Menu Zavrieť

Pondelkové zvláštnosti a večerná pohoda

Tiež máte niekedy pocit, že sa to na vás v pondelok rúti zo všetkých strán? Niekto sa zabudol v minulom týždni a zrazu po víkende potrebuje vyriešiť všetko hneď a zato, že to minulý týždeň nestihol, hľadá vinníka všade okolo seba, len nie v sebe. Iný sa zase ešte neprebral a keď tak konečne po treťej káve urobí, naštartuje sa tak, že nestíhate sledovať jeho myšlienkové pochody a darmo premýšľate nad tým, ako, čo si práve motivačne naplánoval, chce tento týždeň stihnúť.

Ja si každý piatok vyhradím čas nato, aby som si naplánovala ďalší týždeň. K tomu si urobím aj poradie dôležitosti, pretože už dobre viem, že príde nutná operatíva, ktorá moje plány nabúra. A nenechám sa predsa vykoľajiť :). Niečo musí počkať.

A potom podvečer, prichádzam domov a začína sa druhá šichta. Najprv objímem mojich synov a manžela, zistím, ako bolo v škôlke, škole a práci a či nemajú niečo na srdci, o čom by sa chceli porozprávať a podeliť o názor. Komunikácia je v rodine mimoriadne dôležitá, takže všetko ostatné je až potom. Ako napríklad zapnutie umývačky riadu, upratanie rozhádzaných vecí a hračiek.

Našťastie, v pondelok ešte dojedáme z víkendu, takže keď už všetci zaľahnú a odídu do ríše snov, vyberám si knižku a unikám do iného sveta a príbehu. To je najväčšia pohoda po pondelkovom dni.

A ja som k tomu dnes dostala darček. Vôňu s. Oliver Pure inšpirovanú dánskou filozofiou hygge. Že ste o tom ešte nepočuli? Ešte predtým, ako vám ponúknem hygge inšpiráciu musím povedať, že to zrejme funguje. Severské štáty sú najdepresívnejšie a je tam najviac samovrážd a predsa sú Dáni považovaní za jeden z najšťastnejších národov.

Dánske slovo hygge je zložité preložiť do slovenčiny. Je to slovo opisujúce chvíle šťastia, rodinného šťastia, rodinného tepla, blízkosti a s nimi spojený pocit komfortu. Hygge je životný štýl, ktorý oslavuje malé aj veľké radosti všedného dňa. Navodzuje pocit duševného pokoja a vyvažuje stres, ktorý každý deň zažívame. Ranný dúšok kávy, prechádzka po prírode, obed s priateľmi…Žiť hygge znamená hľadať krásu v maličkostiach prítomného okamihu, vďaka ktorým sa náš život stane šťastnejším.

Vzťahy s blízkymi
K základom hygge patrí aj pestovanie vzťahov s blízkymi. Naučme sa čerpať čo najviac radosti z času stráveného spoločne. Oplatí sa začať spoločným stolovaním. Aj počas bežného uponáhľaného života si skúsme nájsť čas na spoločné raňajky či večeru. Keď sa nám podarí zhromaždiť najbližších pri jednom stole, vypnime televízor a odložme telefóny – rozprávajme sa. Počas voľného večera myslime na priateľov. Pozvime ich k sebe domov, uvarme niečo dobré, naaranžujme stôl. Pokojne a s odstupom – to je základná vlastnosť hygge. Jednoducho sa tešme časom stráveným spolu.

Čas pre seba
Hygge označuje chvíle, v ktorých sa cítime bezpečne a komfortne, uprostred ľudí, ale takisto je dôležité aj umenie nájsť si čas pre seba. Všetko, čo spôsobí, že sa cítime šťastnejšie, je možné nazvať hygge – hodiny fitness, čas strávený pri knihe, kulinárske príjemné chvíle ako pohárik vína, dobrý čaj či kúsok čokolády. Takýto moment oddychu, pri ktorom zabúdame na vonkajší svet a v ktorom môžeme dbať o seba a oddýchnuť si. Naučme sa vytvárať si takéto chvíle.

Teplo, príjemne, útulne…
Obyvatelia z krajiny klasika detskej literatúry Hansa Christiana Andersena majú slabosť na dobrý dizajn. Klíma od októbra do marca obyvateľom tejto severskej krajiny obmedzuje prístup k prirodzenému svetlu. To spôsobuje, že spoločenský život sa presunie do príbytkov – tie sa stanú svätyňou hygge. V tunajších interiéroch je najdôležitejšia útulná atmosféra, ktorú môžeme dosiahnuť úplne jednoducho – prostredníctvom výberu adekvátnych doplnkov.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mäkká deka, ozdobné prestieradlo, našuchorené vankúše a jemné svetlo vytvoria žiadanú klímu. Taktiež sa oplatí inšpirovať sa láskou obyvateľov tohto kráľovstva k doplnkom vyrobených z prírodných materiálov – prútené koše, kovové vázy či kožené koberce sú nadčasové. Spája ich jednoduchosť a elegancia, čo zaručí, že budú nádherne pôsobiť v každom interiéri.

