Osviežte si pravidlá opaľovania aj pokožku

0

Aby bol pre vás pobyt na slnku čo najbezpečnejší, dodržujte niekoľko pravidiel a na pomoc si prizvite tých správnych bodygardov s dostatočne vysokými ochrannými faktormi.

A výhovorky neplatia, s používaním kozmetiky totiž zabránite poškodeniu a predčasnému starnutiu kože, takže chránite svoje zdravie a určite ušetríte za protivráskové krémy a estetické zákroky. A navyše získate ešte jeden bonus – s vyšším faktorom síce bronzový nádych kože získate pomalšie a teda o niečo neskôr, zato vám potom oveľa dlhšie vydrží.

www.andawell.sk

ČÍSLO 1: Dodržiavajte siestu
Vyhýbajte sa slneniu v dobe medzi 11. a 15. hodinou popoludní, keď je slnko najagresívnejšie.

Odborníci ale upozorňujú, že toto pravidlo je nepresné, pretože intenzita UV žiarenia sa mení tiež v závislosti od ročného obdobia i miesta pobytu. Presnejšie vodidlo na určenie slnečnej intenzity je váš vlastný tieň. Ak je menší než vaša postava, je slnečné žiarenie príliš silné. Ak je približne dvakrát taký dlhý ako vaša postava, je čas vyraziť na slniečko a poriadne si ho užiť.

ČÍSLO 2: Náter často opakujte
Opaľovacou kozmetikou nikdy nešetrite a telo vždy natrite od hlavy až po päty. Starostlivo a dostatočne. Všeobecne sa odporúča prípravky aplikovať 20 – 30 minút pred slnením a nechať ich vstrebať, moderné prípravky ale pôsobia spravidla ihneď po nanesení. I keď je prípravok vodeodolný, pri pobyte pri vode aplikáciu najlepšie každé 2 hodiny opakujte, pretože ho môžete zotrieť uterákom, otrieť o piesok, deku a pod.

ČÍSLO 3: Hydratujte zvnútra i zvonku
Dostatok tekutín je rovnako dôležitý ako ochranná kozmetika! Zvlášť v horúcich dňoch, keď sa ľudské telo ochladzuje potením a odparovaním vody z povrchu pokožky. Z tohto dôvodu potrebuje oveľa viac tekutín než v iné dni, takže majte vodu stále po ruke a priebežne popíjajte. Po návrate zo slnka môže byť koža presušená, podráždená, dehydratovaná, preto uvíta špeciálnu starostlivosť, ktorá ju hydratuje, zvláčňuje, príjemne chladí a navyše predlžuje opálenie a chráni ju pred olupovaním.

ČÍSLO 4: Skontrolujte, či obsahujú vaše prípravky ochranné UVA a UVB filtre
Prečo? Pretože ide o dvojaký rozdielny druh žiarenia! UVB lúče prenikajú do vrchnej vrstvy pokožky a môžu spôsobiť jej spálenie a poškodenie DNA, zatiaľ čo UVA lúče, ktoré prechádzajú až do hlbších vrstiev pokožky, majú na svedomí predčasné starnutie a rakovinu kože. Preto ak má byť ochrana pokožky pred slnkom efektívna, mala by blokovať obe zložky žiarenia.

ČÍSLO 5: Ešte schovať alebo už vyhodiť?
Viete, aká je záručná lehota a trvanlivosť slnečnej kozmetiky? Napríklad výrobky Nivea SUN, ak sú správne skladované, majú minimálnu trvanlivosť 30 mesiacov. Na obale nájdete malý symbol, podľa ktorého bezpečne spoznáte, ako dlho výrobok vydrží „čerstvý” po otvorení. Symbol znázorňuje malú otvorenú dózu a počet mesiacov (napr. 12M). 12 znamená počet mesiacov, M mesiace. Keď raz výrobok otvoríte, spotrebujte ho do doby uvedenej na obale.

Chladivy neviditelny sprej na opalovani Protect & Refresh 1_800x649

Zdroj: Beiersdorf

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.