Najčastejšie chyby pri odličovaní pleti

0

O tom, čo pre ste mali robiť pre krásu a zdravie pleti a aké dôležité je odličovanie, určite viete. Napriek tomu sa neustále dopúšťate chýb, ktoré sa následne podpíšu na kvalite vašej pleti.

www.andawell.sk

Správne a dôkladné čistenie pleti je základom starostlivosti a nemali by ste ho podceňovať, ani keď ste unavené a ponáhľate sa. Taký prístup sa nevypláca.

Pravidelná starostlivosť a jej dôkladné čistenie je tiež tajomstvom krásnej pleti všetkých Japoniek, ktorých pleť je synonymom dokonalosti a krásy. Navyše dávajú prednosť kvalitnej kozmetike, ktorú nenanášajú a nerozmazávajú prstami, ale skôr ju do pleti vklepávajú.

Samozrejmosťou je potom pre ne ochrana pleti pred slnkom, a tak nosia slnečníky a používajú krémy s ochranným faktorom. Je to veľmi účinný spôsob ako predísť tvorbe vrások a pigmentových škvŕn. Ich recept na krásu teda nie je nijako zložitý, a tak ho môžete prevziať i vy.

Ostatne, súčasným trendom je nahé líčenie, ktoré necháva maximálne vyniknúť prirodzenosť. A zdravá a krásna pleť je potom nevyhnutným základom.

Najčastejšie chyby

Odličovanie nechávate až na ráno
To je to najhoršie, čo môžete svojej pleti urobiť. Vrátite sa z večierka neskoro v noci, ste unavená, na odličovanie nemáte ani pomyslenie, a tak ho necháte až na ráno. Že rozmažete líčidlá po vankúši, je to najmenšie, horšie je, že pleť vďaka nečistotám nemôže počas noci dýchať a regenerovať.

Ráno pleť síce odlíčite, ale hneď zase nalíčite, takže nemá šancu odpočívať. V dôsledku toho je pleť unavená, vysušená a dehydratovaná, a potom rýchlejšie starne a vznikajú vrásky.

Navyše sa môžu objaviť pupienky, upchané póry a rôzne nedokonalosti. Líčidlá na očiach zase môžu spôsobiť ich začervenanie a podráždenie. Ak sa naozaj ponáhľate, použite čistiacu pleťovú vodu alebo micelárnu vodu, ktorými sa odlíčite raz dva.

Pleť odličujete a čistíte len večer
Večerné čistenie je pre zdravie a krásu pleti veľmi dôležité, a to i keď sa nelíčite. Na pleti sa počas dňa usadzujú prach, peľ a iné nečistoty z okolitého prostredia a ich odstránením umožníte pleti dýchať a lepšie vstrebávať výživné látky z ošetrujúcich prípravkov.

Ale pleť je potrebné čistiť i ráno. Počas noci pleť regeneruje, jej samočistiaci proces beží počas spánku na plné obrátky, takže je nevyhnutné ju vyčistiť a osviežiť aj ráno.

Použite pleťovú vodu alebo tonikum, mastnú pleť môžete očistiť i umývacím gélom. Nezabúdajte ani na krk a dekolt. Až potom pleť ošetrite ošetrujúcim krémom a môžete sa pustiť do líčenia.

Pri čistení pleti nemyslíte na svoj typ pleti
Je to síce menšia chyba, než sa večer neodličovať vôbec, ale ak vám záleží na kráse vašej pleti, potom jej dožičte, čo potrebuje a prispôsobte tomu i samotné odličovanie.

Najjednoduchšie to majú majiteľky normálnej a zmiešanej pleti, pre ne je určená väčšina prípravkov. Vhodné sú čistiace pleťové mlieka, gély a čistiace pleťové vody i s jemnou parfumáciou.

Majiteľky mastnej pleti to majú zložitejšie, ich pleť potrebuje zvýšenú starostlivosť. Ideálne sú špeciálne čistiace gély a peny, toniká a pleťové vody (s antibakteriálnymi a astringentnými účinkami) určené pre tento typ pleti.

Pri suchej pleti je nevyhnutné vypustiť všetko, čo pleť vysušuje, naopak, vhodné sú prípravky s vyšším obsahom tukových a hydratačných zložiek.

Ak máte citlivú pleť, vyhnite sa čistiacim obrúskom a čistiacim gélom, určite používajte pleťové mlieka, micelárnu vodu, oleje na tvár a pleťové vody a peny určené pre citlivú pleť.

Na pleť zbytočne tlačíte
V snahe dôkladne pleť vyčistiť, odstrániť vrstvu líčidiel a zvyšky mejkapu často na pleť tampónikom tlačíte. Pleť však pri čistení nemusíte nijako tlačiť ani drhnúť.

Ak máte pocit, že sa nečistoty neuvoľňujú, pleť jemne navlhčite alebo na tampónik naneste väčšie množstvo čistiacej kozmetiky, aby po pleti lepšie kĺzal a nečistoty sa lepšie uvoľnili. Po pleti tampónikom prechádzajte veľmi jemne a po zašpinení ho vymeňte.

Oči odličujete súčasne s pleťou tváre
Pri čistení pleti by ste sa mali najprv zamerať na odlíčenie očí, na ktorých býva najviac líčidiel. Ak to neurobíte, budete si po tvári nečistoty zbytočne a oveľa dlhšie roztierať.

Na odlíčenie je ideálne použiť špeciálny prípravok – odličovač očí, zvlášť ak používate vodeodolnú riasenku. Naneste ho na tampónik a na chvíľku priložte na riasy a očné viečko, aby sa líčidlá uvoľnili, ľahšie a šetrnejšie sa potom budú dať zotrieť. Postupujte jemnými kruhovými ťahmi od vonkajšieho k vnútornému kútiku oka. Oči odličujte, kým nebude tampónik čistý. Až potom sa pusťte do čistenia pleti tváre.

Zabúdate na krk a dekolt
Hoci sa to nezdá, krk a dekolt vyžadujú rovnakú starostlivosť ako tvár – koža v týchto partiách je totiž veľmi jemná a ľahko sa tu tvoria vrásky.

I keď stačí starostlivosti venovať denne chvíľočku, väčšina žien ich necháva svojmu osudu. Následky sa potom ale odstraňujú ťažko.

Pri čistení pleti používajte kozmetický tampónik a nečistoty jemne stierajte od brady smerom nadol. Potom pleť ošetrite vhodnou ošetrujúcou kozmetikou.

Zdroj: Beiersdorf

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.