a veľmi ženská. K letu sa výborne hodí nakoľko krásne vynikne na opálenej pokožke. Farba je tiež ideálna na elegantné outfity do práce, ale tiež na rôzne slávnostné príležitosti, ktoré sú s letnými mesiacmi spojené. Farba vyzerá výborne na topoch, blúzkach, tričkách, šatách, sukniach, šortkách aj overaloch.

Korál ako dar mora, bol odjakživa považovaný za ochranný a liečivý kameň. Dodáva nám energiu, zlepšuje intuíciu a predstavivosť, urýchľuje učenie sa a preberanie nových poznatkov. Vďaka svojmu zloženiu pozitívne vplýva na kosti, zuby, nechty a vlasy.

 

Nežná farba
Koralová je veľmi nežná a ženská farba, ktorá je na horúce letné dni ideálna. Najmä ak patríte k ženám, ktoré preferujú eleganciu. Farba krásne pristane blondínkam aj brunetkám. Ouffit zjemní a príjemne dotvorí. Kombinuje sa výborne s bielou, béžovou, ale tiež pokojne s kvetovanými, či dokonca pruhovanými vzormi. Výborne ju skombinujete s bielymi nohavicami,alebo sukňou. Ku koralovým nohaviciam, alebo sukni zase vyskúšajte napríklad kvetovaný top, alebo jednoduchú bielu blúzku. Výsledok vás príjemne prekvapí.

Na bežný i špeciálny deň
Vďaka mnohým atribútom je farba ideálna na bežné i slávnostné nosenie. Závisí aký ste tip, ale tiež aký kúsok oblečenia si vo farbe vyberiete. Medzi elegantnejšie patria šaty, suke, volánové topy a rôzne blúzky. Na voľný čas, či dovolenku si určite pribaľte overal alebo koralové šortky. Farba je tiež veľmi pekná na tielkach a rôznych crop topoch.

Koralové doplnky
V neposlednom rade sa nebojte vyskúšať koralové doplnky. Napríklad slamený klobúk, alebo tašku s detailom v koralovej farbe. Nezabúdajte tiež, že rovnako ako pri iných farbách aj pri koralovej sa môžete stretnúť s rôznymi odtieňmi. Či už si však vyberiete svetlejšiu, alebo tmavšiu, nosiť sa Vám bude určite výborne.

 

 

 

cellbes.sk, športová bunda
cellbes.sk, šaty
cellbes.sk, blúzka
Pietro Filipi, blúzka
Pietro Filipi, blúzka
Pietro Filipi, jarník

 

Pietro Filipi, sako, koral
Pietro Filipi, sukňa

 

 

Korál je považovaný aj za ochranný kameň pre deti. Posilňuje lásku medzi matkou a dieťaťom a chráni detskú duševnú stabilitu. Konkrétne deti chráni pred čiernou mágiou (urieknutím), nehodami a falošnými ľuďmi.

Kedysi ľudia verili tomu, že kto nosí korál je múdry a schopný liečiť aj šialenstvo. Stále sa používa ako talizman proti zlým duchom, démonom, strachu, násiliu, krádežiam, depresiám, posadnutiu, panike a nočným morám.

Koral sa spája s minulosťou a odovzdáva ďalej poznatky z minulosti. Zlepšuje intuíciu a predstavivosť. Urýchľuje učenie sa a preberanie nových poznatkov. Nosieva sa na to, aby v nás vyvolal vnútornú premenu. Vytrháva nás z letargie a do našich počinov vnáša šťastnú ruku.

Upokojuje emócie, prináša vnútorný kľud a preto zlepšuje diplomatické vystupovanie. Zmierňuje duševné a sociálne napätie. Posilňuje naše sebavyjadrenie, ale súčasne v nás posilňuje i zmysel pre spoločenstvo s inými ľuďmi. Podporuje kvalitu spolužitia, v ktorej sa ľudia svojimi individuálnymi vlastnosťami dopĺňajú. Priťahuje do života lásku a hojnosť, predovšetkým červený koral, ktorý je „kameň vášne“.

Stimuluje koreňovú a sakrálnu čakru a dodáva nám energiu a teplo.

Vyvažuje materiálno a spirituálno a tak z nás robí praktických, pragmatických ľudí. Dáva nám výdrž pri dosahovaní predsavzatí a cieľov.

Úzkostliví ľudia by ho nemali používať, pretože môže zosilniť ich úzkosť.

 

 

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.