Menu Zavrieť

Krásna doba v Grand Hotel Praha

bazen pred hotelom_resizeDSC_2318-1DSC_4536DSC_4925Máte svoj obľúbený hotel a radi sa o dojmy z neho podelíte aj s ostatnými čitateľmi? Svoje tipy aj s krátkym popisom, prípadne aj fotografiami posielajte na adresu hinkova@andawell.sk a koncom mája urobíme hlasovanie o ten najlepší z prihlásených a následne súťaž o víkendový pobyt v ňom (v tom, ktorý vyhrá).
Dobrá motivácia? Tak porozmýšľajte, kde ste sa cítili najlepšie, kedy to bolo, pri akej príležitosti, čo sa vám najviac páčilo na hoteli, službách a možnostiach vyžitia a napíšte nám.


Začíname s mojim top hotelom – Grand Hotel Praha v Tatranskej Lomnici.   

Náš tip

Zo všetkých hotelov na Slovensku ma najviac nadchol Grand Hotel Praha v Tatranskej Lomnici. S čistým štítom môžem prehlásiť, že je to pre mňa najkrajší hotel na Slovensku, s úžasnými službami, kvalitnou obsluhou, vynikajúcou dostupnosťou  a najmä čarom.

Je to legenda, ktorá symbolizuje luxus.

Aj keby ste sa necítili práve najsebavedomejšie, tento hotel vám dodá energiu, silu a sebavedomie. Akoby ste sa ocitli v inom svete. Majestátnom. Vysoké steny, luxusné lampy, prepychový servis, podávanie jedla v bielych rukavičkách….Jedným slovom secesia. Hotel bol postavený na prelome 19. a 20. storočia a ľudia mali plné zuby vojen, darilo sa priemyslu aj obchodu. Tak vznikla La belle époque, čiže krásna doba. Všade žila aristokracia, ľudia si chceli dopriať, tak architekti stavali prepychové hotely.  A tento duch nájdete v Grand Hoteli Praha aj dnes.

Samozrejme odvtedy prešiel niekoľkými rekonštrukciami, ale vždy s citom a ohľadom na zachovanie ducha doby, v ktorej vznikol. Bola som ubytovaná v podkrovnom apartmáne novej časti  hotela, ktorá dýcha čerstvým drevom a prelína sa tu história so súčasnosťou a luxusom.

 

Po rekonštrukcií je aj wellness centrum, ktoré ponúka množstvo procedúr, bazén, vírivku a tiež oddychovú zónu. A čo je úplne najviac na Grand Hoteli Praha a možno smelo povedať perla tohto majestátu je nové Grand Mountain Spa s jediným exteriérovým bazénom v Tatrách. Zavrite oči sa skúste si predstaviť ako ležíte v horúcom bazéne a vôkol vás zasnežené hory… Grand Hotel Praha v Tatranskej Lomnici je balzam na dušu.
V blízkosti hotela sa nachádza lanovka, ktorá vás vyvezie na Lomnický štít, môžete sa vybrať na vysokohorskú turistiku (napríklad na Zámkovského chatu), lyžovať, či len tak sa prechádzať po čerstvom vzduchu.

Andrea Hinková   

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Navštívte náš voňavý e-shop

Pozrite si naše referencie