Menu Zavrieť

Obchodník musí vedieť narábať so svojimi pocitmi

“K metóde Cesta som sa dostal cez môj záujem obchodovania na burze,” hovorí Vlastimil Feiner, terapeut alternatívnej metódy Cesta a jedným dychom vyrozpráva svoj životný príbeh.

V čase, keď som absolvoval svoj prvý seminár Intenzívna Cesta som mal už dva roky diagnostikovanú ulceróznu kolitídu (chronický zápal hrubého čreva) a každý deň som bral lieky na potlačenie jej symptómov. Paradoxom je, že na seminár som šiel z dôvodu pracovného, pretože práve táto metóda mi bola odporučená ako najúčinnejšia na prácu s vlastnými emóciami. Život to ale zariadil inak a aj vďaka Brandon Bays som sa vyliečil.

Burza a CESTA
“Áno človek by nečakal, že alternatívna metóda liečenia bude mať niečo spoločné s obchodovaním na burze,  ale je to tak. Pri obchodovaní je dôležité ako je obchodník schopný narábať so svojimi pocitmi. Je na tom založená najväčšia časť úspechu v tomto povolaní. Metóda Cesta mi bola odporučená ako najefektívnejšia metóda na prácu s vlastnými emóciami. V tej dobe som mal diagnostikovanú ulceróznu kolitídu, chronický zápal hrubého čreva. Choroba, ktorá je klasickou medicínou označovaná za nevyliečiteľnú. Na príbehu Brandon a mnohých ďalších som sa dozvedel a uvedomil si, že pojem nevyliečiteľná choroba je nesprávny, je to skôr o postoji súčasnej modernej medicíny. A tak som začal hľadať na internete ľudí, ktorí sa z tejto choroby vyliečili. Na moje prekvapenie som našiel viacerých a napísali o tom aj knihy. Začal som postupne meniť svoju životosprávu, životný štýl a hlavne som zapracoval do svojho života nástroje Cesty, ktoré mi pomáhali čistiť emocionálne bloky ukryté v bunkách. Postupne som navštevoval pokročilé semináre Cesty a učil sa aj ďalším nástrojom a procesom, ako ich Brandon a jej manžel Kevin nazývajú. Všetky tieto zmeny sa začali prejavovať aj na mojom zdravotnom stave a dnes môžem povedať, že som sa bez jediného lieku vyliečil. Vyliečil som si bloky, ktoré bránili bunkám v tom, aby sa regenerovali a liečili. Liečba, ktorá nastala na úrovni fyzickej je výsledným produktom všetkých zmien, ktoré sa udiali od začiatku práce s touto metódou. Na seminároch Cesty som odokryl a odhodil nánosy, ktoré mi bránili v živote,  pravde a úprimnosti k sebe a k okoliu. Táto metóda sa nazýva Cesta aj preto, že je skutočne cestou na celý život. Ako hovorí Brandon Bay Cesta vám nemôže nič pridať, iba vziať. Vziať všetko to, čo bráni vášmu potenciálu v tom, aby sa prejavil naplno.

Čo mám rád na tejto metóde?
Je jednoduchá a ľahko vysvetliteľná, dokonca aj jazykom logiky.  Asi všetci vieme, že naše telo sa skladá z buniek. A každý jeden z nás pozná, čo sú to negatívne emócie. Keď hovorím pozná, myslím tým, že ich už zažil, takže má s nimi vlastnú skúsenosť. Samozrejme vždy sa im snažíme vyhnúť , ale nie vždy sa to podarí. V priebehu života si však nájdeme spôsoby, ako negatívne pocity potlačiť a aspoň na chvíľu sa im vyhnúť, oddialiť ich. (Niekto siahne po jedle, niekomu naopak jesť nechutí, nájdeme si človeka, ktorému sa vyrozprávame alebo si zašportujeme). Lenže tie pocity sa opäť vracajú, nikdy úplne neodišli, práve naopak usadili sa v bunkách a spôsobujú ich degeneráciu. Navonok sa to prejavuje zmenou nášho správania, vytvárajú sa nám rôzne nezdravé vzorce správania, reagujeme podráždene, ustráchane alebo prehnane emocionálne. Síce sa navonok snažíme navodiť dojem spokojnosti alebo úspechu, vo vnútri to tak necítime. Častokrát to nechávame zájsť príliš ďaleko a samy sa ocitneme vo fyzických, psychických alebo v iných zdravotných problémoch.

