Menu Zavrieť

Kruhy pod očami! Hlavné je, zistiť príčinu!

Aj vás zužujú neestetické tmavé okuliare v podobe kruhov pod očami? Príčiny môžu byť rôzne.

 

Psychická záťaž, stres, zlá životospráva, nedostatočné prekrvenie, dedičnosť, alergie či nedostatok spánku. Pokožka okolo našich „kukadiel“ je veľmi citlivá, jemná a ľahko na nej vidieť znaky únavy či starnutia. Kruhy najskôr zaútočia v kútikoch očí a neskôr sa rozširujú, a tak pôsobia smutne a unavene. Rozoznávame dva typy kruhov pod očami: s tmavšou pigmentáciou a s presvitajúcimi cievkami cez tmavý pigment.

V hlavnej úlohe: zlá životospráva
Tu platí staré dobré pravidlo, sme to, čo jeme! Nedostatok vitamínov a živín môže negatívne ovplyvňovať aj kožu, ktorá predstavuje najväčší orgán ľudského tela. Preto je dôležité siahnuť po vitamínoch: B12, E, K, A a D. Za kruhy pod očami môže aj pečeň, pokiaľ teda nefunguje správne a nezbavuje sa toxínov z tela.

Vinná genetika
Ak má vaša mama veľmi tenkú pokožku v okolí očí, je celkom pravdepodobné, že tu môžete hľadať príčinu vašich „foklov“. Tenšia koža spôsobuje, že žily vyzerajú pod kožou o niečo tmavšie.

Alergie
Ak máte podozrenie na alergiu, treba tento problém konzultovať s odborníkom. Lekári sa často stretávajú s kontaktnou alergiou na kozmetiku, šampóny či parfumy. No príčinou môže byť aj atopický ekzém.

Pitný režim a kvalitný spánok
Prvé miesto by mal samozrejme obsadiť kvalitný, aspoň sedem hodinový spánok denne. Pitný režim zas zaručí potrebnú pružnosť a vlhkosť. Nepodceňujte tieto body!

Dôležité je starať sa o svoju pokožku a najmä o okolie okolo očí správnymi kozmetickými produktami, konkrétne špecializovanými výrobkami, ktoré sú na to určené. No a kým bude problém pretrvávať, je vhodné ich zamaskovať. Napríklad pestrou Camouflage paletkou za fantastickú cenu:

Kúpite tu:  http://eshop.andawell.sk/shop/dekorativna-kozmetika/paletka-mejkapov-na-tonovanie/

www.andawell.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Navštívte náš voňavý e-shop

Pozrite si naše referencie