Menu Zavrieť

Prebehneš a dáš to?

Stojíš pred pahrebou a chystáš sa po nej prejsť bosými nohami. V hlave si stále opakuješ to, čo si si cez deň nalial do hlavy.

„Studená hmota, studená hmota, dokážem všetko čo chcem, všetko je možné.“

Prebehneš.

Telom ti prebehne obrovská vlna adrenalínu a ty si v tom momente nakopnutý a presvedčený, že od zajtra tvoj život naberie úplne iné obrátky.

„Dokážem všetko, čo si zaumienim. Už nemám strach, idem si plniť sny.“

S týmto odhodlaním odchádzaš zo seminára, ešte sa bojovými pokrikmi lúčiš s ostatnými členmi tohto kurzu pre pokročilých a v aute cestou domov si spievaš známu odrhovačku o tom, že žijeme len raz, práve tu a práve teraz. Zaspávaš s pocitom, že ráno bude všetko inak.

To ráno príde a už si v tom sám. Iba ty a tvoje odhodlanie. Žiadny kouč, ani ľudia, ktorí v tom ešte včera boli s tebou. Začína sa realita. Bežný deň. Tvoj nový začiatok.

Niektorí to dajú, iní nie.

Začnú s hlavou plnou odhodlania, vidíš ich na sociálnych sieťach, ako pridávajú jeden motivačný citát za druhým a ty im fandíš, ale vo svojom vnútri cítiš, že nie je všetko v poriadku. Tá farebná, nablýskaná nástenka snov im pripomína, že kedysi boli odhodlaní. Ešte sú, no odkladajú to na zajtra a zase na zajtra.

Potom ich stretneš po dvoch alebo troch rokoch a opäť sú plní nadšenia, elánu, odhodlania.

„Teraz to už dám!“ hlásajú s presvedčením v hlase a ani na chvíľku nepochybujú o tom, že by to teraz mohlo byť aj inak. Možno si v tejto chvíli vôbec nepripúšťajú, že v tom hone za snom sú aj sivé dni. Aj dni blbec. Že stretnú ľudí, ktorým sa ich nápad vôbec nebude páčiť. Opäť ich to zlomí? Alebo teraz už pôjdu ďalej? Zoberú konštruktívnu kritiku, budú pracovať na sebe a dosiahnú konečne vytúžený úspech?

Alebo ich tu o tri roky stretnem opäť?

Andrea Hinková – Tarová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.