Ako z tohto kruhu von?
Ako už naďalej nehrať navonok svoje role? Ako sa začať liečiť na hlbšej úrovni? Na úrovni našich buniek, našej podstaty? Ako sa vyliečiť či už fyzicky alebo mentálne? Ako sa oslobodiť od hier, ktoré nám neprinášajú skutočný pocit šťastia? Odpoveď nie je až tak zložitá. Pocitom treba umožniť, aby našim telom prešli a nezanechali žiadnu nezdravú stopu. Tým sa prestanú naše bunky zanášať ďalšími negatívnymi pocitmi. A čo s pocitmi, ktoré sú už v tele usadené a pravidelne sa nám vracajú? K týmto pocitom sa treba vrátiť, ísť na miesta v našom tele, kde sú uložené a umožniť im sa prejaviť a odísť. A ako sa toto naučíme? Práve tu sa dostávame k metóde Cesta. Tá umožní dostať sa v našom tele na miesta, kde sú uložené potlačené spomienky a s tým súvisiace pocity a uvoľniť ich tak, že bunky, v ktorých boli uložené sa začnú prirodzene obnovovať, začnú sa prirodzene liečiť. A tým sa začne liečiť nielen naše telo, ale aj myseľ. Začnú fungovať tak, ako im je to prirodzené, zdravo.

Liečebno – transformačná metóda The Journay – Cesta sa v súčasnosti považuje za jednu z najúčinnejších alternatívnych metód liečenia tela, mysle a duše. Využíva sa v 43 krajinách.

Je uznávanou metódou, ktorú v Holandsku preplácajú zdravotné poisťovne, používajú ju lekári a psychológovia na celom svete, v centrách liečby rakoviny, závislostí, v centrách alternatívnej medicíny, vo väzniciach, vo firmách sa školí top – manažment a používa sa aj v couchingu. Aj toto svedčí o jej mnohostrannom využití.

Za touto metódou stojí žena menom Brandon Bays, ktorá v dňoch 14. – 16. marca 2014 zavíta už druhýkrát na Slovensko.

Čo je Cesta? Je to pomerne jednoduchý návod, pomocou ktorého sa môže každý vydať na vlastnú cestu k uzdraveniu. Je návodom ako odkryť a vyliečiť bunkové spomienky, ktoré spôsobujú emocionálny a fyzický problém, a tým sa človek môže začať prirodzene uzdravovať.

Túto metódu vyvinula Brandon Bays po tom, ako jej bol v roku 1992 diagnostikovaný nádor na maternici o veľnosti basketbalovej lopty. Vyliečila sa sama za 7 týždňov!!! Využila pritom všetky svoje znalosti a silnú vieru v prírodnú medicínu a holistickú liečbu. A išla ďalej. Oveľa hlbšie. Intuitívne načúvala múdrosti svojho tela a k prekvapeniu lekárov sa kompletne vyliečila.
Odvtedy metódu stále vylepšuje a v súčasnosti je to silná zmes jedinečných nástrojov a zistenia, že ľudský potenciál nemá hranice. Bežní ľudia, bez ohľadu na vzdelanie, pôvod, národnosť, kultúru alebo vek používajú Cestu, aby úplne zmenili svoj život.

Nič nie je silnejšie ako príbehy ľudí, ktorí dlho bojovali s nejakou chorobou či traumou a potom im do „cesty prišla Cesta“.   

Čítajte tiež:

https://andawell.sk/rozhovor-s-brandon-bays/

https://andawell.sk/po-deviatich-rokoch-pokojne-spim/

https://andawell.sk/mami-a-vies-ze-ja-uz-mam-zdrave-srdiecko/

Chcete zažiť životnú zmenu? Kúpte si lístky na intenzívny seminár s Brandon Bays, ktorý sa uskutoční 14. – 16. 3. 2014 v Bratislave.

http://eshop.brandonbays.sk/?aff_hash=b53b3a3d55a1tr8yr2a38a4a956

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Navštívte náš voňavý e-shop

Pozrite si naše referencie