Len tak trochu pribrať? VO VLASOCH!

0

Pribrať na váhe či na objeme kdekoľvek na tele, to je veľký strašiak všetkých žien. Ale zväčšiť objem vlasov, to je niečo iné. Po tom túži azda každá.

Lenže ako to dosiahnuť, čo na to použiť a ako jemné vlasy donútiť, aby pribrali na objeme a účes sa tváril ako bohatý po celý deň? Chce to len trochu cviku a vedieť ako na to, potom ešte veľkú guľatú kefu, fén a samozrejme tiež tých správnych kozmetických pomocníkov – tužidlo a lak na vlasy na zväčšenie objemu.

Ako na to?
Niekoľko zaručených rád a tipov nám prezradila vlasová stylistka značky NIVEA, Sally Brooksová. Všetko vyskúšala osobne, sama má totiž vlasy veľmi jemné, takže s ich objemom zápolí dennodenne. Čo teda Sally odporúča?

  1. Základom je správny strih. Vhodná je jednotná dĺžka alebo vlasy zostrihané v vrstvách. Tak získajú bohatší a zdravší vzhľad.
  2. Dokonalý styling sa začína pri umývaní, takže mu venujte dostatočnú pozornosť a vlasy na záver dôkladne opláchnite. Po umytí ich nefrotírujte, ale zabaľte do uteráka, ten odsaje prebytočnú vodu a po chvíľke sa môžete pustiť do vysúšania.
  3. Vlasy vysúšajte v predklone a zároveň ich pretrepávajte, vlasy sa zdvihnú už od korienkov a pekne zväčšia objem. Pomáha tiež vysúšanie v opačnom smere, než si vlasy prirodzene líhajú. Ale nesnažte sa vlasy hneď na začiatku tvarovať, na úpravu účesu sú vlasy pripravené, až stratia asi 40 % vody, teda až v poslednej tretine svojho schnutia.
  4. Použite penové tužidlo pre väčší objem, najprv si kôpku tužidla nastriekajte do dlane a do vlasov votrite prstami. Nanášajte najprv ku končekom a potom vlasy prečešte. Tužidlo tak do vlasov nanesiete rovnomerne.
  5. Pri fénovaní sa zamerajte na objem hlavne na temene hlavy, tam ho väčšinou potrebujete najviac. Na bokoch vlasy nezdvíhajte, len si tým rozšírite tvár. Vlasom dole pri krku sa veľmi venovať nemusíte, prirodzene tvarované dodajú účesu ležérnu nedbalosť.
  6. Ak si vlasy umývate denne, môžete používať viac stylingových prípravkov, pretože ich každý deň z vlasov odstránite. Inak to so stylingom nepreháňajte, zbytočne vlasy zaťažíte, budú sa mastiť a svoj objem neudržia.
  7. Nepoužívajte viac stylingu ani v túžbe po väčšom objeme, to je častá chyba. Veľké množstvo stylingu vám väčší objem nezaručí. Radšej pre zväčšenie objemu kombinujte ošetrujúcu i stylingovú kozmetiku.
  8. Nebojte sa ani tupírovania. Vidíte tú špičku na temene? Presne v týchto miestach potrebujú vlasy zdvihnúť. Natupírujte ich pozdĺž tejto línie. Postupujte jemne, vlasy tupírujte pri korienkoch a češte len na povrchu. Nadol ich už potom nechajte splývať prirodzene.
  9. Vlasy lakujte až vo chvíli, keď úpravu účesu ukončíte. Ak vlasy chcete lakovať a súčasne tvarovať, nastriekajte si radšej lak na prsty a tými vlasy pridvihujte a upravujte.

Viete, prečo jemné vlasy strácajú objem?
Prečo po umytí jemné vlasy rýchlo strácajú objem a účes dlho nevydrží? Príčinou straty objemu u jemných vlasov je ich menší priemer – majú asi o 1/3 menší priemer než normálne vlasy a navyše vďaka svojej štruktúre nemajú dostatok sily objem účesu udržať. Riešením je vhodná kozmetika, ktorá jemné vlasy posilní a spevňuje.

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.