Jemne, čisto, autenticky – jednoducho “hygge” – takto vonia s.Oliver SO PURE. Vône pre ňu a pre neho zachycujúce životný pocit Škandinávcov sú v predaji od konca augusta 2017. Vďaka svojej príjemnej, hýčkajúcej vôni sú s.Oliver SO PURE Women a s.Oliver SO PURE Men dokonalými sprievodcami všedným dňom. Šíria okolo seba atmosféru ľahkosti, čím zdôrazňujú to hlavné: potrebu cítiť sa vo svojom tele dobre a užívať si skutočného života. Vôňou počnúc a dizajnom balenia končiac, s.Oliver SO PURE vás očarí svojím škandinávskym štýlom.

Pure Life – Pure You Bez filtrov a bez make-upu: „Viac efekt než skutočnosť“ – to je motto, ktoré patrí minulosti. Túžime totiž po niečom, čo je skutočné a nefalšované – po prirodzenosti a autenticite. Po naozajstných priateľoch a trvalom šťastiu. Veď menej je často viac!

Nové vône s.Oliver SO PURE vznikli, aby vám pomáhali podčiarknuť vašu osobnosť. Plne v znamení škandinávskeho postoja “hygge”, nakoľko schopnosť uvedomovať si to, čo je v živote skutočne dôležité a čo nám prináša pocit istoty a pospolitosti, prispieva k šťastnému osobnému životu. Kompozície vôní s.Oliver SO PURE Women je vôňou, ktorá sa jemne snúbi s vašou pokožkou.

Skvele sa cítiť a pritom nádherne voňať – tomu napomáhajú hlavové, svieže tóny citrusov doplňované zeleným brečtanom a ovocnou sviežosťou jablka. K tomu sa pridávajú kvetinové akcenty, zasadené do jemného kašmírového dreva. Jemný základ s teplým ambroxom a drevitými tónmi završuje zamatovo hebkú vôňu.

Príťažlivo príjemne – tak vonia tiež s.Oliver SO PURE Men. Hlava vône prekvapí sviežosťou bergamotu, čerstvého zeleného jablka a korenistého kardamómu a už sama o sebe predstavuje harmonický zmyslový zážitok. Svieže kvetinové tóny sa v srdci snúbi s aromatickou levanduľou a na záver doznievajú zahalené do teplej ambry a drevitých akcentov.

Dizajn balenia
Škandinávsky dizajn je známy svojou striedmosťou a funkcionalitou. Trend, s ktorým sa môžete u značky s.Oliver stretnúť ako v oblasti módy, tak aj u kolekcií mnohých lifestylových produktov. V súlade s touto zdržanlivo striedmou estetikou sú flakóny vôní s.Oliver SO PURE prevedené v minimalistickom štýle a, akcentujúc súčasné farebné trendy, v dominujúcej ružovej ako aj tmavomodrej farbe. Veľmi štýlové sú tiež škatuľky vôní – na obaloch vône s.Oliver SO PURE Men sa presadil štýlový prvok color blockingu, zatiaľ čo obal vône s.Oliver SO PURE Women vsadil na filigránsky kosoštvorcový vzor evokujúci škandinávsku módu a interiérový dizajn.

Viac informácií nájdete na www.soliver-fragrances.de a na sociálnej sieti Facebook pod www.facebook.com/soliverfragrances.

Podeľte sa o svoje zážitky z vôní, rovnako ako o svoje “hygge” momenty pod hashtagom #sopure. Ponorte sa do sveta značky s.Oliver: #soliver.

Vaša Andrea Hinková – Tarová

a

úžasné vône  s.Oliver SO PURE pre neho a pre ňu  www.soliver-fragrances.de a na sociálnej sieti Facebook pod www.facebook.com/soliverfragrances.

a

kimono Reserved (lebo túto sezónu sú trendy) – pozrite na www.reseved.com

a
môj večerný čaj
a

to najdôležitejšie
Moja rodina. Lebo o tom je hygge :) 

foto doplnkov: KiK, Westwing, Pexels

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Navštívte náš voňavý e-shop

Pozrite si naše referencie