Nie je wellness ako wellness

0

 Cítite vyčerpanosť? Chýba vám iskra? Wellness pobyt je riešenie! Už samotné slovo v nás evokuje samé príjemné veci – pohodu, absenciu stresu, balzam pre dušu aj telo. Pozor však, aby ste si nenaordinovali len lacný placebo efekt.

 

Odbornosť na prvom mieste
S wellness pobytmi sa u nás za posledné roky roztrhlo vrece, čo zvádza k ilúzii, že so širokou ponukou rastie priamoúmerne aj kvalita. Treba mať ale na zreteli, že nie je wellness ako wellness a nie všetky proklamované „ozdravné“ účinky relaxačných pobytov sú založené na realite. Jedine tým, že zveríte svoje telo do rúk odborníkov a v technicky špičkovo vybavenom prostredí, budete mať istotu, že wellness pobyt sa pozitívne podpíše na vašom zdraví.

Na rozdiel od bežných wellness zariadení, špecializované wellness pobyty, ako napríklad Dr.Medical Wellness v Kúpeľoch Trenčianske Teplice, musia spĺňať neporovnateľne náročnejšie kritériá prevádzkovania. Medzi inými i to, že kúpeľný personál pozostáva zásadne zo špecialistov – či už ide o lekárov, stredný zdravotnícky personál alebo rehabilitačných pracovníkov – pripravených zaistiť vám najvyšší štandard pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti v súlade s trendmi súčasnej balneoterapie. Prítomnosť školeného personálu uvítate v prípade, že potrebujete poradiť či usmerniť. Ako pri procedúrach, tak i pri cvikoch.

„Vždy je dôležité porozprávať sa s odborníkom a necvičiť na vlastnú päsť. Minimálne prvé hodiny cvičenia by mali prebiehať pod dohľadom,“ akcentuje dôležitosť odborného vedenia profesionálna trénerka Mgr. Alexandra Machanová.

Na vode v bazéne záleží!
Vyhrievaný bazén vo wellness hoteli – nech je akokoľvek komfortný – sa nikdy nevyrovná liečivej sile vody z termálneho prameňa. Jedny z najstarších kúpeľov na Slovensku, Kúpele Trenčianske Teplice, lákajú návštevníkov na širokospektrálne účinky prírodnej sírnej termálnej vody. Tá v kombinácii s romantickou polohou celého miesta dotvára žiadaný wellness efekt pravých kúpeľov.

Viete, za čo platíte?
V pravých kúpeľoch je tiež samozrejmosťou, že v cene vášho relaxačného pobytu sú už zahrnuté aj konkrétne liečebné procedúry, ktoré vám nielen konštruktívne vyplnia čas, ale predovšetkým zaručia, že vďaka komplexnej starostlivosti odídete náležite oddýchnutí a tento pocit bude mať dlhotrvajúci účinok. Vo wellness hoteloch sú procedúry zvyčajne mimo cenového balíčka pobytu a ich nevyvážená skladba môže ľahko viesť k tomu, že prvý pracovný týždeň z vás všetky známky pohody zmyje. Doprajte si preto wellness zážitok, čo nevybledne ani po vašom návrate do všedného režimu hektických dní.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.