Nakŕmte svoju myseľ pozitívnymi informáciami

0

Všadeprítomná “téma dňa” mnohým naplno zamestnáva myseľ a niektorí ľudia nehovoria o ničom inom, ako… No veď viete…

Je síce dôležité správať sa zodpovedne (to tak-či-tak v každej situácii, nielen v tých “výnimočných”), no to, čo pozorujem tam vonku, nemá podľa mňa so zodpovednosťou často nič spoločné.

Oveľa viac mi to pripomína senzáciechtivosť, strach a “spoločnú horúcu tému” (pre mnohých to znamená: Konečne je zase o čom hovoriť).

Ak vás zaujíma, ako s tým, čo “zúri” tam vonku zaobchádzam ja, tu sú 4 tipy, ktorými sa v tejto situácii riadim:

  1. Pozitívna myseľ: Dobré pocity a hlavne veľa smiechu. Smiech nás posilňuje, aktivuje naše vnútorné zdroje a takisto pomáha imunitnému systému. Nie som síce lekár, no viacerí lekári mi to potvrdili.
    Preto: Udržiavajte svoju myseľ v pozitívnych vibráciách. Myslite oveľa viac na to, čo vás naladí dobre, než na to, čo by vám malo spôsobovať dlhodobý strach. (Dlhodobý strach nás totiž oslabuje). 
     
  2. Kvalitná výživa: Poskytnite svojmu telu kvalitné živiny a vitamíny. Superpotravina (nielen) v tomto období je napríklad zázvor, medvedí cesnak, veľa ovocia, skvelé sú vitamíny C, D, K…

    Paradoxne, vystrašená masa vykupuje konzervy a cestoviny. Regále s ovocím pritom zostávajú plné.
    Preto: Doprajte svojmu telu kvalitné, zdravé potraviny (ja osobne sa extra v týchto dňoch vyhýbam mliečnym produktom)
     
  3. Aktívny pohyb – hlavne na čerstvom vzduchu. Ak navyše zasvieti slniečko – dobrá prechádzka a slnenie nám poskytnú dôležitý vitamín D a naladia myseľ na dobré frekvencie. 
    Preto: Neseďte doma, vyrazte do prírody a naordinujte si aktivitu, pri ktorej sa pekne zapotíte.
     
  4. VYPNITE SPRÁVY!!! Nielen v telke, takisto aj na internete, sociálnych médiách…

    Čo nového sa podľa vás ešte zo správ môžeme dozvedieť? Nové čísla? Nové prípady? Nové “fakty”? A čo s tou informáciou urobíme? To isté, čo bez nej. Pripomínam, že je potrebné sa správať zodpovedne. No myslím si, že keby chceli byť zodpovedné napríklad médiá, tak nebudú dookola masírovať a strašiť tým, že nie sú rúška a dajú ľuďom (s rovnakou intenzitou a stále dookola) aspoň pár praktických rád, čo presne môžu urobiť, aby posilnili a aktivovali svoju imunitu.

    To je presne to, čo momentálne, žiaľ, nepozorujem…

    Preto: O tom, čo hovoria všetci – už nemienim hovoriť. Ani to už nemienim počúvať. Toto je moja osobná výzva.

    Pretože…

    Počul som už, myslím, dosť. Pritom sa informácie (aj z oficiálnych zdrojov) beztak neustále menia a sú často protichodné – raz je inkubačná doba 2-14 dní, potom 21 dní, najnovšie dokonca viac ako 30???

    Preto už nebudem kŕmiť svoje podvedomie ani informačné pole tým, čo aj tak nezmením.

    Ak sa pridáte k tejto výzve, tak možno aj vy tým prispejete k upokojeniu situácie.

    A mám také podozrenie, že sa všetko už čoskoro vráti do normálu. O pár dní (možno týždňov) si to ani nevšimneme a už bude na poriadku dňa úplne iná téma číslo 1 :)

    Verím, že u vás aj naďalej zostáva témou č. 1 Vaša životná misia a to, ako urobiť z tohto sveta ešte lepšie miesto, akým bol doteraz.

Autor článku: Peter Sasín – je autorom bestselleru TRIUMF, Transformačný Master-Speaker®, Certifikovaný NLP Tréner.  

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.