Poďte so mnou do sveta šikovných žien

1

Či už sú to ženy na materskej dovolenke, alebo tie, ktoré opustili teplé miesto v korporátnej firme a vybrali na na spočiatku neistú cestu, ich sen a cieľ im ukazovali cestu. Predstavujeme len niekoľko šikovných žien, ktoré zmenili svoje hobby na podnikanie.

Každý by chcel, aby bola jeho práca aj jeho vášňou. Nie každému sa to podarí. Často nás brzdí strach a to staré známe “Čo keď to nevyjde, čo keď ma rodina nepodporí, čo keď nebudem mať na účty……STOP! Každý sa môže rozhodnúť sám a pre každého život napísal iný životný príbeh.

 

Môj príbeh je o písaní a motivácií – seba aj iných.Preto by som vám rada predstavila niekoľko šikovných žien, ktoré zmenili svoje hobby na podnikanie. Tou prvou je Zuzka.

Zuzana skončila vysokú školu odbor fyzika a aktuálne na materskej dovolenke okrem rozmaznávania a starostlivosti o syna aj vyrába šperky, doplnky z koráliek.

Mamina pár mesačného Mateja, Zuzana, skončila pred viac ako 10timi rokmi vysokú školu v odbore fyzika, konkrétne astrofyzika. Hneď po škole začala pracovať v banke a práve v čase keď pracovala ako produktová managerka začala postupne tvoriť. Už ako dieťa postupne skúšala štrikovať, šiť, vyšívať, ale vždy len chvíľu a potom sa venovala bežným veciam ako každý teanager.

Keďže do banky sa chodí v peknom biznis oblečení s ešte krajšími dopĺnkami, vybrala si na internete náhrdelník, ktorý si pôvodne chcela kúpiť, ale nakoniec si ho vyšila sama. Korálky mala doma, kedže jej sestrička veľmi rada nakupuje vecičky, z ktorých si vždy chce niečo vyrobiť, no akosi nikdy nestíha.

Ako to už býva, ak je niečo pekné kamarátky majú hneď záujem. A áno, aj Zuzka postupne rozdala všetky pracne, ale o to s väčšiu láskou vyšívané náhrdelníky.
Postupom času sa k vyšívaniu náhrdelníkov z zhruba 700 koráliek pridala aj jej mama, ktorá v tom čase potrebovala zamestnať myseľ, keďže uź pár týždnov mala obe nohy zlomené. Spolu začali vymýšľať čo iné sa dá z koráliek vytvoriť a tak vznikli náhrdelníky, náramky, zrkadielka, čelenky, náušnice…


Výroba jedného náhrdelníka trvá aj 7 hodín, veľkého náhrdelníka aj do 20 hodín a to je pre Zuzanu relax, pohoda, psychohygiena.


Najväčšiou jej korálkovou láskou, teda hneď dvomi láskami sú brošne, ktoré sú aktuálnou novinkou a pestrofarebný opasok, ktorý vždy a všade upúta pozornosť.
Prezradím vám, že má ešte jedno malé internetové bábätko a to kombinovanie oblečenia a jej vyšívaných šperkov. No ale o tomto nabudúce…
Jej tvorbu nájdete na Instagrame https://www.instagram.com/korart_handmade/?hl=sk

A tiež na Facebboku: https://www.facebook.com/KORARTHandmade/

 

Zuzana, mama malého Mateja, si takmer každý deň nájde aspoň malú chvíľu, trošičku voľného času pre seba a svoju záľubu.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.