Menu Zavrieť

Neverná. Mužovi či sebe?

Domáce násilie. Slovné spojenie, o ktorom sa stále málo hovorí nahlas, ale je tu medzi nami. A nejde o ojedinelé prípady. Možno žena, ktorú ste pred chvíľou odsúdili, že má nemožný účes alebo sa o seba nestará, nesie vo svojom srdci ortieľ týranej ženy. Možno vaša kolegyňa, ktorá ticho vykonáva svoje povinnosti, ale nesmeje sa s vami, nezdieľa vaše kávičkovanie o ničom, a vy ju zato ohovárate, má na to svoj dôvod. Doma má tyrana.

Je zložité povedať, ktorý typ týrania je „znesiteľnejší“. Či ten psychický alebo fyzický. V obidvoch ide doslova o život.

Hrdinka knihy Neverná si prešla naraz obidvoma. A tak to aj obyčajne býva. Vydala sa, porodila dieťa a zostala s ním doma. Muž sa o nich ekonomicky postaral a to bolo asi tak všetko. Žiadna láska, žiadne city, ty si slúžka a opatrovateľka. Poznáte ten príbeh? Ak sa nepostavíte za svoje JA niekde pred týmto bodom, ide to ďalej. Muž si nájde milenku a vás bude otĺkať. Budete žiť v strachu o dieťa a ekonomické istoty. A dokedy? Kde je tá hranica, kedy treba povedať DOSŤ???!!! Každá ju máme niekde inde, naša naivita sa stráca až vekom a skúsenosťami. Náš strach prebije až naša sebaúcta a sebaláska.

Ak budete mať náhodou pri čítaní knihy Neverná tendenciu odsúdiť Dušanu zato, že si našla milenca, brzdite! Prahla po láske a doma ju nedostávala. Každá žena potrebuje počuť, aká je krásna, šikovná. Každá z nás potrebuje objatie, rešpekt, úctu a lásku. A lásku môžeme interpretovať rôznymi spôsobmi. Je nad slnko jasnejšie, že keď sme rozbité, ubolené na tele i duši, nepritiahneme si k sebe toho pravého. Je to len niekto, vďaka komu nachádzame stratenú sebaúctu a po jeho ramenách sa môžeme posunúť ďalej.

Nikdy nevieme, či človek, ktorý vstúpi do nášho života nie je našim učiteľom. Či nám neprišiel niečo odovzdať na základe čoho sa nám v hlave rozsvietila varovná žiarovka, ktorú, ak by sme odignorovali, by nás spálila. Nejde o mužov, ide o nás. Lebo najväčšia láska, je láska k samej sebe.

Autorka knihy Neverná Jarmila Slováková ju napísala ako určitú autobiografiu a vsunula do nej aj niečo, čo často ignorujeme, namiesto toho, aby sme sa tomu ešte viac otvárali. Sú to znamenia. Aj v prípade Dušany, keď už žila – nežila, lebo len prežívala, znamenie prišlo. V podobe sna s Alžbetou, ktorú zabil jej manžel. Alžbeta ju vo sne chodila varovať takmer každú noc.

Viac neprezradím. Prečítajte si príbeh Neverná. Možno aj vy zistíte, že sa dá odísť aj zo zlatej klietky a žiť šťastne a plnohodnotne. Život nám dal len jednu šancu, reparát už nepríde. Tak ho nepremrhajme v deštrukčných vzťahoch a s negatívnymi ľuďmi.

A keď už „reinkarnujete”, nezabudnite, že každý deň nemusí byť úžasný, ale na každom môžeme nájsť niečo úžasné.

Kniha Neverná vyšla vo vydavateľstve JJK trade ,s.r.o. ako svoju I. publikáciu. Najnovšou knihou tohto vydavateľstva je kniha MÓlo našich životov  Mólo našich životov o ktorej vám poviem už čoskoro :)

Názov Neverná môže v nás ľuďoch evokovať všeličo, aj keď tomu tak vôbec nemusí byť, a tak je obal obojstranný. Pred manželom môžete čítať knihu s názvom Našla som svoje šťastie a nikto sa na nič nebude pýtať.

Knihu kúpite tu: https://www.pantarhei.sk/knihy/beletria/slovenska-beletria/neverna.html?gclid=CjwKCAjw9sreBRBAEiwARroYmzZSYhXCyXtIr46KpmsrFS2P46nAxP-nrJqxXxcWfcoe1Q4YJF9LqhoCGEAQAvD_BwE

Andrea Hinková – Tarová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.