Menu Zavrieť

Muži berú estetické zákroky najmä prakticky

Muži berú estetické zákroky najmä prakticky

Podľa lekárky Aleny Pallovej z Inštitútu estetickej medicíny v Pezinku nie je žiaden dôvod, prečo by sa mali muži hanbiť za to, že sa o seba starajú.

Aj v súčasnej modernej dobe, ktorá prináša čoraz viac spôsobov, ako vyzerať a cítiť sa mladšie, sú pre mnohých mužov estetické zákroky výsadou nežného pohlavia. Ako však hovorí MUDr. Alena Pallová z Inštitútu estetickej medicíny v Pezinku, čoraz viac z nich si začína uvedomovať, že starostlivosť o vzhľad automaticky neznamená zženštilosť. Pojem estetický zákrok je totiž omnoho širší, ako si niektorí páni môžu predstavovať.

 

Preč s potením a nežiaducim ochlpením

„Muži sú veľmi praktickí a podstupujú zákroky skôr z nutnosti ako pre zmenu výzoru. Nechávajú si aplikovať botulotoxín proti poteniu do podpazušia, dlaní alebo chodidiel, podstupujú epiláciu nežiaduceho ochlpenia, odstránenie výrastkov a bradavíc, dermatoskopické vyšetrenie znamienok a estetické korekcie jaziev,“ opisuje Alena Pallová zákroky, ktoré najčastejšie volia páni. „Vyhladzovanie vrások či aplikáciu botulotoxínu na zjemnenie mimiky si vyberajú menej, ale aj tu pozorujem stúpajúcu tendenciu,“. Názor, že estetické zákroky sú výlučne ženskou doménou, považuje za absurdný. Podľa jej slov muži nemajú žiaden dôvod tajiť návštevy kliniky, keďže ich vzhľad ostane prirodzený a na tom, že sa bránia prejavom staroby, nie je nič zlé.

 

Ženy stále prevládajú

Čo sa týka pomeru mužov a žien, ktorí sa nechávajú skrášľovať, rozdiel je stále veľký, no postupne sa zmenšuje. „Chodí k nám asi 80 percent žien a okolo 20 percent mužov,“ povedala Alena Pallová. Viacerí z nich sú pritom verejne známi, v minulosti do IEM zavítali napríklad Jozef Vajda a Štefan Skrúcaný, epilácie podstúpil Filip Tůma, Viktor Horján má za sebou kryolipolýzu a Peter Batthányi odstránenie výrastkov. Posledný menovaný služby IEM odporúča aj ostatným, a to aj napriek tomu, že ako herec si stráži vrásky a kruhy od očami ako svoj charakteristický prejav. „Ak môžete využívať služby tohto zariadenia, neváhajte a buďte mladí a krásni, pretože nestarnúce publikum mám rád,“.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Navštívte náš voňavý e-shop

Pozrite si naše referencie